RUSKO – Kavkaz (Bezengi, Elbrus)

Pohoří Kavkaz se táhne v délce 1100 km a šířce 150 km. Na západě začíná u Tamaňského poloostrova, na východě zakončuje Apšeronský poloostrov. Několik vrcholů přesahuje výšku 5000 m. Nejvyšší horou Kavkazu a zároveň celé Ruské federace je Elbrus (5642 m). Dalšími vrcholy jsou Dych-Tau (5203 m), Šchara (5201 m) – nejvyšší bod Gruzie, a Kazbek (5033 m). Kavkaz je bohatý na ledovce, jejichž celková délka přesahuje 1000 km. Hlavní hřeben Kavkazu je mnohými považován za rozhraní Evropy a Asie.

Drsné klima, obrovké horské masivy a majestátné ledovce daly ráz krajině, která nemá v Evropě obdoby. Kavkazané jsou chudí, přátelští horalé, kteří Vás rádi pohostí skvělými šašliky, pastýřským sýrem, ajranem či vodkou. Místní železité prameny, proslulé narzany, Vás rychle dostanou do kondice i po náročných akcích různého druhu. Mnoho lidí považuje Kavkaz za nejkrásnější hory světa.
Na Kavkazu navštívíme dva velehorské regiony – oblast velkolepé až 3000 m vysoké Bezengské stěny s pětitisícovkami Šchara, Dychtau a Koštan-Tau. Zde vystoupíme do sedla Dychnyauš 3 836 m, dle zájmu na Pik Brno 4 110 m, jenž nám zároveň bude aklimatizací. Následně přejedeme do centrálního Kavkazu, kde projdeme přilehlé doliny a pokusíme se o výstup na Elbrus.

Datum 30.06.2018 - 15.07.2018 | 16 dní
Info: Uzavřeno
Cena: 30 990 Kč
Kód zájezdu: 471

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

1. den odlet přes Moskvu do Minerálních Vod, přejezd do alplágru Bezengi

2.-4. den pochod na tábořiště (2x nocleh) podél nejdelšího kavkazského ledovce Bezengi a následně nalehko krajinově fascinující výstup podél Bezengijské stěny do sedla Dychnyauš (3836 m) s výhledy na vrcholy Dychtau (5205 m), Šchara (5201 m) a Džangi Tau (5038 m), návrat do alplágru

5.-7. den ledovec Mižirgi - pochod do tábořiště Vtaraja Poljana (2883 m), výstup do tábořiště pod Pik Brno (3404 m), přechod na Krumlovskie nočevki (3200 m), výstup do kotliny Tjoplyj Ugol (3500 m), alternativně výstup s místním horským vůdcem na Pik Brno (4110 m)

8. den rezervní den pro špatné počasí
9. den přejezd gruzavikem do vesnice Elbrus, cestou zastávka na tržišti v Nalčiku

10. den Čeget - výjezd lanovkou na horní stanici (2950 m), výstup na vrchol Čeget-Karabaši (3461 m) s výhledem na Elbrus, sestup k jezeru Donguz Orun a dolinou Donguz Orun a Baksan zpět do tábora s návštěvou pramene bohatýrů – Tarzanů

11.-13. den výstup na Elbrus - lanovkou z Azau až do stanice Mir (3500 m), odtud na místo Prijutu 11 (4160 m), nocleh ve stanu nebo v ruské chatce, z Prijutu 11 společné zdolání vrcholu Elbrusu - Východní (5621 m) a Západní (5642 m)

14 den výstup z vesnice Těrskol (2100 m) dolinou Těrskol do sedla Těrskolak (3600 m) a zpět dolinou Irik

15. den rezervní den, výstup dolinou Yusengi směr sedlo Bečo

16. den odjezd na letiště a přelet Minerální Vody - Moskva – Praha

Poznámka: Pozor, nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, povolení do pohraniční oblasti se zařizuje již 2 měsíce před odletem.

Je třeba si uvědomit, že jedeme do Ruska, kde jsou jiné hygienické standarty, přístup policie a vojáků než na jaké jsme zvyklí ze ,,západní Evropy“.

Strava: Vlastní – možnost doplnění a zakoupení jídla v obchodech, ceny potravin podobné jako u nás, ceny hotových jídel (šašlíky, bramborové placky, ryby) v místních barech 2 – 5 USD.

Vybavení: Kvalitní spacák (komfort – 5°C), boty, stan, vařič, mačky, cepín, hole, horolezecký úvazek, sluneční brýle, kvalitní opalovací krém, pláštěnka, plavky, lékárnička, možnost zapůjčení vybavení na Kavkazu (mačky 300 Kč, cepín 300 Kč, sedák 300 Kč).

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (limit 14 000 Kč), místní dopravu (do kempu a zpět, dle programu), ubytování (9 x v chatkách a penzionu, v horách ve vl. stanech), povolení pro vstup do pohraniční oblasti, registraci, průvodce, mapu, tričko

Cena nezahrnuje:

vízum vč. pozvání (2 500 Kč), cestovní pojištění (Alpenverein, Axa Assistance apod.), lanovky (cca 1 500 RUB) , nocleh na Prijutu 11 (cca 500 RUB), ev. vstup do NP Elbrus (1000 RUB, v roce 2016 se vstup neplatil)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: