ACONCAGUA

Aconcagua je nejvyšší hora celého amerického kontinentu, celé západní a jižní polokoule a také zřejmě nejvyšší trekingový vrchol světa.

Zveme vás na výstup jistě nikoli lehký, ale při dobré fyzické kondici a bude-li nám přízeň počasí nakloněna, pak jistě dobře zvládnutelný.  Program je vytvořen s ohledem na bezpečnou postupnou aklimatizaci. Pro rok 2016 bude aklimatizace provedena při výstupu na horu Cerro Plata. Následný výstup na Aconcaguu se uskuteční klasickou „nejjednodušší“ cestou. Základnou se nám stane město Mendoza, proslulé vinařské centrum na úpatí And. Připijeme si i my skleničkou červeného Malbecu na úspěšný výstup?
Výpravy jsou v posledních letech nadprůměrně úspěšné.

Datum 27.01.2018 - 18.02.2018 | 23 dní Cena: 55 500 Kč
Kód zájezdu: 745

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

1.-2. den odlet do Mendozy

3. den nákup proviantu, přeprava do ski resortu Vallecitos (2970 m) a výstup do Las Veguitas (3220 m)

4.-9. den aklimatizační výstupy s noclehy v Piedra Grande (3565 m) a v základním táboru Cerro Plata - Salto del Agua (4210 m), přesun do La Hoyada (4556 m), pokus o výstup na trekingový vrchol Cerro Plata (6000 m)

10.-11. den sestup do Vallecitos a přesun do Mendozy, nákup potravin, zajištění povolení pro výstup na Aconcaguu

12.-13. den odjezd z Mendozy a výjezd k inckým lázním a přírodnímu divu Puente del Inca (2720 m), sice se zde už nevykoupeme, ale i pouhý pohled je silným zážitkem, přechod do tábořiště Confluencia (3410 m), celodenní pochod do základního tábora Plaza de Mulas (4300 m)
14.-16. den postupné přesouvání se do vyšších táborů - tábořiště Canada (5050 m), Nido de Condores (5560 m) a Berlin (5930 m), za pěkného počasí se vždy po postavení stanů podíváme ještě o kousek výše pro zlepšení aklimatizace, v opačném případě budeme šetřit síly ve stanech

17.-19. den pokus o výstup na Aconcaguu (6962 m) a sestup do základního tábora, při dodržení výše popsaného postupu bude každý, kdo má jen trochu dispozice, bezpečně aklimatizovaný na to, aby se mohl pokusit o výstup

20.-21. den sestup ze základního tábora do Puente del Inca a následně návrat do Mendozy, v případě dřívějšího návratu dle domluvy fakultativní program v okolí Mendozy

22.-23. den odlet a návrat do ČR

Poznámka: program může ještě doznat změn a i na místě může být pozměněn s ohledem na počasí, fyzickou kondici účastníků.

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (limit 27 000 Kč), místní dopravu (bus, taxi), ubytování (3× turist. hostely, tábořiště, kempy), kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, inform. materiály, tričko

Cena nezahrnuje:

povolení k výstupu (cca 582 USD v r. 2017), ev. pronájem mul na přepravu zavazadel (80 USD) , případný dodatečný program , cestovní pojištění (Alpenverein, Axa Assistance apod.)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: