ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

Pro kolektivy 35-40 osob termín dle dohody

Zájezd do romantické krajiny Děčínska v severních Čechách, kde budeme obdivovat lesnatou krajinu, skalní města, stolové hory, říční údolí i místní památky. Začneme prohlídkou Děčína výhledem z Pastýřské stěny do údolí Labe a na město. Projdeme si nejkrásnější trasy v NP České Švýcarsko. Navštívíme údolí říčky Kamenice se známými soutěskami. Vystoupíme k největší skalní bráně Evropy. Z Jetřichovic podnikneme túru přes nádherné vyhlídky. Čeká nás i výlet na německou stranu, kde navštívíme úžasnou skalní oblast Bastei s vyhlídkami a kamenným mostem mezi skalami, dále pak mohutnou pevnost Königstein. Poslední den strávíme v oblasti Labských Pískovců, kde si projdeme malebné skalní město – Tiské stěny, poté nás čeká závěrečná vycházka na stolovou horu Děčínský Sněžník.

Termíny

Termín Počet dní Cena
08.09.2021 - 12.09.2021
Info: Poznejte s námi Česko
5 dní 6 290 Kč
Cena FM: 6 040 Kč
RezervovatKód: 003

Program zájezdu

Tento zájezd organizuje CK Karavela, pro kolektivy 35-40 osob termín dle dohody
1. den
odjezd z Prahy do Děčína - prohlídka města, malebně položeného v údolí Labe a obklopeného kopci, výstup na Pastýřskou stěnu - nádherná vyhlídka na město, možnost občerstvení, odjezd na ubytování, odpoledne se projdeme okolo děčínského zámku, uvidíme malebné terasy, Růžovou zahradu, tzv. Dlouhou jízdu (292 m dlouhou přístupovou cestu k zámku ohrazenou 7,5 m vysokými zdmi), nahlédneme i do nádvoří zámku, raně barokní kostel Povýšení sv. Kříže z let 1687-91
2. den
odjezd na Mezní Louky, jedna z nejkrásnějších tras v NP České Švýcarsko, sestup do malebného údolí říčky Kamenice, pěšky a lodičkami soutěskami Divokou a Edmundovou (Tichou) dojdeme do Hřenska (cca 8 km) - procházka obcí, kostel sv. Jana Nepomuckého s dřevěnou zvonicí (18. stol.), nábřeží nad řekou Labe (nejnižší místo ČR, 115 m), pauza na oběd, odpoledne pěšky na Pravčickou bránu - pískovcový skalní most (největší v Evropě), několik vyhlídek, restaurace Sokolí hnízdo, možnost občerstvení (tam a zpět cca 4,5 km)
3. den
Jetřichovice - malebná obec s řadou roubených podstávkových domů z 18.-19. stol., další krásná trasa v NP, nejprve můžeme navštívit zbytky skalního hrádku Falkenštejn z přelomu 13-14. stol. s vyhlídkovou plošinou, pak již budeme stoupat na Mariinu skálu s vyhlídkou, dále přes Vilemíninu stěnu (vyhlídka) na Ostroh (Rudolfova skála) - vrcholové skalisko s výhledem, pokračujeme ke skalní kapli a dále do Vysoké Lípy - možnost občerstvení, zdatnější si mohou trasu prodloužit o výstup na Šaunštejn (Loupežnický hrad) - zbytky skalního hrádku s vyhlídkovou plošinou, ev. dále k Malé Pravčické bráně a zpět do Vysoké Lípy (10/12 km)
4. den
výlet na německou stranu a do saské části národního parku, Bastei - nejnavštěvovanější lokalita Saského Švýcarska, skalní vyhlídka nad tokem Labe, procházka po 76 m dl. kamenném mostě z r. 1851 uprostřed skalního města, možnost navštívit zbytky skalního hrádku Neurathen, sestup mezi skalami do lázeňského městečka Rathen, přívoz přes Labe, mohutná renesančně-barokní pevnost Königstein na stolové hoře, zal. patrně již ve 13 stol. jako český pohraniční hrad, individ. prohlídka, možnost obejít hradby s nádhernými výhledy na okolní stolové hory a do údolí Labe, vojenské muzeum, druhá nejhlubší studna v Evropě (v případě uzavření hranice náhradní program na české straně)
5. den
Tiské stěny - nádherné skalní město v CHKO Labské Pískovce, okruh vede Malými i Velkými Tiskými stěnami, krásné vyhlídky na skalní město a okolí (cca 3 km, 2,5 hod), možnost občerstvení, výstup na Děčínský Sněžník (723 m) - mohutná stolová hora, nejvyšší v Labských pískovcích, úžasné výhledy z Drážďanské vyhlídky směrem do Saska, na vrcholu 33 m vysoká rozhledna (z r. 1864), nádherné výhledy na Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, České středohoří, Krušné hory, možnost občerstvení (cca 4,5 km), návrat do Prahy

Cena zahrnuje

dopravu busem, ubytování (4x turist. hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování (4x snídaně), průvodce CK Karavela

Cena nezahrnuje

vstupné (cca 350 Kč + cca 16 Euro), jednolůžkový pokoj (příplatek 1 600 Kč), cest. pojištění vč. storna (205 Kč)

Galerie:

Rezervace

SLEVY na naše zájezdy až 10%

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

Kontaktní formulář