ČÍNA – TIBET – NEPÁL – INDIE

Více než 20 památek UNESCO, vysokohorskou Silnicí přátelství kolem Mt. Everestu až do Káthmándú, tajemné pevnosti a kláštery Tibetu, plavba po posvátné indické řece Ganze a hrobka Tádž Mahal.


Datum 14.04.2018 - 13.05.2018 | 30 dní Cena: 79 990 Kč
Kód zájezdu: 271
Datum 08.09.2018 - 07.10.2018 | 30 dní Cena: 79 990 Kč
Cena FM: 78 390 Kč
Kód zájezdu: 272
Datum 13.04.2019 - 12.05.2019 | 30 dní Cena: 79 990 Kč
Cena FM: 76 790 Kč
Kód zájezdu: 273

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

V současné době je již silnice do Nepálu průjezdná


1.-4. den odlet do Pekingu, prohlídka města - Zakázané město (UNESCO), náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-tunga, park Jingshan, Chrám nebes (UNESCO), fakult. olympijský areál s Ptačím hnízdem a Vodní kostkou, výlet k Velké čínské zdi (UNESCO) do Badalingu, Letní palác (UNESCO) s mramorovou lodí císařovny Cixi, kupeckou uličkou a pahorkem Dlouhověkosti, fakult. Pekingská kachna
5.-6. den bývalé císařské sídlo Luoyang, jeskyně Longmen (UNESCO) s tisíci sochami Buddhů, kolébka čínského bojového umění klášter Shaolin
7.-11. den bývalá čínská metropole Xi’an - Bubnová a Zvonková věž, muslimská čtvrť s Velkou mešitou, Velká pagoda divoké husy, projížďka na kole po hradbách, vykopávky proslulé Terakotové armády (UNESCO) prvního čínského císaře, metropole provincie Sečuán město Chengdu - institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, výlet k 71 m vysoké soše Buddhy v Leshanu (UNESCO)
12.-14. den letecký přesun do tibetského hlavního města Lhasa - starý chrám Jokhang (UNESCO), poutní okruh Barkhor, dalajlámovo zimní sídlo Potala (UNESCO) a letní sídlo Norbulingka (UNESCO), bývalý největší klášter na světě Drepung, poutní okruh kolem kláštera Gandän vysoko v horách, cvičení mnichů v klášteře Sera
15.-16. den přejezd průsmyků Kampa La (4794 m) a Karo La (5045 m) kolem jezera Yamdroktso do Gyantse - pevnost Dzong, klášter Palkhor Chöde s výjimečnou tibetskou stúpou Kumbum, prohlídka sídla pančenlámů - kláštera Tashilhumpo v Shigatse - poutní okruh kolem kláštera, staré tibetské město, nově rekonstruovaná pevnost
17.-19. den cesta vysokohorskou silnicí Friendship Highway přes průsmyk Gyatso La (5220 m) s výhledy na nejvyšší vrcholy světa Mt. Everest (UNESCO, 8848 m), Cho Oju (8150 m) a Shishapangmu (8027 m), do městečka Nyalam (3750 m), prudký sjezd lesnatým kaňonem do hraničního města Zhangmu (2300 m), přes tibetsko-nepálskou hranici do Kodari, po Arniko Highway do nepálské metropole Káthmándú
20.-22. den prohlídka metropole Káthmándú - náměstí Durbar (UNESCO) s Královským palácem, příbytek živé bohyně Kumárí, hinduistické stupňovité chrámy), nepálské buddhistické svatyně Svajambhúnáth (UNESCO) a Bódnáth (UNESCO), spalovací gháty na řece Bagmátí v Pašupatináthu (UNESCO), chrámy v Pátanu (UNESCO) a Bhaktapuru (UNESCO), možnost vyhlídkového letu k Mt. Everestu (UNESCO, 8848 m)
23.-25. den přesun do Indie, nejposvátnější město hinduistů Váránasí - pevnost Ramnagar, večerní bohoslužba Ganga Aarti, nezapomenutelná ranní plavba po řece Ganze kolem ghátů na spalování mrtvých, místo prvního Buddhova kázání Sárnáth
26.-27. den „mramorové město“ Ágra - velkolepá hrobka a symbol Indie Tádž Mahal UNESCO), bohatě zdobená Červená pevnost (UNESCO), bývalá mughalská metropole Fatehpur Sikri (UNESCO)
28.-30. den hlavní město Indie Dillí - staré město, Červená pevnost (UNESCO), Páteční mešita, Indická brána, třída Rajpath, areál Qutab Minar (UNESCO) s nerezavějícím sloupem, Lotosový chrám, Humajúnova hrobka (UNESCO), návrat do ČR

Poznámka: zájezd lze ukončit v Káthmándú s návratem 23. den do ČR

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (18 000 Kč), místní dopravu (vlak, bus, minibus, taxi, rikša), místní lety Chengdu - Lhasa, ubytování (24x turist. hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x noční lehátkový vlak), vstupní poplatky do Tibetu, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění, tričko

Cena nezahrnuje:

čínské vízum (2 000 Kč), indické vízum (2 800 Kč), nepálské vízum na hranici (25 USD) , vyhlídkový let k Mt. Everestu (cca 220 USD) , vstupné cca 320 USD, rezervace a vstup Potala - 2 100 Kč, 24x jednolůžkový pokoj (10 000 Kč), pojištění STORNO (650 Kč)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: