KEŇA – safari, relax u Indického oceánu, strava

Keňou  prochází Great Rift Valley (Velká příkopová propadlina), která je plná vulkánů a na některých místech je hluboká od 100 do 1000 metrů. V propadlině se také nachází většina národních parků a jezer. Národní parky Keni  jsou známé po celém světě bohatstvím zvířat. Naší africkou pouť zakončíme relaxem na pobřeží Indického oceánu poblíž Mombasy.

Termíny

Termín Počet dní Cena
26.09.2021 - 10.10.2021
Info: možná realizace pro skupinku od 6-7 osob
15 dní 81 990 Kč RezervovatKód: 669

Program zájezdu

1.-2. den
odlet do Nairobi - prohlídka hlavního města, procházka rušnými ulicemi s masajskými trhy, dle času prohlídka Muzea fauny a flóry, ochutnávka místní kuchyně, odjezd k jezeru Nakuru, nocleh ve městě Nakuru (večeře)
3. den
celodenní safari v NP Nakuru, kde máme možnost spatřit lvy, nosorožce, plameňáky aj, podvečer dojezd do města Naivasha, nocleh v místním hotelu (snídaně, oběd a večeře)
4. den
ráno vodní safari na člunu po jezeře Naivasha - pozorování hrochů a vodního ptactva, včetně orlů, přejezd do NP Hells Gate - po tomto národním parku je možné cestovat na kole, vyjížďka na kole ke kamenným formacím, které daly název parku (Ďáblova Brána), přejezd k bráně NP Masai Mara, který je známý velkými stády buvolů, pakoňů, zeber a ostatních zvířat včetně predátorů jako jsou lvi, gepardi, levharti atd. (snídaně, oběd a večeře)
5. den
celodenní safari v NP Masai Mara - při sjízdnosti cesty dojezd až ke slavné řece Mara známé dramatickými přechody při velkých migracích stád, která se snaží dostat přes řeku plnou krokodýlů, podvečerní dojezd do kempu, společná večeře u táborového ohně (snídaně, oběd a večeře)
6. den
brzké safari s východem slunce, návrat na snídani, návštěva masajské vesnice a odjezd do Nairobi - prohlídka města, možnost nákupu skvělého čaje z Kerio Valley, kávy a makadamových ořechů, odpočinek na hotelu před další cestou na safari do národního parku Tsavo (snídaně)
7. den
ranní odjezd z Nairobi do NP Tsavo East, cestou výhledy na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro (5895 m), odpolední safari po rozhlehlých pláních národního parku, scenerické výhledy do afrického buše se zástupy pakoňů, zeber a lvů, nocleh v místní lodži (snídaně)
8. den
ranní safari s probouzející se přírodou, následný odjezd z národního parku do Mombasy - rušné pobřežní město, kde se prolíná mix kultur, prohlídka pevnosti, trhů a úzkých uliček, kde se zkusíme neztratit a najít cestu zpět na hotel (oběd a snídaně)
9.-11. den
přejezd po pobřeží do Watamu - oblast krásných pláží s bělostným pískem, možnost vodního safari, ochutnávky skvělých grilovaných ryb, koupání a relax na pobřeží
12. den
odjezd zpět do Mombasy a následný přejezd vlakem do Nairobi po slavné keňské železnici, výhledy do africké krajiny, možnost občerstvení ve vlaku
13.-(14.) den
odlet a návrat z Nairobi do ČR

Cena zahrnuje

letenku a let. taxy (limit 17 000 Kč), místní dopravu (minivan matatu, safari auto s odklápěcí střechou, džíp, taxi), vlak Mombasa-Nairobi, 11x ubytování (turist. hotely, lodže, postavené stany - dvoulůžkové s příslušenstvím), stravování (6x snídaně, 4x oběd, 4x večeře), 4denní safari, vstupy do všech NP, průvodce, místní průvodce, inform. materiály, tričko

Cena nezahrnuje

keňské vízum (e-vízum 1 400 Kč), jednolůžkový pokoj (8 000), další vstupy mimo vstupy do NP, povinné spropitné (cca 60 USD), vstupné (30 USD), cestovní pojištění vč. covidu (528 Kč), poj. STORNO (780 Kč)

Galerie:

Rezervace

SLEVY na naše zájezdy až 10%

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

Kontaktní formulář