Naši průvodci

PhDr. Štěpán Zajac

Vystudoval španělštinu a portugalštinu, jazyky, které se staly jeho každodenním chlebem a pracovním nástrojem. V současnosti působí ve svobodném povolání jako průvodce zahraničních návštěvníků Prahy i českých cestovatelů do španělsky a portugalsky hovořících zemí a jako překladatel ze španělsky psaných literatur; jeden z jeho překladů byl v roce 2016 nominován na cenu Magnesia Litera v kategorii překladové literatury. Téměř dvacet let pracoval v české zahraniční službě hned v několika zemích latinskoamerického subkontinentu od Mexika až po Argentinu. Procestoval Mexiko a Střední Ameriku, Kolumbii, Chile a Argentinu, částečně Brazílii. V naší cestovní kanceláři zúročuje své znalosti amerických dějin a kultury jako průvodce zájezdů do Latinské Ameriky. 

 

 

 

Václav Turek

Do Ruska cestuje pravidelně několikrát za rok.  Za roky cest načerpal spoustu zkušeností   a informací.  Díky tomu vznikla řada publikací o cestách do východní části Ruska, jejichž je autorem. Pro CK Karavela jezdí především Transsibiřskou magistrálu. Další  destinací je především Petrohrad.

Jaroslav Vančata

Jarda poprvé zakusil cestování a poznávání exotických zemí při studijním pobytu v Austrálii, kde studoval angličtinu a zároveň se věnoval surfování, po ukončení studia si pobyt ještě prodloužil a Austrálii společně s Novým Zélandem procestoval. Poté se Jarda rozhodl spojit své dva koníčky fotografování a cestování a vydal se poznávat Jihovýchodní Asii a Střední Ameriku. Na svých cestách strávil delší dobu v Guatemale, kde studoval španělštinu. Po návratu do Čech, se zde dlouho nezdržel a využil nabídky stáže v Keni, v Nairobi ve slamu Mathare, svou stáž zakončil cestou po okolních zemích. Díky této zkušenosti začal spolupracovat s naší cestovní kanceláří jako průvodce pro zájezdy do afrických zemí. Poznávání nových zemí pro Jardu znamená opravdu si zažít místní kulturu, zvyky, atmosféru a najít si ke každé zemi svůj vztah. Jelikož ho cestování stále baví, můžete se s ním nyní setkat na zájezdech do Latinské a Střední Ameriky, Afriky, Jihovýchodní Asie a na Nový Zéland.

Magdaléna Radostová

Jejím koníčkem jsou cesty do Vietnamu, který má velice dobře zmapovaný. Na základě zkušeností z mnoha cest napsala o této destinaci  knihu Vietnam s vůní koriandru.

Ing. Josef Kafoněk

Jožka cestuje již od svých 15 let – nejprve dle možností v okolních státech a pak již po celé Evropě. Následně díky vedení zahraničních projektů se seznámil i s velkou částí Ruska a Střední Asie. Nakonec po roce 1989 postupně procestoval celé Japonsko, Jižní Koreu, Taiwan, Hongkong a Havajské ostrovy. Po odchodu ze zaměstnání se stal profesionálním průvodcem. Na základě svých zkušeností především z Dálného Východu začal spolupracovat s naší cestovní kanceláří. Jožku tedy můžete poznat na zájezdech do Japonska, na Taiwan či Havajské ostrovy.

 

Ing. Tomasz Olszar

Vystudoval ekonomickou fakultu v Ostravě se specializací na cestovní ruch. Od dětství snil o dalekých cestách především do Jižní Ameriky. Jeho sen se mu později splnil v podobě cesty po stopách Inků do Peru a Bolívie. Jižní Amerika ho okouzlila natolik, že se tam opakovaně vracel. Jeho zálibou jsou cizí jazyky. Domluví se španělsky, portugalsky, anglicky a polsky. Věnuje se také latinskoamerickým tancům jako je třeba salsa nebo tango. Tomasze můžete poznat na zájezdech do celé Latinské Ameriky a Karibiku. 

Irena Janoušková

K cestování se dostala hned po studiu, během pár let procestovala Jihovýchodní Asii, kde se nejlépe cítí v Thajsku a Barmě. Místní kultura a lidé ji zaujali natolik, že se rozhodla dále poznávat různá etnika a kmeny. Vydala se do Afriky a nyní ji velice baví cestovat právě po tomto kontinentu, kde se profesionálně věnuje provádění na safari. Má ráda jazyky, proto se vydala studovat španělštinu do Nikaragui. Irenu nejčastěji potkáte s naší cestovní kanceláří v jihovýchodní Asii, Indii a Africe.

Mgr. Tomáš Polívka

První velkou výpravou, která naplnila Tomovy dětské sny o cestování, se stala studentská expedice PřF UK do Arménie v roce 1989. V 90. letech projel stopem Evropu a začal sám pomáhat s organizováním cest například na Blízký a Střední východ. K jeho nejvzdálenějším výpadům patří Antarktida či Nová Guinea, ale rád se vrací i na známá místa. Tomovou srdeční zemí je Barma, jejíž proměny měl možnost sledovat doslova ve stínu tamních dějinných událostí. Práci průvodce kombinuje s profesí hudebního publicisty.

PhDr. Hana Čechová

Cestování je její  práce i vášeň. Procestovala přes 70 zemí světa, jako průvodkyně, delegátka nebo samostatná cestovatelka.  Vystudovala kulturologii a estetiku a baví jí jazyky, symboly  a záhady. Na cestách se vždy zajímala o  kulturu a historii,  odlišné etnika jako indiánské kultury Peru, Mexika aj. Nejvíce provádí na Srí Lance – perle Indického oceánu.

Martin VOREL

Martin vystudoval střední školu se zaměřením na cestovní ruch, odkud pokračoval na Filosofickou fakultu UK, obor mongolistika. V rámci studia v Mongolsku strávil roční studijní stáž a Mongolsko si zamiloval. Stále se sem rád vrací a jeho krásy a nezaměnitelnou atmosféru pomáhá poznat i ostatním.

 

Ing. Vladimír Sojka

Vystudoval cestovní ruch na VŠE, pracoval v CK na manažerské pozici a často cestoval jak soukromě i služebně. Cestování a geografie jsou jeho hlavním koníčkem a proto se rozhodl vydat na dráhu průvodce, kde by své zkušenosti z cest zúročil. S CK Karavela doprovází klienty na zájezdech hlavně na Madeiru, Srí Lanku a do Střední Asie.