Skvosty severní INDIE

Chráněná sněžnou čelenkou Himálaje, na poloostrově spalovaném tropickým sluncem, osamocená, sama pro sebe vlastním světadílem, po staletí a tisíciletí zahalena rouškou tajemství a vůní koření, kraj nesmírné chudoby i nepředstavitelného bohatství – to je země, kterou kdysi Řekové nazvali India, ale která si dnes po praotcích říká Bhárat. Jako před mnoha staletími i dnes tu venkovan v bederní roušce a se zaprášeným turbanem žije v bambusové chýšce, žena mele mouku s dítětem v náručí, bazary se hemží trhovci a zaklínači hadů, před nespočetnými chrámy sedí mniši v šafránovém rouchu a ke kolemjdoucím natahují své ruce žebraví tuláci, které nevzrušuje jejich nahota.


Datum 17.02.2018 - 11.03.2018 | 23 dní Cena: 47 990 Kč
Kód zájezdu: 381
Datum 13.10.2018 - 04.11.2018 | 23 dní Cena: 47 990 Kč
Cena FM: 47 030 Kč
Kód zájezdu: 382
Datum 16.02.2019 - 10.03.2019 | 23 dní Cena: 47 990 Kč
Cena FM: 46 070 Kč
Kód zájezdu: 383

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

Tento zájezd organizuje CK Karavela

1.-3. den odlet do Dillí - prohlídka města, Červená pevnost (UNESCO), tepna starého města Čandi Čauk, Páteční mešita (Džami Masdžid) - největší mešita v Indii (pojme 25 000 věřících), džinistický chrám s ptačí nemocnicí, Zlatý chrám sikhů, třída Rádžpáth s India Gate, areál Qutab Minar s nerezavějícím sloupem (UNESCO), Humájúnova hrobka (UNESCO), předchůdce Tádž Mahálu, Lotosový chrám

4.-5. den ,,růžové město“ Džajpúr - hlavní město Rádžastánu, Palác větrů (Havá Mahal), Městský palác se sídlem maharádžy, astronomická observatoř Džantar Mantar (UNESCO), pevnost a palác v Ambéru (UNESCO) s největším kanónem v Asii

6.-7. den ,,zlaté město“ Džajsalmér - neopakovatelný skvost pouště, město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci, postavené ze žlutého pískovce, pevnost, nádherná havelí

8.-9. den ,,modré město“ Džódhpúr s kouzelnými domy natřenými indigem, bývalé město pyšného Marváru a křižovatka starých obchodních cest, gigantická pevnost Mehrángarh, Ranakpur - komplex džinistických chrámů v pohoří Arávalí

10.-11. den ,,bílé město“ Udajpúr - bývalé sídlo Mévárské říše, Městský palác nad jezerem Pičola, výhled na jezerní palác Džag Niwas (kulisa k bondovce Chobotnička) a Džag Mandir, Džagdišův chrám, možná projížďka po jezeře, západ slunce nad městem pozorovaný z vyhlídky

12.-13. den Bundí - malebné městečko ve kterém se zastavil čas, palác s krásnými nástěnnými malbami, schodovité studně, pevnost Taragarh, působiště R. Kiplinga (napsal zde Kima), NP Ranthambhore - safari v parku pod pevností s možností vidět tygra, levharta, šakala, sambara aj.

14.-16. den Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce a chrámy z červeného pískovce, bývalé hlavní sídlo panovníka Akbara, NP Keoladeo (UNESCO) - hnízdiště stovek ptačích druhů, Ágra - centrum mughalské říše, indo-muslimská architektura, Červená pevnost (UNESCO), skvoucí pomník lásky z mramoru Tádž Mahál (UNESCO)

17.-19. den Orčha - paláce, chrámy a hrobky bundélských králů nad řekou Betva, skvostný chrámový komplex Khadžuráho (UNESCO) - tisíc let zapomenuté kamenné chrámy, reliéfy s erotickými motivy (Kámasútra)

20.-21. den posvátné místo hinduistů Váránasí - Zlatý chrám Šivy, pevnost Ramnagar, ranní plavba okolo ghátů na spalování mrtvých po řece Ganze, očistné koupele, Sarnáth - místo první veřejné rozpravy Buddhy, Dhamékh stúpa (5. stol.), buddhistické chrámy

22.-23. den návrat zpět do Dillí - nákupy suvenýrů, volný program, odlet a návrat do ČR

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (limit 16 000 Kč), místní dopravu (bus, minibus, vlak, džíp, rikša, loďka), ubytování (15x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 5x noční přejezd lehátkovým vlakem), safari v NP Ranthambhore, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění, tričko

Cena nezahrnuje:

indické vízum (1 400 Kč), jednolůžkový pokoj (15x, 4 500 Kč), pojištění STORNO (650 Kč)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: