JIŽNÍ KOREA

Během dvou týdnů poznáte nádhernou hornatou „Korejskou republiku“ v nádherném období úžasně barevného podzimu, proslavenou, kromě jiného, pěstováním nejkvalitnějšího ženšenu na světě. Trasa propojuje nejvýznamnější kulturní a historické památky země a představuje tak mix nejmodernějších technologií a starého Orientu, kdy o slavnostech stále ještě Korejci nosí svůj jedinečný korejský kroj. Obyvatelstvo je milé a i přes poněkud hektický styl života si potrpí na zdvořilé chování, s nímž se v této míře setkáte snad jen v Japonsku. Vyzkoušíte si jízdu nejrychlejším korejským „šinkansenem“ – KTX. Ochutnáte výbornou, velmi zdravou, blahodárně nejen na pleť působící, poněkud více kořeněnou korejskou kuchyni. Zájezd je nabitý programem za skutečným poznáním dané země včetně DMZ na hranicích se Severní Koreou.

Datum 10.10.2018 - 24.10.2018 | 15 dní Cena: 67 990 Kč
Cena FM: 66 630 Kč
Kód zájezdu: 211

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

Tento zájezd organizuje CK Karavela

1.-6. den odlet do Soulu - centrum města, královské paláce (UNESCO) s parkovými komplexy, středověké i moderní čtvrti metropole s nejrozsáhlejší sítí metra na světě, mnohakilometrové podzemní nákupní arkády, park Namsan se Soulskou věží (483 m), výlet do Suwonu - jediné město v J. Koreji s kompletně zachovalými hradbami a královskou pevností Hwasong, fakult. dle momentální situace na hranicích výlet do DMZ na nejostřeji střežené hranicí světa s KLDR (most „bez návratu“, válečná lokomotiva, 3. infiltrační tunel, pohraniční železniční stanice budoucnosti pro super-expresy do Evropy, výhled na severokorejskou „potěmkinovu“ vesnici Propagandy, největší vlajka na světě

7. den celodenní výlet do provinčního parku Daedunsan („Malé diamantové hory“), historická oblast bojů s japonským invazním vojskem v r. 1592, grandiózní skalní štíty a velkolepé výhledy, visutý most, možnost výstupu po unikátním „visutém schodišti“ na skalní mrakodrap s „Vyhlídkou západu slunce“

8.-9. den odjezd do Dégu - metropole textilu s obřími a levnými trhy potravin, koření, oděvů, věcí pro domácnost, jeden z nejvýznamnějších Herbal Medicine Marketů Východní Asie, pravý korejský ženšen, výrobky z něho a další, přejezd do Gjongdžu (UNESCO) - středověké hl. město Koreje s tumuly (hrobkami) vládnoucí dynastie tisíciletého šamanského království Šila, nejstarší astronomická observatoř Dálného Východu, Národní muzeum, horský klášterní komplex Bulguksa (UNESCO), r. 1996 zde byl objeven první tištěný dokument na světě, slavná monumentální jeskynní socha Buddhy (UNESCO) na hoře Tohamsan (8. stol. - dokonalostí zpracování přirovnávaná k Michelangelově Pietě)

10.-11. den největší, nejstarší a nejkrásnější horský buddhist. komplex Tongdosa s Buddhovými ostatky, největší jihokorejský přístav Busan - jeden z největších trhů ryb a mořských plodů na světě Jagalchi Market, Yongdusan Park a Busan Tower, jedny z největších asijských lázní - magické termály Dongnae, odjezd korejským superexpresem KTX do Soulu

12.-15. den busem na východní pobřeží do města Sokčo, vstupní brány do NP Seoraksan - biosférická rezervace (360 km2, UNESCO), několik krátkých treků v národním parku, chrám Sinheungsa ze 7. stol., nejstarší ženský buddhistický chrám na světě, monumentální socha Buddhy, v údolích hor lze dle legend zahlédnout nebeské nymfy hrající si v jezírcích, kaskádové vodopády Piryong a Yukdam, fakult. jízda lanovkou Sogongwon odhalí nádherný výhled na východní část NP s fascinujícími skalními formacemi hor Kwongumsong, Sogongwon a Ulsanbawi, návrat do Soulu na letiště Incheon, odlet a návrat do ČR

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (limit 17 000 Kč), dopravu (především KTX, ostat. expresy a vlaky, autobusy, metro), ubytování (8x dvoulůžkové pokoje hotel, Inn, 2x vícelůžkové pokoje korejského typu, 3x motel, pension, resort, dvoulůžkový pokoj, většinou bez snídaně, ), průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění, tričko

Cena nezahrnuje:

vstupné (cca 40 USD), fakult. akce (cca 60 USD), pojištění STORNO (650 Kč)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: