Za přírodou a památkami ŽELEZNÝCH HOR

Pro kolektivy 35-40 osob termín dle dohody

Pojeďte si s námi užít víkend v oblasti malebných Železných hor a okolí.

Termíny

Termín Počet dní Cena
25.09.2021 - 26.09.2021
Info: Poznejte s námi Česko
2 dní 2 090 Kč
Cena FM: 2 050 Kč
RezervovatKód: 002

Program zájezdu

Tento zájezd organizuje CK Karavela, pro kolektivy 35-40 osob termín dle dohody
1. den
odjezd z Prahy (další nástupní místa Kolín a Čáslav) do oblasti Železných hor (díky geologické pestrosti byl zde vyhlášen geopark Železné hory), první zastávkou bude Berlova vápenka - technická památka poblíž Třemošnice, vápenka zpracovávala vápenec z nedalekých Prachovic až do roku 1960, dnes zde muzeum vápenictví Železných hor, možnost nahlédnout do nitra pece, projdeme se po hrázi Sečské přehrady, nad tunelem, kterým prochází silnice na hráz uvidíme zříceninu hrádku Vildštejn, vystoupíme na zříceninu gotického hradu Oheb ze 14. stol., umístěného na skalním útesu, odkud je nádherný výhled na Sečskou přehradu s ostrůvkem, okolní suťový les s buky je přírodní rezervací s výskytem mnoha druhů měkkýšů, Nasavrky - navštívíme největší budovaný keltský archeoskanzen v Česku zaměřený na dobu laténskou (2.-1. stol. p. n. l.), rekonstrukce keltského města (oppida), okolo nasavrckého zámku sejdeme k přírodní památce Kaštanka se sadem kaštanovníků setých (jedlých kaštanů), vysazeného Auerspergy v l. 1776-78, Veselý Kopec - muzeum lidových staveb z oblasti Železných hor a části Vysočiny, představuje život a práci drobných rolníků od první poloviny 19. stol. do poloviny 20 stol., vedle zemědělských usedlostí zde uvidíte i technické památky (mlýn, pila, olejna, stoupa na tříslo), častý cíl filmařů, odjezd na ubytování do Hlinska (penzion Horalka v malebné poloze u řeky Chrudimky pod sjezdovkou)
2. den
Toulovcovy a Městské Maštele - 4-5 km dlouhá túra pískovcovým skalním městem v přírodní rezervaci, skalní věže, bizarní útvary, labyrinty, Zderaz - několik unikátních sklepů vybudovaných v pískovci, v pol. 19. stol. se využívaly i k bydlení, pauza na oběd ve světově unikátním Pekle na Čertovině u Hlinska, samotné Peklo tvoří 250 m dlouhý labyrint chodeb, sálů a jeskyní v hloubce až 12 m pod zemí, natáčela se zde pohádka Čertoviny režiséra Z. Trošky, Hlinsko - památková rezervace lidové architektury Betlém z prostředí malého města, roubené domky z 18. -19. stol, původně obydlí hrnčířů a tkalců, dnes expozice drobných řemeslníků, v jedné z chaloupek se nachází i fukční orchestrion, který vám zahraje několik melodií, expozice maškarních masek v dalším objektu připomíná zápis masopustních obchůzek na Hlinecku na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO, přejezd do Bílku, odkud vyrazíme do rezervace Údolí Doubravy - zalesněným skalnatým údolím se projdeme okolo říčky Doubravy (4 km), vyhlídka do údolí z místa bývalého hrádku Sokolohrady, návrat do Bílku, odjezd přes Čáslav a Kolín zpět do Prahy

Cena zahrnuje

dopravu busem, ubytování (1x v penzionu Horalka v Hlinsku ve 2l pokoji s příslušenstvím), průvodce CK Karavela

Cena nezahrnuje

vstupné (cca 350 Kč), jednolůžkový pokoj (příplatek 350 Kč), stravování (možné hned vedle penzionu Horalka v hotelu Styl), cest. pojištění vč.storna (205 Kč)

Galerie:

Rezervace

SLEVY na naše zájezdy až 10%

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

Kontaktní formulář