Reference

Dobrý den, 13. května 2024 jsem se vrátila ze zájezdu do MAROKA minibusem.  Musím napsat, že program zájezdu, který byl doslova nabitý (historií, řadou mešit, synagog, mauzolei, koloniální architekturou, keramikou, přírodou – skalnatou i písčitou, zelenou – cedrový háj, zahrady, fosilie, …), mě zaskočil a předčil mé očekávání. Vše zalito sluncem. Vůbec nám nepršelo, pouze jednou v horách 2660 m bylo zataženo a foukalo. Řidič našeho minibusu zn. Mercedes byl spolehlivý a velmi ochotný pan Mohamed. Naše/moje zážitky, které mi někdy nečekaně zpestřily dovolenou, nezapomenu (výlet do pouště na hrbu velblouda, ochutnávka kávy s velbloudím čerstvě nadojeným mlékem, podávání kávy z „mobil caffee“), když tak foto připomene !. A to vše jsem mohla prožít díky dobře naplánovanému programu. Ale především díky vysoce nadstandardní, kvalifikované odborně zdatné a několika jazyky vybavené průvodkyni, Evě Michlíkové. Žena, která do Maroka jezdí skoro 30 let (pracovně) a velmi dobře zná místní mentalitu, historii země,  její kulturu a tyto své vědomosti umí předat dál, tedy nám klientům! Chtěla bych jí ještě jednou tou to formou poděkovat za její úžasně odvedenou práci  a díky níž jsem měla dovolenou, jakou jsem opravdu nečekala (a to jsem už nějaké ty země procestovala). Rovněž díky patří celé naší skupině, která byla bezvadná, bez prudičů, zcestovalá a nemalou měrou přispěla k pohodě celého zájezdu.                                                                                                                            Eva Čurdová,29.5.2024

 

Dobrý den pane Modráčku, touto cestou bych chtěla poděkovat CK Karavele a hlavně panu Jaroslavu Vančatovi, za nádhernou cestu do Peru v dubnu tohoto roku. Moc se mi líbilo jak je cesta naplánována aby postupně emoce gradovali. Líbilo se mi ubytování vždy čisté a v centru města, ale hlavně skvělí průvodce, který svou profesionalitou, smyslem pro humor a trefnými rady, udělal tuto cestu výjimečnou a nezapomenutelnou. Už přemýšlím kam s Vámi jet příště.  Děkuji a jsem s pozdravem.                                  Branka Jočić, 20.5.2024

 

Ahoj, zájezd Argentina-Uruguay-Paraguay-Brazílie se mi velice líbil. Jen mě mrzelo, že z důvodu deštivého počasí nebylo možno navštívit vodopády Moconá, na které jsem se těšila.
Ale přírodě se nedá poručit. Program zájezdu byl velice pěkný, navštívili jsme spoustu zajímavostí, které by se samostatně nedaly navštívit. Jejich propojení sice vyžadovalo několik delších přejezdů, ale to jinak nejde. Průvodce Tomáš je perfektní. Jednotlivá místa dobře zná, nebo byl na ně dobře připravený. Organizačně bylo vše dobře zajištěno a vše fungovalo. K tomu přispěla i jeho výborná znalost španělštiny a dobrá portugalštiny. Navíc je velice vstřícný. Nejvíc mě mile překvapila reakce průvodce na dost hrozné ubytování před vodopády Iquazzu. Jeho reakce „tady vás nenechám“ a zajištění náhradního pěkného ubytování bylo opravdu obdivuhodné. Takže se těším na nějaký další zájezd s Karavelou.

G. Větrovcová, 2.5.2024

Dobrý den, před týdnem jsem se vrátila ze zájezdu „To nejlepší z Peru“. Chci poděkovat za velice krásný zájezd a jeho celý program, který má ck Karavela vždy perfektní. Hlavně dík našemu průvodci Jaroslavu Vančatovi. Jeho znalosti, neuvěřitelné zkušenosti a péče, kterou nám věnoval po celou dobu zájezdu. Díky němu vše probíhalo plynule, dá se říci v poklidu a stále navazovalo. Líbil se mi termín oproti jiným CK, protože zde bylo vše svěží a zelené. Všechna ubytovaní byla blízko centra města. Jarda nám umožnil navštívit i různá gastronomická místa a okusit co nejvíce z navštívené země. Ještě jednou moc děkuji a vzpomínám.
Jana Kulhavá 26.4.2024

 

Dobrý den.17.4.2024 jsem se vrátila ze zájezdu po Peru. Velký dík CK Karavele za perfektně připravený zájezd. Splnil mé očekávání na 100 %. Velký dík průvodci Bc. Jardovi Vančatovi za skvělou organizaci a hladký průběh celé cesty. Skvělý průvodce se smyslem pro humor. Díky
Irena Bořkova, Rychnov nad Kněžnou, 24.4.2024

 

Dobrý den pane Modráčku, s odstupem 1 týdne po návratu domů rád vyjádřím poděkování vaší cestovní kanceláři za super intenzivní bezproblémovou výpravu za poznáním Peru, která byla skvěle sestavena, aby postupně gradovala. Díky taky Jardovi Vančatovi za jeho profesionalitu, vstřícnost, hledání optimálních řešení, držení kolektivu v pozitivním módu, empatii i příkladný humor. Moc ještě jednou děkuji a přeju Vám hodně štěstí a úspěchů ve vaší práci.

Petr Jirkovský, 23.4.2024

 

Dobrý den. Nedávno jsme se vrátily z 16ti denní cesty po Tanzánii a Zanzibaru, která se uskutečnila od 20.2 – 6.3.2024.
Safari bylo nádherné, být přímou součástí divoké přírody, tak blízko fauně, kterou člověk zná jen z dokumentů nebo ZOO, pozorovat zvířata v jejich domovině, úchvatné přírodní scenérie, jsou fascinující. Ubytování přímo uprostřed národních parků, kde vás v bezprostřední blízkosti, ale zároveň v bezpečí stanů, přijdou v noci navštívit hyeny nebo bůvoli, je doménou CK Karavela. Desítky či stovky fotek stád zeber, pakoní, antilop, slonů, žirafy volně pasoucí se podél cest i mimo parky, to je neopakovatelný zážitek.
Kráter, nebo přesněji kaldera Ngorongoro je nejúžasnější přírodní divadlo na světě. To, co se nepodaří v předešlých parcích, dožene svojí rozmanitostí právě tento NP.
Byl to úžasný zájezd, se skvěle zvolenou trasou plnou nádherných míst a zážitků. I město Arusha, zdánlivě nezajímavé, všemi považované jen za vstupní bránu do národních parků, má své zvláštní africké kouzlo. Možná i proto ho ve svých pamětech zmiňují cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří ho svého času také navštívili. Zanzibar je krásný ostrov, který může nabídnout kromě dlouhých, bílých, písečných pláží také zajímavou historii, velmi bohatou kulturu, různá náboženství, pestrou skladbu lidí i jídla. Stonetown se svojí koloniální architekturou je místo, které zanechá v mysli silný zážitek. Byla by škoda strávit zde jen pár hodin, jak to nabízejí jiné CK. Třídenní pobyt s toulkami městem a poznáním jeho historie stojí za to. A na závěr odpočinek a krásné pláže na severu v Nungwi. Užívali jsme si zde také šnorchlování a navštívili místní park Jozani s mnoha guarézami. Moře i atmosféra Zanzibaru jsou neopakovatelné.
Velké poděkování patří také našemu průvodci Jardovi Vančatovi, který se svou znalostí regionu a místních poměrů, se svými kontakty a smyslem pro humor zajistil plynulý chod programu, bezproblémovou organizaci a příjemné prožití dovolené. Má profesionální přístup a nadhled nejen k organizačním záležitostem, ale také k pestré skladbě osazenstva zájezdu.
Ubytování i kuchyně byly výborné, stejně jako milý personál. Řidiči na safari, kuchaři, kteří se po celou dobu starali o plnou penzi, dělali maximum k naší spokojenosti a hladkému pobytu v národních parcích.
Dovolená, z jejichž vzpomínek se dá žít ještě dlouho po návratu a která v člověku zanechá silné dojmy. Vřele doporučujeme!   
Alena a Kateřina Kučerovy, 29.3.2024

 

Pane Modráčku, díky za perfektně zorganizovaný zájezd do Thajska, který se díky průvodkyni Janě stal neskutečným zážitkem. Byly jsme s Vaší CK již několikrát, ale tak perfektního průvodce, i když Ti ostatní byli také „špička“ jsme dosud neměli. Výklad k procházeným památkám, proložený osobními zážitky a pocity. Jestli někdy v budoucnu využijeme ještě služeb Vaší CK, tak v zájezdech vedených Janou.                Zdeněk Chalupský, Hana Vyhlídková, 29.2.2024

 

Vážení, chci vám poděkovat za tento zájezd, kterého jsem se mohla zúčastnit. Etiopie je nádherná země a vše jsem tam přijímala s velkou pokorou. Pan průvodce Tomáš Polívka je velmi zkušený průvodce, který naši bezpečnost kladl vždy na první místo, což znamenalo větší náročnost na nás jako cestovatele a nebylo to pro některé zrovna moc příjemné. Ale i to patří k rizikům cestování a počítá se s nimi. Pokud došlo ke změnám v programu, bylo to způsobeno aktuální situací v zemi a ve spolupráci s naším skvělým etiopským průvodcem a brilantním řidičem pan průvodce vždy vše vyřešil a poskytl nám odpovídající náhradu. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem Jana Husová, 5.12.2023

 

Vážení, ve dnech 14.11.-2.12.2023 jsem absolvovala s Vaší CK zájezd do Etiopie. Byl to neskutečný zážitek. Poznali jsme Etiopii skrz na skrz od jihu na sever. Celým zájezdem nás provázel a svým výkladem obohacoval Mgr. Tomáš Polívka, skvělý, chytrý a pohodový průvodce s úžasným přehledem i nadhledem, který se snažil po celou dobu zájezdu vyhovět všem jeho účastníkům. Výborně mu ve všem sekundoval i jeho etiopský „pomocník“ Michael. Velký dík patří i etiopskému řidiči Adisi, díky němuž jsme perfektně zvládli přejezdy přes úchvatné etiopské hory. Tento zájezd doporučuji všem cestovatelům, kteří chtějí poznat nejen svatou Lalibelu, paláce v Gondaru, krásnou přírodu a dosud „nezkažený“ život etiopského obyvatelstva na venkově i v domorodých vesničkách.
Iva Vaňová, 4.12.2023

 

Dobrý den, ve dnech 14.11.-1.12.2023 jsem se zúčastnila zájezdu do Etiopie, s průvodcem panem Mgr. Tomášem Polívkou. Chtěla bych především vyzdvihnout vysokou odbornost pana magistra, jeho profesionální chování a neuvěřitelné znalosti. Po celou dobu pobytu nám byl ve všem nápomocen a snažil se vyřešit vzniklé problémy. Velikým pomocníkem byl rovněž etiopský průvodce, pan Michael Ejete, se kterým pan magistr bravurně spolupracoval. Veliké díky patří také neskutečnému řidiči, panu Adisovi, který nás vždy všude bezpečně dopravil. Etiopie je nádherná a velice různorodá země, kterou jsem měla díky tomuto zájezdu možnost poznat. Tento zájezd určitě předčil moje očekávání. Ještě jednou za vše děkuji panu Polívkovi, který nás touto neskutečnou zemí provedl….
Se srdečnými pozdravy, Alexandra Letá, 4.12.2023

 

Ahoj Petře, chci Ti poděkovat za nádherný zájezd Podzimní barevné Japonsko v termínu 6.11.-25.11.2023 a perfektní výkon obou průvodců.
Ivana Korbelářová, 26.11.2023

 

Zdravíme naši oblíbenou cestovku Karavela. Před pár dny jsme se vrátily z cest po překrásné Namibii. Chtěly bychom moc poděkovat za úžasné zážitky z této putovní dovolené. Navštívily jsme červené duny, různé skalní útvary, viděly kresby Křováků , poznaly jsme některé místní kmeny, koupaly se v Atlantiku a užily si v Etoshe neskutečnou podívanou v divoké přírodě se zvířaty. Byly jsme čistě dámský zájezd a jakékoliv naše obavy byly zbytečné. Byly jsme překvapeny, jak je Namibie bezpečná země, je zde čistota a pořádek. Ubytování bylo luxusní povětšinou s bazénem a všude jsme okusily i výborné jídlo. Určitě velkou zásluhu na tom má naše skvělá průvodkyně Jana, která byla opět úžasná a zažily jsme spolu při náročných přesunech spoustu srandy. Zájezd můžeme i ostatním cestovatelům vřele doporučit a my už plánujeme další. Velké díky za vše.
Jitka Zdvořáková a Vendulka Sýkorová 10/2023

 

Dobrý den, v týdnu jsme se vrátili z putování po Peru. Chěli bychom poděkovat Vaší průvodkyni paní Janě za její pozitivní přístup, nadhled, trpělivost a lidský přístup. Vaše průvodkyně Karavely dokázala povzbudit a s humorem přistupovat k celé naší skupině. Děkujeme Jambrichovi, 30.9.2023

 

Dobrý den. Zdravím do Karavely.

Milý pane Modráčku, dovolte mi tímto, po zhruba týdenním návratu z dovolené v Japonsku vyseknout Vám a Vaší CK hlubokou poklonu.

Máte opravdu úžasného průvodce a průvodkyni (jmenovitě paní Jeglinskou a pana Kafoňka). Chtěl bych mít jednou po sedmdesátce takovou vitalitu a zapálení pro věcÚžasný. Po padesátce jsem si společně s rodinou splnil cestovatelský sen, a konečně po letech strávených v covidové izolaci, navštívil Japonsko. Lecos jsem o této zemi přečetl, lecos viděl v nejrůznějších dokumentech a TV pořadech, navštívil i několik cestovatelských přednášek na téma Japonsko. Ovšem zažít vše na vlastní kůži a vidět vše na vlastní oči se mi povedlo až (na několikátý pokus) právě s Vaší CK. Doporučuji všem aby tuto úchvatnou a opravdu zajímavou destinaci navštivili a upravili si názor na životní styl Japonců a Japonek. Pokud máte představu o přetechnizované zemi, obrovské pracovitosti lidí, zdravém jídle a zdravém životním stylu, krásné přírodě – vše se beze zbytku naplní. Budete ale OBOHACENI O KOUZLO A OSOBNÍ PŘÍTOMNOST v OPRAVDU NÁDHERNÝCH ZAHRADÁCH A ZAHRADNÍCH KOMOPLEXECH. Vjem čichový a duchovní rozměr na Vás televizní obrazovka ani sebelepší cestovatelská přednáška nepřenese. Návštěvu této zeme doporučuji i s ohledem na možnost přímé konzumace čerstvých produktů nepřeberného množství a rozmanitosti. Ono tam ten čaj, saké suši, zmrzlina, cizokrajné ovoce…. chutná opravdu jinak než z českého supermarketu. To proč jsem se ale rozhodl napsat recenzi na Vaší CK, tkví v té zlaté třešničce na dortu, a tou byli Vaši opravdu velmi zdatní (spíše však úžasní, simpatičtí a opravdu erudovaní dva průvodci). Jmenovitě Ing. Kafoněk a PhDr. Jeglinská (důvěrně jsme je oslovovali pan vedoucí a Maruška). Svůj názor na ně si dovolím podpořit i názorem naší mírně pubertální dcery Mariky, která hltala jejich vyprávění o historii, cestovatelské rady, zkušenosti s kulturou i běžným životem Japonců opravdu s mimořádným zájmem a vděčností. A věřte mi, pokud dnes někdo dokáže mladé puberťáky něčím opravdu zaujmout, pak pro to musí mít opravdu nadání. Vím o čem mluvím. Další zkušenost se, kterou bych se chtěl s případným potenciálním návštěvníkem Japonska podělit, je rada, kterou si dovolím dát na závěr tomu, kdo se chce do této země vypravit. Nejezděte do této země (alespoň napoprvé) sami bez CK a znalosti místních zvyklostí, znalostí způsobu jak cestovat místní dopravou, jak zařídit Rail pas pro jízdu šinkanzenem, bez znalosti jazyka, bez znalosti historie. Takové Japonsko si opravdu neužijete a jsem opravdu přesvědčen, že jen orientace v dopravním systému vlakové dopravy v TOKIU bude nad Vaše síly. Znalost světových jazyků (vyjma Japonštiny) Vám bude v naprosté většině případů na dvě věci. Většina Japonců totiž jiný světový jazyk nezná. Pan Kafoněk do této země jezdí více jak 30 let a to co zařídil, jednoduše a prostě fungovalo, protože na rozdíl od nás (běžných cestovatelů ) měl osobní, letité zkušenosti a zná to tu! Pokud se do této země ještě jednou vrátím, opět rád využiji služeb Vaší CK. Kdybych nosil klobouk tak ho před Vašimi průvodci smeknu, protože jsem ale pochopil (až po návštěvě země osobně) co je to hluboce se poklonit, hluboce se před Maruškou a panem vedoucím klaním. Přeji především pevné zdraví a dobrou mysl. Tlumočte jim to prosím osobně

S úctou a přátelským pozdravem, Mirek, Míša a Marika Volejníkovi.

 

Dobrý den pane Modráčku, dubnový zájezd do Japonska chválíme za perfektní volbu navštívených míst a organizaci. Děkujeme a srdečně zdravíme. Ivana a Karel Václavíčkovi, 10.5.2023

 

Dobrý den, ve dnech 11.-30.4.2023 jsme se zúčastnili zájezdu „To nejlepší z Peru“ . Toto cestou chceme
poděkovat celé CK Karavela za výborně připravenou trasu celého zájezdu ,během kterého
jsme poznali opravdu to nejlepší z této krásné země. Speciální poděkování patří našemu průvodci
Jardovi Vančatovi , který nejenže má velmi detailní znalosti o dané oblasti , ale svým přístupem
dokázal vyřešit všechny naše přání i problémy, které se vyskytly.
S pozdravem Renata a Michal Sporkovi, 3.5.2023

 

Dobrý den pane Modráčku,
právě jsme se vrátili ze zájezdu „To nejlepší z Peru“, který proběhl ve dnech 11.–30.4.2023. Chtěli bychom poděkovat Vaší CK za pěkně připravenou trasu zájezdu, během níž jsme viděli skutečně to nejlepší, co Peru nabízí. Trasa a program zájezdu postupně gradovaly a naše zážitky se tak stále umocňovaly. Vrcholem cesty bylo vidět Machu Picchu na vlastní oči. Výhodou byla vždy lokalita ubytování v bezprostředním centru města, kde jsme tak měli vše na dosah. Touto cestou bychom také chtěli velice poděkovat našemu průvodci Jardovi Vančatovi. V průběhu celého zájezdu bylo vidět, že cestování je Jardův svět a jeho znalosti poměrů a života v Latinské Americe jsou obrovské a dlouhodobé. Ukázalo se také, že má velké zkušenosti s průvodcovstvím, že je to člověk velmi empatický a ochotný za jakékoliv situace řešit operativně veškeré naše problémy a potřeby. Ochutnali jsme díky němu pestrou peruánskou kuchyni a poznali běžný život lidí. Má velký organizační talent, díky kterému nás celým zájezdem provedl hladce, bez jediného zaškobrtnutí. Takže když vše shrneme. Palec nahoru cestovní kanceláři za naplánování zájezdu. Jedničku 3x podtrženou Jardovi za to, že se postaral o jeho hladký průběh.
S přáním hezkého dne Květa a Jarda Zelinkovi, 2.5.2023

 

Perfektně do detailu vymyšlený zájezd do Mexika obsáhl neskutečné množství podnětů jak stran mexické historie, tak přírody i místní kuchyně. Průvodkyně Alexandra Brunnerová je neskutečný živel kombinovaný s chodící encyklopedií. Bez ní bychom nepoznali-neochutnali-neviděli-neslyšeli ani setinu toho gejzíru úžasných dojmů, který jsme si myslím všichni odvezli. Alex Mexiko miluje, důvěrně zná jak jazyk, tak mentalitu – a ještě ji navíc průvodcovství hrozně baví. Nikdy neváhala vyjednat co nejvýhodnější podmínky ať už v hotelu, na tržišti či na památkách samotných, při objednávání jídla atakdále.                               Olga Vyskočilová, 27.3.2023

 

Začátkem listopadu jsme se vrátili ze zájezdu Tanzanie-Zanzibar. Naším průvodcem byl Jaroslav Vančata. Národní parky s volně žijícími zvířaty v nás zanechaly nezapomenutelné vzpomínky. Program byl sestaven velmi rozumně, nejdříve aktivní část v Tanzanii, poté relax na Zanzibaru. Děkujeme za profesionální přístup průvodce, který operativně vyřešil i komplikace způsobené tanzánskou stranou. V neposlední řadě jsme také ocenili jeho jazykovou vybavenost a znalost místních poměrů. Pochvala též patří oběma řidičům a doprovodné skupině, která zajištovala stravu a ubytování ve stanech. Tento zájezd se nám velmi líbil a doporučujeme ho.
Manželé Strakovi, Prózrovi, Burešovi, 25.1.2023

Dobrý večer pane Modráček. Ráda bych Vám poděkovala za perfektně připravenou cestu po Kostarice v listopadu 2022, a velké díky patří i Janě Kubanové. Je nejenom perfektní průvodkyně, ale i kamarádka.
Libuše Týmalová, 22.12.2022

Chtěl bych moc pochválit naši průvodkyni na Novém Zélandu, Hanku Googh (doufám, že jsem příjmení nezkomolil) – byla skvělá a je to jedna z nejlepších průvodkyní, které jsem zažil.
Zdravím, Jaroslav Janda, 15.12.2022

Dobrý den (večer), ahoj Petře zdravíme Tě od Olomouce, Chtěli jsme Tě pozdravit a poděkovat za výborný zájezd do Kostariky v listopadu (14-30.11.2022). Moc se nám líbila trasa, doprava, ubytování, NP, no prostě všechno !!! Hlavně také zásluhou průvodkyně Jany Kubanové, která byla fakt výborná !!! Také jsme se sešli výborná parta, takže vše probíhalo v pohodě a hladce. A s odstupem několika dní doma, prostě skvělá akce, však mě dobře znáš a víš,že jsme na Všech zájezdech s Karavelou byli vždy moc spokojeni !!! Přejeme Ti Veselé a pohodové Vánoce a do Nového roku 2023 hlavně zdraví, stěstí, a at se daří Tobě i Karavele na mnoha dalších cestách po světě !!!                                                                                              S pozdravem Tomáš Holec a Draha Navrátilová, 12.12.2022

Dobrý den, 29.11.2022 se naše skupina vrátila ze zájezdu MEXIKO MINIBUSEM. Musím „říci“, že program zájezdu byl doslova nabitý (historií, řadou muzeí, pyramidami, kostely, indiánskou kulturou, koloniální architekturou, keramikou, čokoládou, krokodýly……), stačí se podívat do programu. Ne vždy však bylo vše zalito sluncem. Jednou nám u indiánu v horách pršelo, za to jsme byli odměněni slavnostním průvodem na oslavu výročí Mexické revoluce. Nádherná přehlídka kostýmu a barev. Ale i když jsme měli úplně nový minibus značky Mercedes a opravdu vynikajícího a ochotného řidiče Serafina, některé přejezdy v horách byly časově náročné a jejich retardéry na silnici byly ubíjející. Natož pak, když se rozhodnou místní stávkovat a zablokují silnici a jejich akce skončí až za tmy. Stojíte, koukáte, aspoň nám čekání oživila chlupatá tarantule. Ovšem toto vše jsou zážitky, které vám zpestřují dovolenou, na kterou hned tak nezpomenete. ALE i to by nebylo k ničemu, kdybyste neměli kvalitního, milého průvodce Štěpána Zajace, který v tomto kraji strávil mládí a tím pádem hovořil plynně španělsky i portugalsky. Bezvadně ovládal reálie a vše co jsme chtěli znát a vědět navíc (školství, důchodový systém, dovolená – žádnou nemají, mateřská…) promptně zjistil. Mladý, ochotný, organizačně zdatný, navíc vtipný a milý. A to si pište, že jsme byli zvídavá skupina, co chtěla všechno vidět a vše poznat. Štěpáne ještě jednou děkuji za Tvůj přístup, ochotu a hlavně přehled v oblasti Střední Ameriky. Myslím, že jsi nám Mexiko ukázal v plné jeho kráse.        Eva Čurdová, Eva Maennerová 9.12.2022

Dobrý den,
v září 2022 jsme absolvovali s CK Karavela zájezd To nejlepší z Peru s návštěvou duhových hor. Chtěli jsme velice poděkovat za příjemný cestovatelský zážitek jednak cestovní kaceláři Karavela a zejména velké poděkování průvodci zajezdu Jaroslavu Vančatovi. Zájezd byl perfektně zorganizovaný, ubytování bylo velmi dobré, čisté a hlavně v blízkosti turistických center měst, což nám umožnilo navštívená místa i samostatně poznávat a užít si atmosféru. Jednotlivá místa výborně navazovala bez problémů při přesunech i místní dopravou. Takže výtěžnost pro nás cestovatele byla maximální. Bylo znát že průvodce je zkušený a místa výborně zná. Děkujeme také za velkou dávku jeho trpělivosti, neměl to s námi vždy lehké…..Vždy se snažil abychom si zájezd maximálně užili a my jsme si ho opravdu užili!! Těšíme se zase někdy na další cestovatelský zážitek s vaší cestovní kanceláří, kterou můžeme jen doporučit… Srdečně zdravíme Jardu a ještě jednou děkujeme.
M. Salátová a S. Salát, 17.11.2022

Ahoj Petře, ještě jednou díky za Tvé fundované průvodcování po Nepálu. Máš velké znalosti tamějších hor, kultury i náboženství a i přes nepřízeň počasí si každý odnesl jistě i mnoho hezkých zážitků a poznání.
S pozdravem MUDr. Pavel Jaroš, 17.10.2022

Dobrý den, před týdnem jsem se vrátil z týdenního zájezdu po kvetoucím ostrově Madeira. Jako všechny mé předchozí zájezdy s CK Karavela byl i tento po všech stránkách velmi vydařený. Program byl dobře vyvážený, podnikli jsme několik zajímavých treků podél levád, vystoupili na oba nejvyšší vrcholy ostrova, poznali malebné hlavní město Funchal s jeho památkami i rozlehlou botanickou zahradou, byl čas i na koupání v moři a individuální volno. Ubytování včetně snídaní bylo v příjemném hotelu přímo v centru Funchalu nedaleko katedrály, pěšího korza i moře. V okolí bylo velké množství nejrůznějších restaurací, kde byla možnost za rozumné ceny dobře povečeřet. K pohodovému průběhu zájezdu přispěla i naše vždy optimistická průvodkyně Jana, které bych chtěl tímto poděkovat, stejně jako celému týmu CK Karavela.
MUDr. Pavel Jaroš, Praha, 19.9.2022

Chtěla bych poděkovat cestovní kanceláři za super zájezd na Madeiru v termínu od 5.9. do 12.9. 2022. Sešli jsme se fajn parta lidí. Někteří jsme se již znali, s novými jsme se brzy seznámili a trávili příjemné dny plné aktivit a večery u dobrého jídla a sklenky vína či piva. Naše průvodkyně paní Jana Kubanová (kterou jsem poznala na zájezdu v Namibii ) opět nezklamala a přístupem, ochotou a temperamentem byla jakoby jednou z nás. Madeiru s Karavelou určitě doporučím svým známým a kamarádům.
MUDr. Halina Ligocká, 14.9.2022

Náš zájezd v srpnu do Namíbie byl skvělý a moc jsme si to užili. Výborný program, dr. Jana Kubanová jako vždy po všech stránkách perfektní a Jitka si za řízení druhého auta také zaslouží velké uznání.
Jiří a Pavlína Medkovi, 12.9.2022

Dobrý den pane Modráčku, 17.7.2022 jsme se vrátili ze Srí Lanky, kterou nás provázela Doc. Jana Kubanová. Z krás této nádherné země, přívětivých lidí a nádherných památek jsme byli opravdu nadšeni. Kromě toho bychom ale moc rádi poděkovali Janě za vysoce profesionální a přitom velmi lidský přístup během celého zájezdu. Kromě odborných znalostí historie na vysoké úrovni a znalostí místních poměrů, si v každé situaci věděla rady a přitom neztrácela klid, nadhled a humor, a to i ve chvílích, ve kterých se odrážela momentální tamní situace. Její spolupráce s místním řidičem – jemuž patří také velký dík – byla bez jakýchkoliv problémů a probíhala naprosto hladce. Vždy uměla ochotně poradit a trpělivě vysvětlit cokoliv nás zajímalo. Určitě budeme rádi, pokud se nám povede s Janou ještě někam vyrazit.Přejeme Janě a celé CK Karavela hodně takových podobně úspěšných zájezdů jako byl ten náš.
Jiří Laštovka a Petra Kločková, Kladno, 13.8.2022

Zájezd na Island se nám moc líbil, děkujeme Vám. Vedoucí zájezdu Marek si zaslouží velkou pochvalu. Byl obětavý a opravdový profesionál.
S pozdravem Roman Lelek a Hana Lelková, Praha, 4.7.2022

Před několika dny jsme se vrátili z 15-ti denního zájezdu /7.-21.5.2022/ s CK Karavela po Namibii. Ověřili jsme si, že Namibie je skutečným diamantem černé Afriky , jak napovídá samotný název zájezdu. V pestrém programu jsme měli možnost shlédnout celou řadu nádherných přírodních úkazů, poušť Namib s vysokými červenými dunami, zkamenělými stromy, nádherné skalní útvary se starými malbami původních obyvatel Křováků. Velmi zajímavou byla i návštěva 2 vesnic domorodých obyvatel – Damarů a Himbů. V NP Etosha jsme viděli spousty divoké zvěře ve své domovině , nikoli v nějaké ZOO. Organizace zájezdu perfektní, ubytování skvělé, místy až luxusní. Nelze však vynechat pochvalu za perfektní vedení zájezdu doc. dr. Kubanovou, CSc., její organizační a improvizační schopnosti, znalosti místních poměrů, ochotu a vstřícnost, ale i přátelský a kamarádský vztah s klienty. Z uvedených důvodů zájezd do Namibie s CK Karavela můžeme všem potenciálním zájemcům s čistým svědomím vřele doporučit.

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala CK Karavela za velmi pěkný zájezd do Peru. Viděli jsme spoustu zajímavého, máme nádherné zážitky a v pohodě a klidu jsme vše zvládli i my, dříve narození. Za to můžeme poděkovat vedoucímu zájezdu Jardovi Vančatovi, který se vždy snažil nám co nejvíce pomoci a usnadnit nám cestování po této zemi. Zájezd je velmi dobře koncipovaný, Jarda vše báječně organizoval, nikde nabyly žádné prostoje, jedním slovem, mohu zájezd všem milovníkům cestování vřele doporučit. Ještě jednou, moc díky.
Ilona Jirásková, 15.5.2022

Hlásím, že Kostarika byla naprosto skvělá. Tou zemí jsem zcela ohromená! Nádhera, určitě se tam vrátím.
Magdaléna Radostová, 5.4.2022

Hezký den,
Děkuji za velmi krásný poznávací zájezd CESTA FARAONŮ do Egypta od 19.3. do 3.4.2022
Program byl velmi kvalitní a poznání bylo mnoho, zvláště pak pod komentářem Jany Gundové, která byla jako chodící
encyklopedie a své vědomosti podávala tak, že i já na konci zájezdu si ledacos pamatuji i přes množství faktů pokrývajících
10 tisíciletou historii. Velká spokojenost. Děkuji a těším se na další poznávání s KARAVELOU.
Julie Jakubův, 5.4.2022

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila ze zájezdu Tanzánie + Zanzibar, který průvodcoval Jaroslav Vančata. Chci moc poděkovat za úžasný zážitek především z národních parků – množství zvířat a noci ve stanech, to budou vzpomínky do konce života. Zájezd byl velmi dobře rozvržen, viděli jsme maximum ze safari, jezero Natron, vše bez časových prodlev, a pak Zanzibar – z části poznávací, z části odpočinkový. Na organizaci měl jistě velké zásluhy právě náš průvodce Jarda, který měl vše perfektně zajištěné.  Poradil, doporučil a trpělivě informoval o všem tak, aby vše klapalo jak má, a aby nám nic nezkazilo dojmy ze zájezdu. Ještě jednou mockrát děkuji za krásné zážitky cestovce a především Jardovi, který je vskutku na pravém místě. Díky.                                                                  Dana Šimková, 4.3.2022

Zdravím v Karavele, v neděli 27.2.2022 jsem se vrátila z poznávacího zájezdu Tanzánie, Zanzibar. Program byl velice dobře koncipován – úžasné tanzánské safari, odlehlé jezero Natron, odpočinek i aktivity na Zanzibaru. Velkou zásluhu na všem měl náš průvodce Jarda Vančata, který prokázal velmi dobrou znalost místního prostředí, kultury i mentality lidí, což přispělo k pohodovému průběhu celého zájezdu. Vždy s přehledem a bez emocí řešil jakékoliv problémy. Jardo, ještě jednou velké díky ! S přáním, ať nám vydrží oboustranná radost z cestování hodně dlouho.
 Zdraví J. Kubátová od Rakovníka, 2.3.2022 

Dobrý den pane Modráčku. Chci moc poděkovat za fantastický zájezd do Namibie v listopadu 2021. Jako průvodkyně byla s námi paní doc. Jana Kubanová. Po ocelou dobu kdy nás provázela byla neskutečně ochotná vstřícná, celý zájezd nejen odprůvodcovala ale i odřídila. Nic pro ni nebyl problém, vše s humorem, úsměvem ! Ihned po příjezdu jsem zalistovala v nabídkách zájezdů a oslovila mne Madeira. Ligocki Halina a Josef, 19.12.2022

Ahoj Petře, plním resty před koncem roku. Jedním z nich je, že jsem Ti dosud nepoděkovala za krásný zájezd do Jordánska, a že jsi mě tam vzal, přestože jsem se hlásila na poslední chvíli. Zájezd byl skvělý, s programem jsem byla absolutně spokojená, jako bonus jsme měli ještě vádí Mujib, což bylo naprosto úžasné. Průvodkyni Janu obdivuji za klid, s jakým zvládala nejen řízení auta, ale taky všechny příjemné i méně příjemné situace s lidmi.
Přeji Tobě i Janě hodně zdraví a spokojenosti do nového roku a cestovce ať se dobře daří, ať máte ještě hodně krásných zájezdů. Děkuji za vše.
Jarmila Svobodová, 21.12.2021

Zdravím v Karavele, před 10 dny jsem se vrátil ze zájezdu do Namibie. Byl to můj již sedmý zájezd s CK Karavela a stejně jako ty předchozí byl velmi pěkný a vydařený.
Program cesty byl dobře sestavený, zajímavý a vyvážený. Sešli jsme se jako malá skupina cestovatelů, kteří si myslím navzájem velmi dobře „sedli“. Poznali jsme mnoho zajímavých míst této rozlehlé země. Vylezli jsme na 300m vysokou písečnou dunu, podnikli kratší vycházky v malebném pohoří Brandberg s nejvyšší horou Königstein (cca 2600 m.n.m), kde jsme mohli obdivovat prastaré jeskynní malby Křováků, původních obyvatelů tohoto kouta Afriky. Namibskou pouští jsme projeli k Atlantskému oceánu, kde jsme mohli zblízka pozorovat velké kolonie lachtanů. Zajímavé bylo i dvoudenní safari v NP Etosha na severu Namibie. Projížděli jsme rozlehlým parkem nedotčenou přírodou mezi jednotlivými napajedly, kde bylo k vidění mnoho zvěře (žirafy, zebry, kudu, pakoně, různé antilopy, pštrosi). Viděli jsme zblízka i slony, nosorožce, hyenu… Přesuny po většinou nezpěvněných a někdy i dost hrbolatých cestách jsme zvládali dobře díky našemu VW a hlavně díky naší průvodkyni Janě, která po celou dobu cesty bravurně zastávala i funkci řídiče. Ubytování bylo vždy velmi dobré, na některých místech přímo luxusní. Snídaně formou bufetu byly vždy též na skvělé úrovni. Na mnoha místech byla i možnost nakoupit potraviny v Intersparu.
Namibie, dříve německá kolonie Jihozápadní Afrika, rozhodně stojí za vidění, překvapením pro mě byla čistota a pořádek v městech, nepřítomnost agresivních žebrajících i celkem dobře se rozvíjející infrastruktura. Závěrem bych chtěl poděkovat všem v CK Karavela, kteří se na přípravě a realizaci cesty podíleli, v neposlední řadě i naší průvodkyni Janě, která velkou měrou přispěla k bezproblémovému průběhu cesty.
S pozdravem Pavel Jaroš, Praha, listopad 2021

 

Dobrý den pane Modráček,
poznávací zájezd do Namibie předčil naše očekávání. CK Karavela má velice profesionální průvodce, jako je
Joška Kafoněk, Jana Kubanová a další. Tyto průvodcovské legendy zajistí ck příští zájemce o zájezdy, protože připraví bezproblémový a nabitý program v dané destinaci. Pozorujeme, že ck Karavela se dostává do popředí TOP cestovek a už nyní,
pár dní po příjezdu z Namibie hledáme příští trip opět s Karavelou a těšíme se na další poznávací zájezdy s touto ck. Tímto děkujeme za neuvěřitelné zážitky z cest.
Jarka a Jirka Mášlovi, Prachatice.

 

Před 14 dny 1.8. 2021 jsme se vrátili z 16-ti denní dovolené na Kostarice, kterou jsme absolvovali s cestovkou Karavela pod vedením průvodkyně doc.J.Kubanové. Přestože v dnešní, neustále se měnící době covidové, bylo vše zorganizováno po zrušení zájezdu do Namibie na poslední chvíli, v rychlosti, všichni z naší malé 7 členné výpravy byli velmi spokojeni s perfektním průběhem zájezdu, kde bylo někdy nutno i lehce zaimprovizovat. S Janou Kubanovou jsme již před 2 lety absolvovali zájezd do Jižní Afriky a opět, jako tehdy, jsme byli velmi spokojeni s jejími organizačními a jazykovými schopnostmi, celý zájezd proběhl bez nejmenších komplikací. Měli jsme možnost shlédnout nádhernou přírodu kostarických národních parků, deštné i mlžné pralesy, pohlédnout do nitra kráterů tamních vulkánů, koupat se ve vlnách Karibského moře i Pacifiku. Zde jsme navíc měli unikátní zážitek-noční pozorování kladení vajec karet obrovských. Během četných procházek pralesy jsme viděli spoustu živočichů, od barevných papoušků, nádherných kolibříků, přes krásné motýly až po množství opic, leguány, bazilišky ,hady, krokodýly americké atd. Děkujeme tímto za nádherné zážitky c.k. Karavela, jejímu majiteli Petru Modráčkovi a milé průvodkyni Janě Kubanové.
V Prostějově 13.8.2021, MUDr. Petr Frgál a Ing. Alena Kristová

 

Ahoj Petře, chtěla bych ti touto cestou poděkovat za povedený zájezd, výborného průvodce, všechno bylo dobře zorganizované. Měli jsme štěstí na zvířata a také v tom, že bylo na safari málo turistů díky covid. Za normální situace to musí být Václavák. Také díky za testy covid, bylo to nečekané, ale nutné, program nám to nenarušilo, některé CK by se k tomu takto nepostavili. Tak zas někdy příště.

Zdraví Jiřina Pavlová, 2.3.2021

 

Chci poděkovat za uskutečnění zájezdu do Tanzánie a na Zanzibar v této době, kdy člověk do poslední chvíle nevěděl zda se někam podívá. Naštěstí jsme ho odjeli a další restriktivní opatření  přišla později a musela se řešit operativně. Zde musím pochválit našeho průvodce Jardu Vančatu, který zajistil výtečně program zájezdu i uvedená opatření a vždy udělal i něco nad rámec a tím se řadí k TOP průvodcům. Celý zájezd proběhnul vcelku bezproblémově a díky skvělé partě mám nezapomenutelné zážitky z africké „divočiny“, kde jsme měli na dosah spoustu zvířat, mohli ochutnávat místní jídla nebo se vykoupat v moři.                                                                                                              Monika Fajmanová, 21.2.2021

 

Dobrý den,
chci poděkovat za úžasný zájezd do Tanzánie a zvláště výbornému průvodci Jardovi, který perfektně zvládl i nové a nečekané situace kolem testů na Covid. Sešla se výborná skupina a tak jsme si to opravdu užili i díky tomu, že turistů bylo opravdu málo. Nezapomenutelné zážitky ze safari, báječných 6 dní mezi zvířaty na dosah. To bylo opravdu vyjimečné a protože jsme měli celých 6 dní na pozorování, viděli jsme nejen celou velkou pětku, ale i velmi vzácné okamžiky ze života zvířat. K tomu nám vařil africký kuchař báječné jídlo a jen ty stany mohly být trochu větší. Takže ještě jednou, díky všem.
Markéta Slavíková, 20.2.2021

 

Právě jsme se vrátili ze zájezdu z Tanzánie. Zatímco tady bylo mrazivé počasí, my jsme si užívali tepla, safari a moře. Chtěli bychom poděkovat našemu průvodci Jardovi Vančatovi za jeho služby v této mimořádné době. Jeden den po našem odletu Dubaj ohlásila nutnost PCR testů a to samé letiště Ruzyň. Zatímco my jsme si užívali  6 – ti denní safari, kde jsme mohli prakticky sami, bez návalu turistů neomezeně  pozorovat zvířata a  ptáky, Jarda neustále řešil, kde nás na Zanzibaru otestují. Nakonec osobně jel do nemocnice, aby vyřídil vše potřebné. Afrika je zkrátka Afrika, kde nic nefunguje tak, jak by člověk z Evropy očekával.  Takže si opravdu považujeme toho,  že jsme měli tak zkušeného průvodce. Vše dobře dopadlo, všichni jsme byli otestováni a testy nám platily  v Dubaji i na Ruzyni. Jardo, velké díky!                                                                            Hana a Jirka Franckovi, 16.2.2021

 

Vážená cestovko. Neustále vstřebávám Velký okruh Thajskem, který proběhl ještě před pandémií v únoru 2020. Musím se zmínit a poreferovat o famozní cestě s průvodkyní Janou, která nás doprovázela podle itineráře a když byl plán splněn věnovala se nám ještě ve svém volnu.Velké díky. Thajsko bylo okouzlující a to hlavně ve výběru destinací a přesunu. To mě tedy opravdu příjemně překvapilo, jezdilo se všemi dopravními prostředky, vlakem s domorodci, autem, loďkou, busem, tuk tukem…letadlem. Pokud tedy pojede ještě na nějakou cestu jako třeba Indie, Barma, jedu tečka. 
Dobromila, 11.6.2020

 

Děkujeme CK Karavela za vysněný zájezd na Kubu. Vždy jsme snili o cestě na Kubu, kde bychom nebyli jen zavřeni v bublině hotelového komplexu, ale abychom si mohli Kubu prohlédnout takovou jaká ve skutečnosti je – krásná ale i zašlá, s milými a laskavými obyvateli, kteří složitě shání obživu a právě proto udělají pro turistu vše, co je v jejich silách. Taková byla cesta kterou jsme s Karavelou absolvovali a bylo to nezapomenutelné. Průvodce Tomasz měl cestu skvěle připravenou a ukázal nám nejen pompéznost velkých měst, ale i zapadlé uličky, kam asi mnoho turistů nechodí. Krásné byly výlety do přírody za nádhernými scenériemi a na překrásné a liduprázdné pláže. Tomasz nás při cestách minibusem seznamoval se složitostí života běžných lidí na „OSTROVĚ SVOBODY“. I když nás při putování Kubou dostihli informace o současném problému a následně nám letecká společnost začala rušit zpáteční let domů, neztratili jsme dobrou náladu a věřili CK, že vše vyřeší, což se také stalo a bez vlivu na plánovaný program, jsme se domů dostali i když z Berlína za přispění složek IZS.
Do budoucna přejeme CK Karavela aby zvládla co nejlépe nynější složitou situaci, aby plně mohla obnovit svou činnost a mnoho spokojených klientů.
Manželé Tanglmajerovi, 31.3.2020

 

Vážená mnou oblíbená cestovko,
Právě jsem se vrátila ze zájezdu do „skanzenu socialismu“ z Kuby. Zájezd byl pečlivě připraven a naplánován a neměl chybu. Zvláště bych chtěla poděkovat našemu průvodci Tomaszovi Olszarovi za perfektně odvedenou práci.. Kubu nám dokonale ukázal, seznámil nás shistorií i přírodou, navíc zájezd dobře organizoval, což nebylo v kubánských podmínkách vždy snadné. Plnil možné i nemožné přání několika náročných klientů i všech ostatních. Poznali jsme Kubu ze všech stran, jak přírodní krásy krajiny kolem Viňales, moře v Mexickém zálivu, Karibiku a na Varaderos, tak i život Kubánců. Projeli jsme se starými cadillacy v Havaně, navštívili muzeum rumu, tabákovou továrnu a samozřejmě další havanské zajímavosti.Provedl nás pohodově starou Havanou. Projeli jsme Kubu od západu na východ s perfektním řidičem. Díky ubytování v casas particulares (soukromí) jsme poznali život Kubánců zblízka.Zjistila jsem,že jsou to milí,vstřícní a pohodový lidé. Zažili jsme i výuku salsy na terase na ubytování. Taky jsme si užili dobrého pití, kterým je Kuba známá. Kubu můžu každému vřele doporučit.
A věřím,že až se nelehká situace,kterou všichni prožíváme uklidní,budeme se na zájezdy KARAVELY nedočkavě těšit.
Alena Suchá, Plzeň,26.3.2020

 

Dobrý den, i přes malé peripetie s návratem, způsobené rušením leteckých spojů, jsme se úspěšně vrátili z krásného zájezdu do Austrálie. Za nádherné zážitky děkujeme především Tomáši Harabišovi, který zná nejen výborně Austrálii a má i znalosti z různých oblastí mimo cestování. Také má zásluhu na výborné náladě kolektivu cestovatelů. Přejeme cestovce úspěšné překonání současné krize.                                                                          Hozákovi, 24.3.2020

 

Milá cestovní kanceláři,
chceme ještě jednou poděkovat za moc pěkný zájezd na Kubu, speciálně průvodci Tomášovi. Přes všechny neočekávané komplikace jsme si to opravdu užili.
Stejně tak ale patří díky zázemí v kanceláři, kteří nám v nastalé situaci operativně zajistili nové letenky domů a pomohli nám i s odjezdem z Berlína. Na cestování jsme rozhodně nezanevřeli a až se situace dostane zase do normálu, určitě se k němu rádi vrátíme. Vy se do té doby držte, ať pak máme z čeho vybírat :-). Přejeme tak příjemné dny, jak je to jen v této těžké době možné.
Jana, Petr a Kačka Laumannovi, 24.3.2020

 

Naše milá cestovko, všechny srdečně zdravíme. Chtěli bychom poděkovat za únorový skvělý zájezd do Thajska. Byli jsme maximálně spokojený, zájezd byl dokonale zorganizován, myslím, že jsme z této země viděli maximum a i závěrečná relaxace byla super. Nutno poznamenat, že má na tom velkou zásluhu úžasná pohodová průvodkyně Janina, je to nejlepší průvodce, jakého jsme kdy potkali. Jsme nadšeni a určitě zas s vámi příští rok někam vyrazíme. Ještě jednou velké díky. 
Zdraví Jitka a Petr Zdvořákovi, 10.3.2020

 

Dobrý den, jsme šťastně zpátky ze Srí Lanky, zájezd byl krásný, byť byl program první dva dny hodně našlapaný. Jinak už bylo vše super, užili jsme si to, Vláďa Sojka se snažil, nikdo nijak vážně neochořel ani se vážně nezranil, koronavirus nás snad nepostihne a já moc děkuji za snahu vás všech.                                                                                                            S pozdravem Mrázová Danuše, 5.3.2020

 

Ahoj Petře, chtěla bych velice pochválit našeho průvodce po Barmě 2/2020 Tomáše Polívku za jeho profesionalitu a lidskost. Tomáš je skvělý průvodce i člověk. Moc si ho vážím. Bylo s ním fajn. Program a koncept zájezdu byl vynikající! Je vidět, že je Tomáš specialista na Barmu. Vybral nejkrásnější a nejzajímavější místa, která se za 19 dní dají stihnout. Celkově hodnotím zájezd jako velice zdařilý. I parta se sešla dobrá. Klidně s Vaší společností v budoucnu zase někam poletím, až se samozřejmě uklidní situace ve světě. Pavla Vágnerová, 2.3.2020

 

Dobrý den do Karavely, chtěla jsem Vám sdělit, že zájezd do Barmy byl opravdu krásný a díky průvodci Tomáši Polívkovi přímo úžasný… Moc chválím a jako klientka si mohu jen a jen přát – víc takových Tomášů Polívků… Děkuji a přeji krásný den do Karavely.

Zuzana Koubová, 28.2. 2020

 

Dobrý den, před týdnem jsem se vrátila ze zájezdu na Nový Zéland. Chtěla bych vám poděkovat za krásný zájezd a úžasnou dovolenou. Můj dík patří všem zaměstnancům CK, zejména pak průvodkyni a řidičce zájezdu, slečně Petře Šrámkové. Měla jsem na svých cestách dosud skoro vždy štěstí na vynikající průvodce, ale Petřina profesionalita, neuvěřitelná obětavost a nakažlivá dobrá nálada byly opravdu mimořádné. Ještě jednou tedy děkuji všem, kdo se na přípravě zájezdu nějak podíleli. Dovolená na Novém Zélandu byla přes občasnou nepřízeň počasí mým splněným snem, jediným nedostatkem je, že byla tak krátká.

S pozdravem Monika Chudárková, 17.2.2020

 

Podzimní Japonsko a Jižní Korea říjen 2019. Pan průvodce ing. Kafoněk v plném nasazení, kompetentní, s hlubokou znalostí zemí a místních poměrů, vitální a vstřícný, v rámci možností zohledňující přání jednotlivců… Vždy dobře naladěný, s nadhledem, diplomacií a všudypřítomným jemným humorem, dokázal vyřešit každou situaci. I tak nestandartní, jaká nastala při tajfunu Hagibis 12.10.2019, který nás zasáhl v centru dění a my jsme byli  „vyvedeni“ ve zdraví a bez úhony, do dalších destinací a mohli pokračovat v cestě. Ani tato nepředvídatelná „vis maior“ jej nevyvedla z míry a dokázal náš program pružně upravit a vytěžit ze situace maximum, aniž bychom pocítili újmy… Klobouk dolů! Neúnavný a motivovaný, neustále hledající nové inspirace, je pro nás prototypem jedinečného profesionálního průvodce, jež tuto práci vykonává s láskou a celým srdcem. Jeho charisma, klid a typická samurajská červená čepička jsou neopakovatelná a nezapomenutelná. Spolu se spolehlivou, všudypřítomnou, vlídnou  a radostnou Maruškou, (bez níž by tato výprava byla ostatně nemyslitelná), lidé skvěle souznějící a doplňující se. Co více si účastník zájezdu může přát?! Naše očekávání byla naplněna a premisa, že jsou to hlavně průvodci, na nichž při zájezdech záleží, potvrzena. Děkujeme za nesmírně obohacující cestu za poznáním a vnitřním naplněním, z nichž budeme dlouho čerpat. Skvělým průvodcům přejeme i nadále zdraví, elán a zapálení pro věc! Na shledanou příště!

Srdečně zdraví, Barbara Vodičková a Petr Jirkovský, 20.1.2020

 

Zájezd „Severní Vietnam pro pokročilé, 25.9 – 12.10. 2019. Na začátku byla nejistota, zda se zájezd uskuteční nebo ne, tedy zda bude dostatečný počet závazně přihlášených účastníků. Když jsme byli pozváni do kanceláře CK Karavela na informační schůzku, tak nastalo uklidnění a potom už následovalo pouze reálné očekávání a přípravy na cestu. Stručně by se dalo konstatovat, že všechno vyšlo přesně podle plánu. Oceňujeme výbornou organizaci zájezdu a dobře stanovený program. V malé skupině, tedy jenom sedmi účastníků, vznikly kamarádské vztahy. Průvodkyně Magda Radostová byla ochotná, vstřícná a zjevně důvěrně znala prostředí měst i venkova z opakovaných cest po této zemi. Z předchozích zájezdů se dobře znala s řidičem i vietnamským průvodcem, z čehož těžila nejen ona, ale i my všichni. V tomto ročním období jsme se trochu obávali změn počasí, vždyť i u nás je to v horských oblastech někdy nejisté. Ale nám vyšlo opravdu všechno za slunce a v teple. Pršelo pouze jednou v noci a krátce za jízdy v autobusu. Tak jsme teplé oblečení nepoužili. Zájezd „pro pokročilé“ byl náročnější, hlavně dlouhými přejezdy. Ubytování se vhodně střídala, v hotelech a v homestayích. Ocenili jsme poznávání skutečného života, práce i stravování místních obyvatel, a také krásy krajiny i přírody. Pro naše případné následovníky máme jedno, možná ne právě skromné, doporučení. Vytisknout v jednoduchém formátu základní informace o navštívených místech a rozdat je účastníkům. Výklad na místě je dobrý, ale není možné si všechno zapamatovat. Pochopitelně, že toto doporučení platí pouze pro případy, že se zájezd programově bude opakovat. Našim následníkům doporučujeme, aby se bez obav s CK Karavela vydali po našich stopách.

Olga Holá, Honza Krabec, 20.1.2020

 

Ráda bych poděkovala CK Karavele za zájezd Jižní Afrikou. Program byl neobyčejně pestrý a zahrnoval většinu toho, co jsem si vždycky přála vidět – safari v NP Chobe, Hwange, Kruger, Viktoriiny vodopády, Kapské město, Mys Dobré naděje. Všechna safari, ale zejména na řece Chobe, s pozorováním hrochů, krokodýlů a plavajících slonů, byly pro mne nezapomenutelný zážitek. Příjemným překvapením byla i kvalita ubytování, čisté pokoje s varnou konvicí, čajem, kávou, někde kuchyňky s ledničkou a mikrovlnou troubou a dobrá možnost nákupů, i teplých jídel v supermarketech. Děkuji panu Modráčkovi a paní průvodkyni doc. dr. Janě Kubanové za perfektní organizaci zájezdu, maximální vytěžení informací a zážitků ze všech míst, kterými jsme projížděli, milý přístup k účastníkům a stále dobou náladu.                                                                                                       Jana Přibylová, 4.1.2020

 

Dobrý den, rád bych na následujících řádcích zhodnotil uplynulý zájezd do Patagonie, tj. do Chile a Argentiny. Zájezd, i když přes náročnou a dlouhou cestu z Prahy do Chile, začal bez větších očekávání programem v Santiagu, průvodce Jaromír Vančata, odvedl velmi dobrou práci od prvního okamžiku po poslední během celého zájezdu, snažil se vždy najít to nejlepší možné řešení a i přes několik určitých chyb v komunikaci mezi ním a klientelou odvedl vždy vybornou práci. Dopravu hledal tu nejprijemnější pro takřka všechny na zájezdě zúčastněné. Jediné co bych na program zájezdu vytkl je dlouhý přejezd do Ushuaie pres Rio Gallegos, nicméně to průvodce sám neovlivní. Vždy když bylo potřeba se na něco zeptat, tak nám průvodce v klidu odpověděl bez sebemenších problemů. Zájezd byl uspořádán dobře.
S pozdravem Alexandr Šoljak, 29.12.2019

 

Dobrý den,
vrátili jsme se ze Zájezdu – Velká cesta Vietnamem, v termínu od 16.11. do 8.12.2019. Chtěli bychom moc a moc poděkovat Magdaléně Radostové, která nás provázela na cestě, za její obětavost, znalost, kamarádství, pomoc při komplikacích atd. Takových průvodců je potřeba si vážit a ocenit je. My s manželem věříme, že jsme s ní necestovali naposledy a ještě nějakou cestu s Magdou pojedeme. Magdičko, moc děkujeme.
Olga a Jan Smržovi, 22.12.2019

 

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu na Kubu s perfektním průvodcem Tomaszem Olszarem. Celé poznávání Kuby bylo skvěle načasované a Tomasz nám zajistil, že jsme se ani minutu nenudili. Ukázal nám snad vše, co na Kubě lze vidět a zažít. Od projížďky starými “kadilaky” v Havaně, návštěvy muzeí, výroby rumu (a hlavně ochutnávky), výroby doutníku, až po výuku salsy a odpočinku u Karibiku a nakonec relax v hotelu na Varadero.
Nechyběly ani procházky krásnou kubánskou krajinou k vodopádům nebo náročnější výstup k jeskyni. Setkání s obyvateli Kuby, ať už při ubytování nebo s Tomaszovými přáteli bylo nezapomenutelným zážitkem. Vše bylo protkáno krásnou kubánskou hudbou, tancem a především rumem a různými koktejly. Byli jsme skvělá parta lidí, kterou Tomasz obohatil svými znalostmi o Kubě. Mockrát děkujeme a už teď se těšíme na únor,
kdy s Vámi vyrážíme do Vietnamu a Kambodže. Vždy jsme byli s Vaší CK maximálně spokojení.
Libuše a Ondřej Dostálovi z Ostravy, 27.11.2019

 

Zájezd Nepál s lehkým trekem 20.10- 2.11.2019.
Moc děkujeme průvodci Petru Modráčkovi za úžasnou dovolenou. Profesionalita, lidský a individuální přístup přispěl k pohodové atmosféře celého zájezdu. Moc rádi s Petrem poznáme i další destinace a můžeme s klidným svědomím všem doporučit.
Manželé Nových, 11.11.2019

 

Pro pana Petra Modráčka: Díky za výborné průvodcování Nepálu. Bylo to bylo úžasný. Díky.
Blanka Vopatřilová, 5.11.2019

 

Dobrý den, celému kolektivu CK Karavela. Zůčastnila jsem se zájezdu „to nejlepší z Peru“ v termínu 11.9.-29.9. Letos to byl pátý zájezd s vaší CK. Chtěla bych se připojit k manželům Poláškovým a hlavně Erbenovým, kde bylo vše napsáno a souhlasím s každou větou pana Erbena. Víc nemůžu dodat, Jardovi patří Velké poděkování a doufám,že se mě podaří být někdy ve skupině, kterou povede.                                 S pozdravem Zuzana Zemanová, 25.10.2019

 

Vážený pane Modráčku, připojuji se k pochvale manželů Zelinkových na zájezd NP USA, kterého jsme se zúčastnili na přelomu srpen/ září 2019 a kde nám průvodcoval p. Tomáš Harabiš. Zájezd byl nádherný, program skvěle sestavený, příroda úchvatná a to vše ještě umocnil náš průvodce Tomáš Harabiš, se kterým jsme byli nesmírně spokojeni. Ještě jednou děkujeme za zprostředkování nádherné dovolené.
S pozdravem Hana a Jarda Králíkovi, 15.10.2019

 

Dobrý den, zúčastnil jsem se Vašeho zájezdu do Íránu v podzimním termínu roku 2019. Zájezd naprosto splnil mé očekávání, průvodkyně Mona Khademi se nám věnovala nadstandartně.
Juraj Jarocký, Olomouc, 14.10.2019

 

Dobrý den celému kolektivu Vaší CK Karavela.
Po úspěšném návratu z uskutečněného zájezdu bych rád učinil snad poslední tečku za příjemně strávenými dny, i když to někdy bylo na hranicích mých dechových možností. Tímto bychom chtěli poděkovat vaší CK Karavela, s kterou jsme podnikli Poznávací zájezd „To nejlepší z PERU (+ volitelně Amazonie)“ v termínu 11.9. – 2.10. 2019
Příroda překrásná, program zahrnoval jistě průřez tím nejlepším z Peru, co jsme mohli v krátkém časovém horizontu vidět a obsáhnout. Cestovali jsme letadlem, minibusem, taxi, autobusem, lodí i vlakem. V souhrnu snad všemi dostupnými dopravními prostředky, které Peru nabízí. Nemohu opomenout ani krátkou plavbu na totorovém člunu na jezeře Titicaca. Vše bylo Ok. Stravovali jsme se převážně sami, takže byla dobrá možnost poznat výbornou peruánskou kuchyni. Program zájezdu splnil naše očekávání hlavně díky průvodci Bc. Jardovi Vančatovi. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za skutečně profesionální a obětavý přístup ke všem členům tohoto velmi (co se týče účastníků) různorodého zájezdu. Převzít odpovědnost za kohokoli není maličkost. Jako bývalý pedagog mám nějaké zkušenosti.
Je patrné, že průvodcovství se pro Jardu Vančatu stalo nejen zodpovědným povoláním, ale hlavně koníčkem. Obětavost a ochota pomoci v každé situaci, to byl už takový bonus při zajištění perfektních služeb.
Byl skvěle připravený, znalý místních poměrů, a proto nám mohl zprostředkovat ty nejlepší zážitky – díky Jardo!
Je pravdou, že takový zodpovědný a profesionální přístup jsme v podstatě zažili jen jednou, a to už máme za náš život něco najeto a procestováno. Shodou okolností to bylo také na zájezdu s Vaší cestovní kanceláří (Nový Zéland v roce 2012). Jardova bezchybná organizace, osobní angažovanost, obrovské znalosti země a historie nejen Peru, přispěly k bezchybnému průběhu zájezdu. Samozřejmé předávání informací a zvládání obtíží, které jsou někdy i zbytečné díky nepředvídatelnému chování některých členů skupiny (vlastně jednoho), byly pro Jardu jen velmi malými překážkami, které zvládal s úsměvem a nadhledem. Prostě jednička.
Zájezd dle našeho názoru dělá průvodce. Je na něm, aby návštěvníka získal pro tu kterou zemi, aby ji představil v celé možné rozmanitosti. A to se Jardovi podařilo beze zbytku. Samotný program zájezdu je velmi hezky a barvitě postavený, a za to patří poděkování Vám, cestovní kanceláři. Zájezd uspokojil jak nadšence pamětihodností, tak obdivovatele přírody. Na své si přišli i “ochutnávači”. Tedy ještě jednou děkujeme za to, že jsme mohli prožít tyto krásné podzimní dny s Vámi. Hodně podobných zájezdů i konečných hodnocení, a především stejně skvělých průvodců, kteří pracují pro Vaši CK Karavela.                                                                                                                                                                 Miluše a Vladimír Erbenovi, Pardubice, 12.10.2019

 

Zájezd PERU – BOLÍVIE – ARGENTINA – BRAZÍLIE byl jako vždy s touto cestovní kanceláří úžasný. Zkušený průvodce Ing. Tomasz Olszar splnil program zájezdu na 110%. Zájezd byl dobře koncipován a viděli jsme vždy z každé země to nejzajímavější. Nebyla to jen důležitá místa Inků jako Cuzco, Pisac a samozřejmě světoznámé Machu Picchu v Peru, ale i kolébka Inků v bolívijském Tiwanaku. Mohli jsme obdivovat přírodní krásy jezera Titicaca s plovoucími ostrovy Uros, prožili jsme třídenní putování džípy po největší solné pláni na světě Altiplano s krásnými lagunami a plameňáky a vytvořili jsme si osobní výškový rekord na hoře Chacaltaya 5450 m.n.m. Vrcholem přírodních krás byly vodopády Iguazú, které jsme obdivovali jak z argentinské, tak brazilské strany a taky z vrtulníku. Nechyběla ani zajímavá města ať Lima, La Paz (nejvýše položené velké město na světě), Potosí, Buenos Aires a Rio de Janeiro. Vzhledem k častým leteckým přesunům jsme zájezd, i přes náročný program, absolvovali v pohodě. Poznali jsme i kvalitní autobusové a vlakové spojení, malé minivany, taxíky a metro. Moje poděkování patří průvodci Tomášovi. Bez jeho fundovanosti (znalosti prostředí, historie, mentality obyvatel, organizačních schopností a jazykové vybavenosti), ale hlavně jeho lidského přístupu ke klientům, by zájezd nebyl tak nádherný.                                                                                     Ivana Langhammerová, Praha, 9.10.2019

 

Dobrý večer, dovolte mám, abychom s odstupem ohodnotili zájezd do Národních parků USA, kterého jsme se letos na podzim zúčastnili. K zážitkům, které jsou pro nás opravdu mimořádné, přispěl velkou měrou Tomáš Harabiš, náš průvodce celým zájezdem. Je to člověk opravdu na svém místě, obdivovali jsme jeho neuvěřitelnou energii, zvládal vše s nadhledem, řídil zatím co celé  auto spalo, neřešil hlouposti, když bylo třeba, byl vždy připravený nám pomoci. Ještě jednou děkujeme za zprostředkování nezapomenutelných zážitků z cest.
S pozdravem Vlasta a Jirka Zelinkovi, 6.10.2019

 

Dobrý den, v září jsme měli to štěstí se s Vaší cestovní kanceláří podívat na místa našeho dávného snu do Peru. Byla nás skupinka třinácti opravdu rozdílných lidí, ale věříme, že se všem možnost  poznat život i historii Peru všem líbila. I když byl zájezd náročný, neb program byl bohatý, překonávali jsme velké vzdálenosti, také pobyt v nadmořské výšce byl pro všechny nový, časový posun, padlo nasmlouvané ubytováni…..tak  jsme si to dokázali opravdu na 100% užít. Peru je země chudá i bohatá, přelidněná i liduprázdná, má oceán i překrásné hory , ale také, jak jsme měli možnost poznat i milé lidi. Moc děkujeme našemu mladému průvodci Jardovi, který se všem celý den věnoval  a dokázal vyřešit všechny případné komplikace ke spokojenosti celé naši skupinky. Také jsme byli nadšeni z celodenní vstupenky na Machu Picchu a možnosti zdolat i horu Machu Picchu z které je dech-beroucí  pohled na celé bájné místo. Už můžeme jen vzpomínat  a  že máme na co.😀. Takže pokud  budeme zdraví a život nám to dovolí, rádi bychom poznali zase další kousek naší Planety třeba zase s Vaší cestovní kanceláří.                                                                                                                                                                                                                            Hana a Petr Poláškovi, Napajedla, 6.10.2019

 

Dobrý den, posíláme hodnocení zájezdu J. Afrika v termínu 1.7.-27.7. Pokud se týká komunikace CK před i po návratu z cesty byla včasná a věcná včetně odpovědí na dotazy. Itinerář cesty byl velmi dobře koncipován a oněch 5000 km které se dalo v partě osmi lidí prožít velmi příjemně. Měli jsme možnost vidět v NP řadu zvířat ve volné přírodě. Delší přejezdy s „bonusovými vložkami“ nám poskytly možnost lépe poznat krajinu, některá města i vesničky. Noclehy dle našeho mínění splňovaly náš požadavek na hygienu, dobré spaní a celkovou čistotu v místě ubytování. Pokud se týkalo získávání vlastní čerstvé stravy během jízdy moc se osvědčily teplé pulty ve velkých samoobsluhách Kvalita i cena srovnatelná s cenami u nás. Pokud se týká Jany, vedoucí zájezdu, byla vždy připravena na obsah cesty na následující den (trasa i reálie projížděných míst). Při vzniklých potížích dokázala najít nejlepší řešení v daný čas a místě. To přispívalo k pohodě lidí. Pokud se týká ceny zájezdu je velmi příznivá za 27 dnů včetně dopravy a ubytování.
Luděk Soukup a Jitka Vančuříková, Praha, 19.8.2019

 

Dobrý den, v pondělí jsme se s manželem vrátili z cesty s Vaší cestovní kanceláří po Peru- Bolivie a Chile s Ing. Tomaszem Olszarem. Bylo to skvělé. Tom byl perfektivní průvodce. Byl znalý a trpělivý vůči domorodcům i nám. Děkujeme za krásný zážitek. Šárka a Lubomír Dvořáčkovi, Nivnice, 22.8.2019

 

Dobrý den. Chtěl bych Vám ještě poděkovat za výborně připravený zájezd Peru-Bolívie-Chile a vysoce profesionální přístup průvodce Ing. Tomáše Olszara. Zájezd splnil plně naše očekávání.
Radim Vyvijal, Petřvald, 22.8.2019

 

Dobrý večer,
děkujeme za krásný zájezd do jižní Afriky, který se nám opravdu velmi líbil. Bohatý, pestrý a vyvážený program kombinoval poznávání africké fauny a flóry a přírodních pozoruhodností s poznáním památek a reálného života ve velkých městech i na venkově v pěti jihoafrických zemích. Vedle slavných a známých národních parků jsme navštívili i zajímavé méně známé rezervace a lokality, pestrá byla i paleta různých typů krajiny od zemědělských oblastí přes savany, solné pláně, horské scenérie, vodopády , skalní formace až po pobřeží dvou oceánů. Ocenili jsme mnohé zastávky nad rámec daného programu – zříceniny středověkého města Khami, železniční muzeum v Bulawayo, krápníková jeskyně Sudwala, zlatokopecké městečko Pilgrim´s Rest, „diamantové“ město Orapa, pobřežní lázeňská městečka a historická vinařství v Kapsku apod. Počasí bylo v období suché „jihoafrické zimy“ velmi příjemné, po většinu zájezdu bez mraků a bez deště, jenom v Kapsku trochu zlobilo. Skvěle připravený zájezd korunoval i perfektní výkon průvodkyně, kterou jsme znali z minulých zájezdů, ale která nás překvapila i jako výborná řidička. Ještě jednou děkujeme za krásné 4 týdny prožité v dobré partě cestovatelů při poznávání trochu jiného afrického světa.
Jiří a Pavlína Medkovi, Hradec Králové, 13.8.2019

 

Před týdnem jsme se vrátili z nádherné, téměř 4 týdenní dovolené cestování po 5 zemích Jižní Afriky. Viděli jsme v menší, téměř rodinné atmosféře skupinky 6 lidí +2 vedoucí, nádhernou přírodu, spousty zvěře v národních parcích, zajímavá města, přívětivé domorodé obyvatele. Dík patří oběma vedoucím zájezdu, Petrovi Modráčkovi a Janě Kubanové za perfektně zorganizovaný zájezd, nabitý program, kdy nám umožnili vidět navíc i řadu míst, která nebyla přímo ve vypsaném program zájezdu. Byli jsme všichni velmi spokojeni, díky.
MUDr. Petr Frgál, Prostějov, 2.8.2019

 

Dobrý den, byli jsme na zájezdu Národní parky USA v červnu letošního roku. Moc děkujeme, zájezd byl velice krásný, dobře připraven, a nasadil vysokou laťku pro všechny průvodce. Pan Tomáš Harabiš si zaslouží opravdu velikou pochvalu, zájezd celý průvodcoval, určitě nad rámec svých povinností, a ještě celou dobu řídil malou dodávku. Dáváme mu velkou 1 i s hvězdičkou.                         Davidovi, Praha, 1.8.2019

 

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat ing. Kafoňkovi a Dr. Marušce Jeglinské za jejich průvodcovské služby.
Za jejich vyprávění o historii a současnosti Japonska, jejich další postřehy, dobré rady a vstřícnost ke všem klientům tohoto zájezdu. Mohu jen konstatovat, že to byla zážitkově nejbohatší cesta, jakou jsem kdy podnikla a budu na ni vzpomínat do konce života. Přeji oběma průvodcům pevné zdraví a hodně tak vděčných skupin klientů jako jsme byli my.
Marie Tomášová, Praha, 13.7.2019

 

Dobrý den, touto cestou bych velmi ráda poděkovala za úžasný zájezd do Japonska 7.5-20.5.2019 s Vaší cestovní kanceláří a hlavně velké poděkování Vašemu průvodci panu Ing. Kafonkovi. Výborný průvodce a skvělý znalec Japonska. Vždy , když jsme se na něco zeptali pohotově odpověděl a měl přehled úplně o všem, o to je ten zájezd cennější a zajímavější. Poradil vždy velmi dobře , kde je výborné jídlo, nákupy atd. Ráda na zájezd vzpomínám, pro mě asi nejlepší zájezd, na kterém jsem byla. Japonsko nás nadchlo a určitě ho ještě navštívíme.
Moc za vše děkujeme, pana inženýra velmi zdravíme Červenkovi, Těrlicko, 11.6.2019

 

Dobrý den pane Modráčku, po čtrnácti dnech od návratu z úžasného zájezdu „To nejlepší z Peru“ jsme již plně aklimatizovaní na tvrdé podmínky české reality, ale kouzla a tajemství vzdáleného Peru máme stále v hlavách. Velkou zásluhu na tom má zejména náš průvodce Jarda, který si své povinnosti beze zbytku splnil, perfektně zvládl celou organizaci zájezdu a byl stále k dispozici s radou nebo pomocí. Bohatý program zájezdu zvládla celá skupina nejen proto, že jsme všichni vytvořili dobrou partu a že nám vyšlo počasí, ale hlavně díky znalostem a zkušenostem průvodce Jardy. Z Amazonie jsme měli obavy, ale nakonec to byla ta nejlepší tečka a odpočinek po náročném vysokohorském cestování. Tento zájezd můžeme jen doporučit všem, kteří obdivují originální přírodní scenerie Jižní Ameriky a tajemství říše Inků. Vaší CK přejeme hodně spokojených klientů.                                                                                                   Ladislav a Alena Březinovi, Dobrá u Frýdku-Místku, 9.6.2019

 

Dobrý den, rády bychom poděkovaly CK Karavela za skvělý zájezd „To nejlepší z PERU (+ volitelně Amazonie 1.5. – 22.5.2019)“. Celý zájezd byl nabitý poznáním a zážitky, které jsme si ani nepředstavovaly. Hlavně koncovka v Amazonii nás zcela nadchla. Největší dík patří Jardovi Vančatovi za výborný způsob organizace zájezdu a kamarádský přístup. Přejeme CK Karavela mnoho dalších takto úspěšných zájezdů.                                                                                                                                                                                                                                                                                           Eva Orszuliková a Šárka Jasioková, 27.5.2019

 

Dobrý den, s Vaší CK jsem absolvovala velmi krásný zájezd Velikonoční Japonsko v termínu 10. 4. 2019 – 29. 4.2019. Japonsko mne okouzlilo a zvažuji ho znova navštívit, tentokrát v podzimním termínu, případně v kombinaci s jinou zemí. Ještě jednou děkuji za krásný zájezd a přeji jen spokojené klienty.
Z Ostravy zdraví Hana Piechová, 7.5.2019

 

Dobrý deň,
chcela by som touto formou poďakovat sprievodcom ing. Kafoňkovi a Dr. Jeglinskej za ich sprievodcovské služby, informovanosť a starostlivosť počas jarného zájazdu do Japonska, ktorý som si s nimi naozaj užila.
Krásy japonských záhrad, kvitnúcich sakur , azaliek a bonsají ( pre mňa stále málo, lebo je to moje hobby), pamiatok, histórie a v neposlednom rade aj stravovania.
S pozdravom RNDr. JUDr. Hana Vrabcová, 4.5.2019

 

Dobrý den, pane Modráčku.
Nedávno jsme se vrátili ze zájezdu po Kubě a moc bychom Vám chtěli poděkovat, bylo to super. A úplně úžasná byla průvodkyně Jana, no to nemělo chybu.                                                                                                                                                                                   Jitka a Petr Zdvořákovi, 25.4.2019

 

Jarní Japonsko Hanami – svátek sakur
Jako vždy velmi vydařený zájezd CK Karavela, který můžu každému vřele doporučit.
Zájezd byl velmi dobře koncipován a díky úžasným průvodcům Jožkovi Kafoňkovi a Marušce Jeglinské splnil naše očekávání. Viděli jsme mnoho zajímavých míst Japonska. Poznali nejen světoznámé památky, přírodu, kvetoucí sakury, ale i dopravu Šinkanzeny a jinými vlaky, kterou jsme si opravdu po „japonsku“ užili. Obdivuji schopnost Jožky složitosti dopravy a přestupů zvládnout. Někdy jsme málem stíhali vlak během, ale vždy to vyšlo. Perfektní bylo i ubytování v řetězci Toyoko inn. Samozřejmě k Japonsku patří i kulinární zážitky – running sushi v Naře, úžasný steak v Kóbe a okonomiyaki („co dům dal“) v Hirošimě. Jožka i Maruška perfektně zvládli naši velkou 17člennou skupinu a i díky nim, jsme byli prima parta. Velké díky !!!
Ivana Langhammerová, 24.4.201918

 

Dobrý den, právě jsem absolvoval zájezd do Střední Ameriky. Průvodce pan dr. Štěpán Zajac byl vynikající, trpělivý na naše všetečné dotazy, byl příjemný a znalý historie a všeho co se týkalo těchto zemí. Takových průvodců není moc, zájezdů jsem absolvoval moc, takže dovedu posoudit chování a znalosti průvodců.                                                                                                                                                            S pozdravem Bohuslav Bureš, 5.4.2019

 

Minulý týden jsem se vrátila ze zájezdu po Etiopii. Zájezd se mi velice líbil. Průvodcoval pan Tomáš Harabiš. Pan Tomáš se nám věnoval až nad míru, myslím své povinnosti. Měla jsem pocit, že nás vyvezl bezvadný přítel a kamarád, který se s námi chce podělit o krásy, přírodu a historii Etiopie. Neměli jsme pocit, že jedeme s cestovní kanceláří, což není obvyklé. Tímto pana Tomáše velice chválím a těším se až pojedu do Austrálie a do dalších destinací, které pan Tomáš bude průvodcovat. Mějte pěkný  den.                                                                                                                                                                                     S pozdravem  Jitka Hejdánková, Hradec Králové, 29.3.2019

 

Dobry den prajeme, prave sme sa vratili zo zajazdu z Etiopie vedeny panom Harabisom. Zajazd sa nam velmi pacil, uzasne krasna krajina, ludia, kmene a pamiatky boli super. Sprievodca, Tomas Harabis bol skvely a skuseny sprievodca, a zaroven vyborny kamarat na cestovanie, velmi ochotny poradit vo vsetkom a podat nam vsetky mozne informacie, ktore nas zaujimali. Jednoducho, bol to krasny zazitok a budeme s Vami ako s cestovkou uvazovat aj nadalej.                                                                                                S pozdravom, Jaroslav a Emilia Kosuthovci

 

Dobrý den, omlouváme se, že píšeme až teď, ale rádi bychom Vám napsali pár slov o naší dovolené. Byli jsme na zájezdu pořádaném Vaší CK – Keňa, Tanzánie, Zanzibar a Uganda. Přestože zájezd byl velmi náročný, byli jsme doslova nadšeni krásnou přírodou, zvířaty, lidmi. Velké poděkování patří průvodci Jardovi Vančatovi, který má výjimečné organizátorské schopnosti, vždy všechno klapalo, abychom stihli program tak, jak byl naplánován. Přesto, že na začátku zájezdu byl nemocný, nikterak se to naodrazilo na kvalitě zájezdu. Jarda se o nás staral i co se týkalo jídla, chodil s námi na společné obědy a večeře a jelikož je znalec místního poměrů, objednával nám jídlo a pomáhal s placením. Při nákupech suvenýrů nám tlumočil, protože neumíme anglicky. Staral se i o naši bezpečnost, a to jak ve městech, tak v přírodě. Ubytování se nám líbilo, na Afriku to byl dost slušný standard. Mimořádný byl resort Sunset Kendwa na Zanzibaru, který byl opravdu úžasný, nechtělo se nám odjet, byli bychom rádi ještě jeden až dva dny zůstali. Velký dík patří i týmu šoférů a naprosto vynikajícímu kuchaři, který nám vařil na safari. Závěrem bychom chtěli dodat, že Jarda je nejen výborný průvodce, ale i vynikající člověk. Nikdy na něj ani na Afrikunezapomeneme.                                                                                                                                                      S pozdravem, Lenka a Jaroslav Lavičkovi, 25.3.2019

 

Zájazd Austrália II s precízne pripraveným programom po jedinečnom kontinente, ktorý by bolo možné objavovať celý život. Je ťažké vybrať z troch týždňov plných intenzívnych zážitkov niečo ako najlepšie. Pre nás to asi bola hlavne živá aj neživá príroda národných parkov Queenslandu (Crater Lakes, Undara) a Severného teritória (Kakadu, Litchfield, Nitmiluk), Rottnest Island a Tasmánia. Tej je venovaná skoro celá posledná tretina zájazdu, a to oprávnene. Tasmánske národné parky Freycinet a Cradle Mountain patrili k najkrajším. O kvalitné sprievodcovské služby sa postaral sprievodca s priam encyklopedickými znalosťami o navštívených oblastiach. Tomáš Harabiš je sprievoca par excellence nielen po odbornej stránke ale aj ako kamarát, vždy dobre naladený, pohotový a ochotný kedykoľvek pomôcť. Ďakujeme a tešíme sa na ďalší zájazd.
Pozdravujeme, Táňa Zahradníková + Katka Miháliková, 11.3.2019

 

Dobrý den,
minulý týden jsme se vrátili z nádherného zájezdu do Mexika s průvodkyní Alexandrou Brunnerovou. Nyní jsme již pohlceni běžným životem v Čechách a jen vzpomínáme. Chtěli bychom tímto moc poděkovat Alex za její kvalifikované služby, ale také nesmírnou ochotu a obětavost, se kterou nám donekonečna objednávala jídlo, vyjednávala ceny na tržištích, lepší služby, zodpovídala všechny naše dotazy a bavila nás příběhy a historkami ze svého života. Mexiko je nádherné a s dobrou průvodkyní byl celý výletvynikající.                                                                                                                                                           Hana a Jirka Franckovi, 7.3.2019

 

Dobrý den,
chtěli bychom vám poděkovat za perfektní zájezd do Vietnamu s prodloužením do Kambodži a Thajska. Po všech stránkách se nám zájezd moc líbil. Zvláštní poděkování patří naší průvodkyni Magdě Radostové. Moc děkujeme a přejeme vám další úspěchy v přípravě zájezdů.
Hana a Vladimír Voštovi, 22.2.2019

 

Děkuji touto cestou CK Karavela za velmi pěkný zájezd na Srí Lanku, zároveň bych chtěla touto cestou poděkovat průvodci panu Vladimíru Sojkovi, který se nám  maximálně věnoval po celou dobu zájezdu.
Je radost jezdit na takové poznávací zájezdy.                                                                                                                                                                                                                                                                   Alena Drápalová, 21.2.2019

 

Dobrý den,
v termínu 19.1. – 10.2.2019 jsme byli účastníky zájezdu do Vietnamu, který se nám opravdu líbil.
Měli jsme již nějaké informace od kamarádů, kteří Vietnam navštívili, ale tím, že jsme navštívili i severní
část, která pro nás byla nejlepší, byl tento zájezd pro nás velkým přínosem.
Moc bychom chtěli poděkovat naší průvodkyni Magdě Radostové, která se nám věnovala i osobně,neboť jsme byli jediní neznalci angličtiny a zároveň se nám přihodilo pár nehod, kde nám obětavě pomohla.
Ještě jednou velké díky všem a mnoho podařených zájezdů.
Jarda a Stáňa Pourovi, 3.3.2019

 

Hezký večer pane Modráček, tímto bychom chtěli poděkovat za poznávací zájezd Keňa, Tanzanie-Zanzibar, Uganda a zvláště průvodci Jaroslavu Vančatovi. Zájezd jsme přežili a hlavně si ho užili.
Děkujeme, Zdena a Miroslav Kopecký, 25.2.2019

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat CK Karavela za sestavení zájezdu „CHILE – ARGENTINA (Patagonie, Ohňová Země), VELIKONOČNÍ OSTROV“ v listopadu 2018. Zájezd byl velmi pestrý a náročnější na přesuny. Zahrnoval jak prohlídku měst a historických památek,tak i divokou přírodu Patagonie. Měli jsme možnost objevovat přírodní poklady ukryté na samém jihu Jižní Ameriky. Vidět úžasnou přírodu, ostré štíty And vyrůstající přímo z rovinaté pampy, početná jezera
a rozsáhlé ledovce. Poznat svéráznou Patagonii, její klima, kde se ale její drsná realita snoubí s nevšední krásou. Velmi fascinující byla i návštěva polynéského Velikonočního ostrova (Rapa Nui) s jeho kamennými sochami moai. Nutno dodat, že počasí nám vyšlo skvěle.
Nemalou měrou se také o vydařený zájezd zasloužil náš průvodce Ing. Tomasz Olszar. Snad každému, kdo někdy už do zemí Jižní Ameriky zavítal je zřejmé, že v těchto zemích s „maňana filozofií“ nic není stoprocentní a velmi často se domluva nese v duchu „maňana será otro día“ – zítra je taky den. Tomášovi se podařilo perfektně zvládnout určité problémy spojené s dopravou a při dálkových přesunech. Je to profesionál každým coulem s výbornou jazykovou vybaveností. Je patrné, že latinskou Ameriku „má v krvi“. Mohli jsme se na něj obrátit s čímkoliv a vždycky byl ochotný a vstřícný. Rovněž lze pochválit odborný výklad k jednotlivým památkám či bodům programu. Zvládnout tak početnou skupinu bylo organizačně jistě velmi náročné, za což mu patří uznání a velký dík.
Přes velký zájem o tento zájezd se naštěstí mé obavy z velkého počtu účastníků nepotvrdily a až na výjimky se jednalo o dobrou partu lidí, kteří si tento zájezd opravdu užívali.
Ještě jednou upřímné poděkování CK Karavela za možnost prožít aktivní dovolenou v zemi kontrastů a nádherné divoké přírody.                                                                                                                                          Ing. Vladimír Jelínek, Brno, 7.1.2019

 

Barma byla úžasná a to nejen díky této krásné zemi, ale hlavně díky skvělému průvodci Tomášovi a také všem účastníkům zájezdu.
Zbyněk Široký, 28.12.2018

 

Vážená Karavelo, píši s malým zpožděním – potřebovala jsem čas na vstřebání všech těch nových zážitků z Nového Zélandu (12/11-2/12/2018). Ráda bych Vám poděkovala za umožnění těchto neopakovatelných vjemů, výjimečných přírodních krás a úkazů v tomto „ráji na zemi“. V malém minivanu se nás sešlo 10 náhodných poutníků, kteří od prvé chvíle byli propojeni přátelstvím, vzájemnou úctou a hlavně společným humorem. To vše zastřešovala osobnost našeho průvodce Jiřího Kopečka, který nás vždy bezpečně všemi těmito divy provedl a provezl. V jedné osobě byl pohotovým tlumočníkem, znalým řeči i místních zvyklostí, pozorným řidičem, pružným organizátorem všeho dění, ochotným vždy trpělivě odpovídat na naše zvídavé dotazy a dobrým společníkem nás všech.
Děkujeme za vše.
Věnka Juřinová (+ v zastoupení členové našeho týmu: Vladimír Mošna, Petr Raška, Jaroslav Matýs, Petra Rousková, Pavla Foltýnová, Irena Hořáková, Monika Fajmanová), 10.12.2018

 

Před pár dny jsem se vrátila ze zájezdu Chile – Argentina (Patagonie, Ohňová země) a děkuji tímto CK Karavela za velmi pěkný zájezd do takto vzdálené destinace. Také bych touto cestou chtěla poděkovat průvodci Tomaszovi za jeho ochotu a vstřícnost. I přes nenadálé problémy, které vznikly zejména se zajištěním náhradní dopravy se zachoval vždy profesně, za což mu patří upřímné poděkování.                                                                                                                                                                         Alena Drápalová, 7.12.2018

 

Dobrý den, v přílohách posílám ofocené jízdenky, které jsem projela při cestě na letiště a z letiště v rámci účasti na zájezdu Thajsko, velký okruh v termínu 8.-25.11.2018. S pozdravem a poděkováním za velmi pěkný  zájezd.                                                                                                                                                                                           Marie Kovářová, 7.12.2018

 

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za krásnou a zajímavou dovolenou na Kubu, kterou jsme absolvovali v listopadu 2018. Zvláště bychom chtěli poděkovat průvodkyni Nikole. Po celou dobu našeho pobytu byla vždy milá, usměvavá, ochotná podniknout vše i nad rámec jejích povinností. Viděli jsme všechno nejzajímavější,  učili se salsu, ochutnali snad všechny podoby výborného kubán. rumu. Velkým plusem byla také skvělá parta spolucestovatelů. Ještě jednou díky.                                                                                                                                                                                      Prchalovi, Klatovy, 5.12.2018

 

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za krásný zájezd na Nový Zéland, který byl plný neopakovatelných dojmů. Nemalou zásluhu na tom měl náš průvodce Jiří Kopeček. Snažil se nám ve všem vyjít vstříc, jeho projev byl neopakovatelný a informace více než obsáhlé. Dostali jsme od něj vždy i nějaký bonus navíc. Takže ještě jednou děkuji                                                                                                                                                                                   Tycarová Marcela, 5.12.2018

 

Dobrý den, zúčastnili jsme se letošního zájezdu do Chile a Argentiny (Patagonie, Ohňová země), který se nám velmi libil. I přes nečekané problémy (s dopravou, ubytovánim) se podařilo průvodci Tomášovi vše perfektně vyřešit. Tomáš je velmi obětavý, ochotný a šikovný, za což mu chceme tímto poděkovat.
Gabriela a Jan Větrovcovi, 4.12.2018

 

Zdravím ze zasněžené Šumavy! Dovolte, abych se s vámi (myslím všechny pracovníky CK) podělila o pár dojmů z Kuby. A jaká tedy byla Kuba? . . . prostě úžasná. Splnila všechna moje očekávání a to především díky naší (tedy vaší) průvodkyni Nikole. Maximálně se nám věnovala, starala se o nás a byla dobře připravená i na různé situace, které se během našeho pobytu na Kubě vyskytly. Celý pobyt byl opravdu super – podle programu a ještě mnohem více. Od samého začátku, kdy jsem se obávala, zda bude Nikola čekat v Havaně na letišti- z Paříže jsme odlétali o 2,5 hod. později – až do posledního dne, kdy celá skupina již odletěla. I ten poslední den byl jedinečný – s Nikolou jsme „pocouraly“ po Havaně – do poslední chvíle byla milá, příjemná. Po příletu do Prahy mi trochu pokazilo náladu to, že můj kufr zůstal v Paříži, ale v pondělí večer mi ho v pořádku přivezli domů, takže…. konec dobrý – všechno dobré.
Už teď se těším na některý další zájezd s vaší CK. Mějte se hezky, příjemný ADVENT a do nového roku samé spokojené klienty.
Vlasta Lepší, Janovice nad Úhlavou, 1.12.2018

 

Dobrý den, v listopadu jsme navštívili s manželem Kubu s průvodkyní Nikolou. Chtěli bychom touto cestou poděkovat Nikole za krásnou a úžasnou dovolenou. Niki bychom rádi poděkovali za krásné zážitky, za to jak se o nás starala, ukázala nám Kubu v místních poměrech , jak bychom ji asi sami nepoznali. Je těžké vyjít všem různým povahám vstřích a myslíme si, že Nikol to zvládla super. Niki ještě jednou děkujeme za zprostředkování potápění pro manžela.                                                                                                                                                                                                               Jana a Michal Macháčkovi, 30.11.2018

 

Dobrý den, vrátili jsme se z dovolené po Japonsku s panem Jožkou. Bylo to úžasné a moc se nám líbilo. Tímto vám děkujeme a važte si tohoto průvodce.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Juhaszová Vilma a Milan, 27.11.2018

 

Dobrý den, poznávací zájezd do Izraele a Jordánska byl velice dobře naplánován s excelentní průvodkyni Kateřinou Zeirou, která byla milá, vtipná, vstřícná, empatická, pohotová s maximální nasazením i vtipnou formou dokázala prezentovat takřka vše podrobně a bylo toho opravdu neskutečně dost + bonusy, s velkým nadšením a zálibou komentovala nejen památky, ale také život v těchto zajímavých končinách. Závěrem chci poděkovat organizátorům a především naší mile Kateřině Z. za trpělivost a maximální nasazení a profesionalitu. S pozdravem a přáním všeho dobrého účastnice poznávacího zájezdu.                                                                                                                                                                                                                                                                                          Petra Vránová, 27.11.2018

 

Dobrý den, chtěly jsme pochválit naší průvodkyni Nikolu Abudovou za skvělou práci, kterou udělala jako průvodkyně. Kubu nám opravdu dokonale ukázala, historii i přírodu, navíc zájezd dobře organizovala, což nebylo v kubánských podmínkách vždy snadné. Byla milá  a ochotná.                                                                                                                                                                                              Naďa Bartošová a Bobina Seidlová, 22.11.2018

 

Zdravíme celou CK Karavelu.
Musíme velmi kladně hodnotit zájezd To nejlepší z Peru. Byli jsme s celým zájezdem velmi spokojeni. Veliký dík a zásluha patří průvodci Jardovi Vančatovi, který s přehledem synchronizoval a organizoval celou skupinu tak, aby byl naplněn program a který s úspěchem řešil i drobné nesnáze jako byla domnělá krádež bundy z kufru či skutečná návštěva tarantule v jednom z našich obydlí. Myslíme, že mu patří nemalý dík, že cesta tam i zpět, včetně putování v Peru, proběhly bez malérů. Přejeme hodně zdaru, nových nápadů, kvalitních průvodců a mnoho spokojených klientů. Těšíme se na Váš nový katalog na příští rok.
S pozdravem manželé Cibochovi, 27.10.2018

 

Dobrý den. Chci Vám poděkovat za skvělou poznávačku Peru, Bolívie, Argentiny, Uruguaye a Brazílie. Žádné nudné přejezdy, ale stále nové zážitky a lokace. Doporučuji všem, co chtějí opravdu hodně vidět a zažít. Tomáš je profík a sympaťák. Děkuji Vám všem.                                                                                                                                                                                                                                  Otakar Jirouš, 21.10.2018

 

Dobrý den, jako účastnice Vašeho zájezdu „To nejlepší z Peru“ letos v září bychom Vám chtěly poděkovat alespoň touto cestou za jeho perfektní zorganizování a úžasnou skladbu programu. Zvláště bychom chtěly poděkovat průvodci zájezdu Jardovi Vančatovi, díky němu vše organizačně skvěle klapalo, dovedl rychle a ke spokojenosti všech vyřešit různé i krizové situace (a také prokázal značnou trpělivost při řešení nároků a požadavků některých účastníků zájezdu).
Příjemný den přejí spokojené klientky Marcela Köhlerová a Marie Thomasová, 16.10.2018

 

Dobrý den,
moc Vás zdravím. V srpnu  jsem se svými syny absolvovala s panem Vaškem Fišerem zájezd po USA, který byl naprosto nádherný!
Petra Meisnerová, 3.10.2018

 

Dobrý den,
včera jsem se vrátila z poznávacího zájezdu „To nejlepší z Peru“, pořádaného Vaší CK. Zájezd se mně moc líbil a díky průvodci Jaroslavu Vančatovi, který velice dobře zná místní poměry, proběhlo vše hladce a v pořádku. Ještě jednou mu touto cestou děkuji za krásně zážitky.
S pozdravem Iveta Grosserová, 25.9.2018

 

Dobrý den. Oznamuji, že první část klientů, co nejela do Amazonie, se v pořádku vrátila zpět do Prahy. Zájezd  se opravdu vydařil. Průvodce Jarda byl skvělý. Přestože je to ještě mladík, tak má již veliké zkušenosti a vyzná se. Plně se nám věnoval, plán cesty jsme beze zbytku splnili. Dostali jsme kompletní informace, které i několikrát zopakoval, aby bylo všechno jasné.                                                                                                                                                                                    S pozdravem Lubomír Kasal Ústí nad Orlicí, 25.9.2018

 

Dobrý den, tímto dopisem chceme vyjádřit naši spokojenost (hraničící s nadšením) se zájezdem do jihovýchodní Afriky pod vedením pana Jaroslava Vančaty. Program byl tak nabitý, že jsme byli permanentně v jednom kole. Neustálé přesuny, přelety, ubytovávání se v hotýlcích i v hotelech, spaní pod stanem v polních podmínkách etc. Průvodce pan Jaroslav Vančata vše zvládal s naprostým přehledem, každou problémovou situaci dokázal okamžitě vyřešit, permanentně nás informoval, kam jedeme, co tam můžeme vidět, na co se máme připravit a jak se máme chovat, abychom nepodráždili domorodé obyvatele. Jeho rady byly krátké, leč nabité důležitými informacemi. Jeho dokonalá znalost afrického prostředí mu umožňovala jednat s domorodými prostředníky ve prospěch celého zájezdu (zajištění přesunů, reklamace ubytování, obstarání bonusových snídaní v hotelech). Díky němu nebyly žádné prostoje, vše na sebe plynule navazovalo, nikde jsme nebyli nuceni déle čekat. Škoda jen, že některým „účastníkům zájezdu“ vadila každá drobná „prkotina“ („v autě se mi potí zadek“, „moc to drncá“, „je tady moc prachu“, „leze tam šváb“, „teče jen studená voda“, „moc brzy vstáváme“, „proč mám něco platit kuchařům a řidičům, mně taky nikdo nic nedá“ apod.). Tento negativní přístup několika členů skupiny odrazoval nejen průvodce, ale i ostatní. V propozicích zájezdu stálo zcela jasně, jaký bude program a odkud kam se pojede. Navíc tito „stěžovači“ byli všichni zkušení cestovatelé, kteří všude byli (kterak zdůrazňovali při každé příležitosti). Tito „odškrtávači“ navštívených zemí bylo asi to nejhorší, co nás tam potkalo. Závěrem konstatujeme: krásný zájezd, nabitý program (až moc, byla to fuga), který byl díky průvodci beze zbytku naplněn. Za tři týdny jsme toho viděli vskutku hodně.                                                                                                                                                                                   Děkujeme. S pozdravem, Miloš Zach a Kateřina Hellerová, 10.8.2018

 

Pane Modráčku,
s odstupem nějakých dvou tří týdnů bych chtěla zhodnotit cestu do Mongolska v červenci tohoto roku. Především chci konstatovat, že jsem ráda, že jsem se do Mongolska s vaší cestovkou vydala. V mnoha ohledech to byla cesta mnohem zajímavější, než jsem čekala. Program byl dobře připravený, drobné „vyladění“ by bylo sice třeba, ale o to se určitě průvodce Martin postará a jistě to spolu proberete. Týká se to např. rozšíření programu u jezera Chövsgöl nebo o zařazení obrovské Džingischánovy jezdecké sochy do trasy. Mimochodem průvodce Martin Vorel byl skvělý a zaslouží pochvalu, a to nejen kvůli tomu, že umí mongolsky, a tak byl jediný, kdo se dorozuměl s naším řidičem. Martin je vždy dobře naladěný, pečlivý a má skutečný zájem o to, aby byli lidé spokojení, což není na mnohahodinových přejezdech po opravdu někdy příšerných, prašných nebo naopak rozblácených cestách zas až tak samozřejmé. Podle mne je největší plus Mongolska jednoznačně příroda a lidé. Příroda mě překvapila svojí různorodostí. Od vysokých horských vrcholů, pokrytých sněhem a ledem, až po nekonečné pláně pouště Gobi. Od zelených pastvin se stády jaků, ovcí, koz, skotu, až po písečné duny s velbloudy. Mimochodem už chápu, proč se Mongolsku říká Země koní. Jsou jich tam tisíce, možná mnohem víc než lidí. Lidé mě překvapili svojí vřelostí, zájmem a vstřícností. Ani jednou jsem se nesetkala s lhostejností, nezájmem nebo dokonce nějakým projevem nepřátelství. Cítila jsem se v této zemi bezpečně a jako vítaný host. Takže závěrem pro ty z vás, kteří cestu do Mongolska teprve zvažujete: – kde jinde, v které jiné zemi nebudou tisíce lidí kolem? – kde jinde, v které jiné zemi se vám vystřídají všechna roční období během jednoho dne? – kde jinde, v které jiné zemi se posadíte v terénu na kostru zkamenělého dinosaura? – kde jinde, v které jiné zemi budete mít v noci nad sebou nebe plné, plničké hvězd? – kde jinde, v které jiné zemi vám přijde v půl páté ráno paní do jurty rozdělat oheň, aby vám nebylo zima? – kde jinde, v které jiné zemi najdete volně v přírodě malé kamenné mohyly a na nich platné bankovky? A mimochodem – kde jinde, v které jiné zemi se z vás hned po příletu a výměně peněz stanou milionáři? 🙂 Na konci naší cesty uměl náš řidič vedle rodné mongolštiny i jedno cizí slovo: DOBRÝ! A přesně tohle říkám i já o Mongolsku.
Alena Smolejová, 9.8.2018

 

Vážený pane Modráčku!
Jako účastník zájezdu „Mongolsko” (3.7.-21.7.2018) jsem po třiceti sedmi letech znovu navštívil tuto velkou zemi. Na čas jsem vyměnil nervózní, vedrem sužovanou, střední Evropu za řídce osídlené kraje, kde dopravním standardem není dálnice, ale nejistá stepní cesta, a hotelové ubytování alternují romantické jurty. Postarší automobil, partnerské mongolské cestovní kanceláře, měl sice nejlepší léta za sebou, ale konec konců vždy bezpečně dovezl na místo partu šesti českých poutníků, včetně dvou zástupkyň něžného pohlaví, vedenou neúnavným průvodcem Martinem Vorlem. Martin, vybaven aktivní mongolštinou, studijními znalostmi mongolských reálií i navigační technologií, nás neúnavně informoval o tamním životě, vodil po klášterech, přírodních krásách, doporučoval vhodná jídla, lahodící zmlsaným jazýčkům, trpělivě odpovídal na naše často naivní otázky, a starostlivou péčí přesvědčoval, že slušnost, ochota, a obětavost pro druhé patří do arsenálu mezilidských vztahů i v jedenadvacátém století.
Mongolsko nám představilo mnohé ze svých tajů a krás. Na severu uprostřed modřínových lesů, v krajině podobné sibiřské tajze, čarovalo průzračně čisté jezero Chovsgöl se dvěma procenty světových zásob sladké vody, menší sourozenec ruského Bajkalu. Toulky ruinami klášterů i nově budovanými církevními objekty situovanými do poklidných údolí připomněly duchovní rozměr mongolské krajiny. Uprostřed pouště Gobi, v lokalitě Bayanzag, proslulé nálezy dinosauřích koster, jsme při procházce mezi skalami torzo jednoho dinosaura dokonce sami identifikovali. Fotografy uváděla v nadšení stáda koní ve volné krajině, obdivovali jsme životní vitalitu velbloudů i majestátnost orlosupů vznášejících se nad krajinou. Stepi s loukami byly pastvou pro oči bažící po barevné kráse květin. Čistý průzračný vzduch plání stále ovívaných větrem dal vyniknout obloze, kde jako v surrealistických kompozicích Salvatora Dalího se v rychlém sledu měnily tvary mraků a mráčků. A za jasných nocí, vzdáleni světelnému smogu, sledovali jsme symfonii tisíců hvězd, koupajících se v Mléčné dráze.
Ani Mongolsku se nevyhnula moderní doba. Polovina z třímilionového národa dnes žije v Ulanbátáru, výškové budovy tamních bank, úřadů, i obytných domů s rukopisem špičkových západních architektů, zastiňují klášter Gandan, nedávno instalovanou velkou sochu Buddhy, i sídlo bogdgegéna, posledního církevního a světského vládce Vnějšího Mongolska. Mladí se neobejdou bez mobilu či tabletu, osobní zážitky si zpestřují „selfíčky“, populární je „karaoke“, amatérský zpěv do hudebního základu, dívky si bělí pleť kosmetickými prostředky. Suverénem dnešního Mongolska je kult Čingischána. Socha krutovládce a autokrata vévodí budově tamního parlamentu, pojmenovali po něm mezinárodní letiště, kopci kousek za Ulanbátárem vévodí asi čtyřicetimetrová Čingischánova socha na koni, možná největší na světě.
Bylo by možno ještě dlouho popisovat přírodní krásy měnícího se Mongolska, liduprázdné prostory bez továrenského smogu, hory, stepi a pouště s volně se pasoucími stády. CK Karavela dokáže tyhle zážitky klientům zprostředkovat za přijatelnou cenu a v bezprostředním styku s krajinou a lidmi. Vám všem, najmě panům Modráčkovi a Vorlovi – kteří jste mongolskou expedici organizačně připravovali a zajišťovali, patří náš dík. A Vy, váhající cestovatelé, nezapomínejte, že Mongolsko je v dnešním světě jedním z posledních chrámů přírody.
PaedDr. Jaroslav Moravec, Třebenice, 9.8.2018

 

Ahoj v Karavele. V Mongolsku se sešla dobrá parta, počasí dost proměnlivé, ale ucházející, dost často byly bouřky, pršelo. Viděli jsme toho ale dost zajímavého i když přejezdy terénem byly občas trochu namáhavější a dlouhé. Řidič musel občas opravovat auto, ale vždy to nakonec dobře dopadlo. Ale to patří určitě k Mongolsku. S ubytováním, jídlem i pivem též nebyl problém. Průvodce byl snaživý, slušný a snažil se vždy vyhovět a řešit situace ke spokojenosti všech. Dle mého názoru však tento zájezd je opravdu pro opravdovější cestovatele, ne pro všechny, ale ti se asi na něj nehlásí.
Jiří Kočí, Havlíčkův Brod, 24.7.2018

 

Dobrý večer,
děkujeme za hezký zájezd do východní Afriky, který se myslím povedl, i když některé přesuny zejména v Ugandě byly podle očekávání náročnější. Velká pochvala Jardovi za úpravu programu na Zanzibaru – dvě noci ve Stone Townu a dvě noci v hotelu na pláži byl výborný nápad, takže se stihly jak památky a příroda Zanzibaru, tak odpočinek u moře. Výborná byla i podvečerní „botanická exkurze“ ke kráterovým jezírkům u Fort Portalu, která zpestřila jinak celkem nudný přejezdový den. Ocenili jsme i variantní možnost návštěvy Kampaly (královský palác, parlament, královské hrobky bohužel kvůli opravě zavřené) při posledním přejezdu v Ugandě – stihlo se to v pohodě a bylo to rozhodně lepší než jen přejezd a případný závěrečný shopping v Entebbe, kde vcelku nic není.
Jiří a Pavlína Medkovi, Hradec Králové, 31.7.2018

 

Vážený pane řediteli, Ráda bych Vám tímto poděkovala za zájezd Příroda východní Afriky, který jsme společně s matkou absolvovaly v termínu 5. – 25. 7. 2018. Vrátily jsme se nadšené, plné dojmů z nevšedních zážitků a zažily jsme nečekaná dobrodružství. Vzpomínky na tento zájezd nás budou ještě dlouho provázet a bavit naše přátele. Velice mile nás překvapila úroveň ubytování a stravování (to zejména během safari). Na rozdíl od některých zhýčkaných spolucestujících jsme neočekávaly evropský standard, takže nás rozhodně nerozhodil sem tam nějaký ten brouček na pokoji, či studená sprcha nebo, nedej bože, sociální zařízení mimo pokoj. V Africe jsme rozhodně předpokládaly horší podmínky. Příjemným překvapením byly snídaně, které jsme původně podle propozic neměly plánované. Zajímavé byly také chatky připomínající termitiště, ve kterých jsme (rovněž neplánovaně) spaly první noc safari. Plán byl nabitý, ale díky perfektní organizaci dopravy jsme vše stíhali a na ubytování jsme ve většině případů (sem tam dopravní zácpa) dorazili v přijatelném čase, takže jsme si dostatečně odpočinuli před další cestou. Program zájezdu naprosto naplnil naše očekávání. Během safari jsme viděli celou velkou pětku a obrovské štěstí jsme měli rovněž na velké šelmy – lovící levhart a lvice, hodující lvi obklopeni hyenami, gepard požírající gazelu v obležení supů…ale asi největším zážitkem bylo procházkové safari v těsné blízkosti nosorožců. Své kouzlo mělo i lodní safari po jezeře nebo po Nilu. Jediné zklamáni jsme zažily ve velkých městech. Den v Nairobi byl ztrátou času a na úvod zájezdu nás dost znechutil. Mnohem raději bychom prožily další den v přírodě. Velké poděkování patří panu průvodci Vančatovi. Jeho dokonalá znalost prostředí, flexibilita a obdivuhodná schopnost řešit krizové situace rychlostí blesku, dříve, než si klient všimne, že vůbec nějaká krizová situace nastala, měly obrovský podíl na zdárném průběhu zájezdu. Stravování v Africe si bez jeho rad a doporučení vůbec nedovedu představit. Přiznávám, že zprvu jsme z něho měly rozporuplné pocity (po ránu bývá poněkud nenaložený), ale postupem času jsme si na jeho příkřejší styl komunikace zvykly, a naopak ho oceňovaly, zejména v situacích, kdy vyjednával s místními. Nelitoval času a energie a uhádal nám slevy i na fakultativní akce. A upřímně řečeno, když se padesátnice chová jako rozmazlená puberťačka a vzdělaný muž předdůchodového věku vidí jako zásadní problém, že si nestihne koupit kávu, tam kde zamýšlel, reagoval by příkřeji asi každý vedoucí jakékoli akce. V situacích kdy o něco šlo, okamžitě nacházel konstruktivní řešení (např. naše zaspání odjezdu. Špatně jsem nařídila budík a pan Vančata nás budil se slovy: „Dobré ráno, zaspaly jste. S čím vám můžu pomoci…? Jedeme!“) V další naší prekérní situaci, kdy jsme uvízly ve výtahu se zachoval jako hrdina a svým vlastním tělem blokoval vypáčené dveře výtahu, abychom mohly vyskočit mezerou z mezipatra. Seděly jsme v autě i se zavazadly dříve, než jsme vůbec stihly pocítit nějakou paniku. Jako pro učitelku biologie a environmentální výchovy pro mě byl nesmírně inspirativní i jeho přístup k přírodě a porušování pravidel ochrany přírody. Neváhá vynadat neukázněným turistům, kteří krmí ptáky svým obědem a želvy na Prison Islandu mu patrně vděčí za své letité životy, když postavil do latě celý personál, aby zabránil rozšiřování plastových provázků v jejich potravě ve výběhu. V momentě kdy něco selhalo, nabídl odškodné, i když chyba nenastala jeho vinou. Například za nás uhradil projížďku po Nilu, jako náhradu za chybějící sociální zařízení na pokoji, kde selhal místní operátor. A zajištění ubytování v Entebbe, těsně před odletem domů, na které jsme podle propozic neměli nárok, nás vyloženě zachránilo před vyloučením z dopravy aerolinek. Tak špinavá zavazadla a cestující by určitě neodbavili.
Takže závěrem, hodnocení zájezdu jako ve škole – za 1!!! Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další cesty prostřednictvím Vaší cestovní kanceláře.
S pozdravem Hana Rýparová a Hana Rýparová, 30.7.2018

 

Dobrý den, včera jsme se vrátili z putování po Japonsku ( Prázdninové Japonsko) a ihned Vám musíme poděkovat za perfektní organizaci a vedení celého zájezdu. Velký dík patří našemu průvodci Ing. Kafoňkovi, který se o nás perfektně staral po celou dobu zájezdu. Díky němu jsme viděli vše, co bylo naplánováno, ale i něco navíc. Pokud jsme měli čas a chuť,  ihned přišel s nápadem, co bychom mohli ještě vidět, co by nás mohlo zajímat –  a už jsme cestovali za dalším poznáním. Jeho znalost o Japonsku a vyznání se ve vlakové dopravě v největších městech jako je Osaka, Tokio, ale i v dalších navštívených městech –  bylo pro mnohé nepochopitelné. Kéž by mu jeho chuť a elán provázet zájemce po Japonsku ještě dlouho vydržela! To mu ze srdce všichni přejeme.                                                                                                                                                                               Libuše a Ondřej Dostálovi z Ostravy, 19.7.2018

 

Dobrý den,
vrátila jsem se ze zájezdu Národní parky USA. Chtěla bych touto cestou poděkovat a pochválit průvodce, pana Václava Fišera. Nejen, že je to bezvadný člověk a kamarád, ale má i spoustu odborných znalostí , a také je bezvadný řidič! Za jeho průvodcování jsem se obohatila o poznatky USA, dobré rady a vždy jsem prožívala nadšení a hodně pozitivní nálady. Ještě jednou děkuji.
Srdečně zdraví Dagmar Harapátová, 11.6.2018

 

Rádi bychom poděkovali cestovní kanceláři za zajímavý a vydařený zájezd „To nejlepší z Peru“. Zásluhu na tom měl především průvodce Jarda, který organizačně vše zvládl bravurně. Navíc ukočírovat 16 účastníků různých věkových kategorií, názorů a požadavků není žádná legrace.
S pozdravem Věra a Antonín Procházkovi, 8.6.2018

 

S nadšením jsme absolvovali cestu „Májovým Japonskem“ s ing. Josefem Kafoňkem v květnu tohoto roku a můžeme i s odstupem času hodnotit. Za dobu 28 let cestování celým světem jsme se nesetkali s tak výborným průvodcem, po všech stránkách pro nás doslova dokonalým. Tento zájezd patří zcela jistě k vrcholným zážitkům, velké díky patří jak ing. Kafoňkovi, tak i vaší cestovní kanceláři. Děkujeme.
Jana a Libor Kojetský, 6. 6. 2018

 

Dobrý den,
jsme krátce po absolvování zájezdu To nejlepší z Peru, jsme oba spokojeni, zájezd byl vydařený i díky vstřícnosti a profesionalitě průvodce pana Jaroslava Vančaty a krásné slunné počasí provázející celý zájezd celkovou spokojenost jen umocnilo. Děkujeme.
S přáním hezkého dne Simona Gorčíková a Jan Bureš, 5.6.2018
 

Dobrý den.
Chtěla bych poděkovat za uspořádání zájezdu „Májové Japonsko“. Perfektní byl průvodce Josef Kafoněk- znalec Japonska s organizačními schopnostmi a úžasný kliďas, který vše bez problému vyřešil, ochotně pomáhal radou např. při nákupech. To vše dohromady přispělo k úžasnému zážitku z vysněné dovolené. S pozdravem a přáním hezkého dne.                                                                                                                             Ing. Vlasta Ptáčková, 4.4.2018

 

Vazena cestovni kancelar.
Mnohe, mnohe diky za vynikajici zprostredkovani super dovelene „Velikonocni Japonsko“ 28.4.-18.5.2018. Cestuji jiz dlouho s ruznymi cestovnimi kancelaremi i sama, ale takto vysoce profesionalne vedenou cestu jsem opravdu dlouho nezazila! Kompliment s hlubokou uctou panu Ing. Kafonkovi a pani dr. Marusce, kteri nam vsem ukazali, jak vypada prace, ktera je profesionalne a absolutne kompetentne vedena a kterou ma clovek rad, dela obetave s naprostym nasazenim, entusiasmem a zajmem. Videli jsme diky Vam Japonsko, tak,j ak se mozna podari jen male mensine. Vsem zajemcum o Japonsko-nevahejte ani minutu a prihlaste se! Uz se tesim na podzim s Vami na Francouzkou Polynesii! Dekuji Vam vsem mnohokrat!! 
 Jana P., Innsbruck, 22.5.2018

 

Vážení, pokud je zájezd „Kuba minibusem“ vedený Vaším zkušeným průvodcem Tomaszem Olszarem „výkladní skříní“ cestovní kanceláře Karavela, nechci už jezdit s jinou. Tomasz je na Kubě díky 5 předchozím pobytům jako doma a zprostředkoval nám tak informace „zevnitř“, ke kterým se běžný turista nedostane. Viděli a dozvěděli jsme se maximum, co lze v 17 dnech obsáhnout. Komfortně a ve svižném tempu jsme projeli prakticky celý ostrov, který přesvědčivě ilustruje, „kam jsme to mohli taky dotáhnout“, (děkuji všem aktérům 17. listopadu, že jsme z té koleje včas odbočili). Vyvážený program zahrnul kulturní památky i objektivní ponor do historie s perfektním zasvěceným výkladem, který nutí k zamyšlení. Zahrnoval osobní setkání s místními obyvateli, čarokrásnou přírodu i slibovanou uhrančivou salsu, nejprve první lekci s půvabnou kubánskou učitelkou a atraktivními tanečníky a potom už se Tomasz pečlivě staral, abychom mohli trénovat samostatně v dalších městech, protože tento strhující rytmus se hraje a tančí opravdu všude. Děkuji za zážitky, které se daly očekávat, precizní přípravu, pohotové řešení nečekaných situací, ale hlavně za to, že jsme se vraceli s mnoha odpověďmi a ještě více otázkami. Dosud nikdy se mi nestalo, že bych ještě po návratu dodatečně sháněla literaturu a doplňovala si informace o navštívené zemi, abych tak lépe pochopila situaci Kuby a Kubánců, která zdaleka není tak jednoznačná, jak ji vnímáme zde, v chladné, racionální a odměřené Evropě. Protože na další podobnou dalekou cestu už možná nikdy nenašetřím, jsem moc ráda, že jsem volila právě tento originální zájezd, a všem ho doporučuji.
Pavla Klepačová, Praha, 14.5.2018

 

Dobrý den, minulý týden jsem se vrátil z Madeiry. Vedoucí p. Sojka.
Tímto bych mu chtěl poděkovat, za skvěle naplánovaný program. Moc se mi líbil.
Vše pěkně navazovalo, bez žádných prostojů. Na ostrově jsem již jednou byl,
ale nyní jsem, díky p. Sojkovi, poznal i místa – doposud mně neznámá.
Shrnuto – velká spokojenost.Petr Křížek, Liberec, 9.5.2018

 

Dobrý den, chtěla jsem poděkovat za zájezd do Etiopie, bylo to moc zajímavé a ještě pořád to nemůžu úplně vydýchat. Připadala jsem si jako v biblické době – lidé, způsob života a oblečení, obdělávání půdy, vaření, doprava … Ani ubytování nebylo nejhorší a průvodce také zařídil, co bylo třeba.                                                                                                                                                         MUDr. Marie Kotišová, 2.5.2018

 

Musím Vám napsat pár slov o jarním Japonsku, ze kterého jsem se vrátila minulý týden. Měli jsme neuvěřitelné štěstí, protože kvetly nejenom sakury (to se předpokládalo), ale rozkvetly i azalky, což je v této době neobvyklé. Údajně přišlo jaro o 8 až 10 dnů dříve, než jindy. Stalo se to teprve po třetí od války.
Velké poděkování patří panu Ing. Kafoňkovi, jehož znalosti o Japonsku nás neustále udivovaly. Je nejenom skvělý organizátor, ale i velice vstřícný s neuvěřitelným elánem. Kdybych měla klobouk, tak ho před ním smeknu a hluboce se pokloním. Velké díky patří i Marušce Jeglinské, která bezvadně pana Ing. doplňovala – skvělá dvojka !!!
Děkuji, byl to úžasný zážitek, vzpomínat budu do konce života a má cesta do 68. země světa se vydařila.
Už nyní se těším na Transsibiřskou magistrálu.
S pozdravem a s přáním hezkého jarního dne Jaroslava Kubátová, Lubná u Rakovníka, 25.4.2018

 

Dobrý den,
vrátili jsme se ze zájezdu Izrael, který proběhl k naší plné spokojenosti.
Vít a Věra Hrabalovi, Samotišky, 22.4.2018

 

Koncem března jsme se vrátili ze zájezdu do „skanzenu socialismu“ z Kuby. Zájezd byl dobře připraven a naplánován a neměl chybu. Zvláště bych chtěla poděkovat našemu průvodci Tomaszovi Olszarovi za perfektně odvedenou práci. Poznali jsme Kubu ze všech stran, jak přírodní krásy krajiny kolem Viňales, moře v Mexickém zálivu, Karibiku a ve Varaderos, tak i život Kubánců. Projeli jsme se starými cadillacy v Havaně, navštívili muzeum rumu a tabákovou továrnu a samozřejmě další havanské zajímavosti. Projeli jsme Kubu od západu na východ s perfektním řidičem. Díky ubytování v casas particulares (soukromí) jsme poznali život Kubánců zblízka. Zažili jsme i výuku salsy a nezapomenutelné taneční večery s živou hudbou a všudypřítomnými výbornými tanečníky. Taky jsme si užili dobrého pití, kterým je Kuba známá. Kubu můžu každému vřele doporučit.   Mgr. Ivana Langhammerová, Praha, 19.4.2018

 

Dobry den.
Bol som s vami v Etiopii a bol som spokojny…….

Tibor Mydliar, Brezno, 12.4.2018 

 

Vážení, prosím o dodatečné zaslání pokynů k zájezdu na Kubu, kterého jsem se zúčasnila. Březnový zájezd se vydařil.               Věra Chmelíková, 3.4.2018

 

Před týdnem jsem se vrátila z poznávacího zájezdu „Velká cesta Austrálií“ a pořád jsem plná nádherných zážitků. Děkuji tímto CK Karavela za velmi pěkný zájezd, kde jsem se opět přesvědčila, že nabídka z vašeho katalogu plně odpovídá skutečně vykonané cestě. Ještě jednou díky a již nyní se moc těším na další zájezdy organizované vaší cestovní kanceláří.
Alena Drápalová, 28.3.2018

 

Dobrý den, vrátili jsem se ze zájezdu do Mexika, který se nám velice líbil. Dík patří hlavně vedoucí zájezdu Dr. A. Brunnerové, jak za její skvělé informace o historii předkolumbovského Mexika a jeho dobývání Španěly, tak za výbornou organizaci zájezdu.
Hozákovi, Velká Polom, 7.3.2018

 

Vážení, chtěla bych touto cestou poděkovat průvodci Mgr. Tomáši Polívkovi, který z únorového zájezdu do Barmy udělal pro celou skupinu úžasný zážitek. Slyšeli jsme o jeho kvalitách již od dřívějších účastníků zájezdu a byl to jeden z důvodů, který rozhodl, že do Barmy pojedeme s Vaší CK. Jeho znalosti o jeho oblíbené zemi, kam se vrací již dvacet let, v kombinaci se smyslem pro humor a obrovskou šíří rozhledu nám poskytly možnost prožít nádhernou poznávací dovolenou. Obohacením pro všechny byla i jeho pohodářská povaha, se kterou eliminoval možné stresové situace a pohotovost, s jakou řešil jakýkoliv problém, který díky němu přestal být problémem a změnil se ve veselou historku, ať se jednalo o poruchu auta nebo řešení mezilidských situací. Pokud mi to zdravotní stav dovolí, pojedu s ním a Vaší CK znovu. S pozdravem
PhDr. Nora Martincová, 5.3.2018

 

Dobrý den, děkujeme za krásné zážitky ze zájezdu na Srí Lanku v termínu 31.1.-16.2. Vše se vydařilo a už teď se těšíme na další zájezd s Vámi a to na Prázdninové Japonsko. 🙂

S pozdravem Libuše a Ondřej Dostálovi, Ostrava, 20.2.2018

 

Dobrý den, vrátili jsme se dnes z poznávacího zájezdu na Srí Lanku. S vaší CK jsme jeli již po páté, ale zatím jsme neměli lepšího průvodce, než byl na tomto zájezdu: Ing. Vladimír Sojka. Většinu času během přejezdů v autobuse nám podával informace o následujícím objektu, nebo místě, které uvidíme, na naše dotazy věděl téměř vždy odpověď a pokud ne, pohotově jí dohledal. Snažil se požadavky členů skupiny vždy nějak vyřešit ke spokojenosti všech a jeho přístup byl velmi vstřícný a přátelský. Také nám vyhovoval systém polopenze, nejen kvůli pohodlí, ale pokud jsme bez starostí dostali 2x denně plnohodnotné jídlo, stačilo v poledne sníst jen nějakou drobnost v autobuse a zbylo více času na zážitky. Zájezd se nám velmi líbil i zásluhou skvělého průvodce a rádi s vámi pojedeme na další.

S pozdravem Jaroslava Pincova a Jan Doležal, Praha, 16.2.2018

 

Vážený pane Modráčku, připojuji se k poděkování mé kamarádky Radky za neuvěřitelně krásný zájezd na Nový Zéland od 11.11. do 3.12.2017. Díky našemu skvělému průvodci Jirkovi,  všem mým spolucestujícím, Vám a paní Coníkové jsem mohla prožít nejlepší zájezd svého života. Ještě jednou díky.

Lenka Dneboská, Praha, 9.2.2018

 

Dobrý den, chtěla jsem dodatečně poděkovat našemu průvodci po Novém Zélandu  Jirkovi Kopečkovi za perfektní práci, ochotu a dobrou náladu, kterou na zájezdu neustále šířil. Po špatných zkušenostech s většími cestovkami,  kde jsme měli v posledních 2 zájezdech na průvodce velkou smůlu, bylo cestování s Jirkou velmi příjemné. Protože jsme ještě nevybrali zájezd pro letošní rok, byla bych ráda, pokud byste nám poslali Váš aktuální katalog. Předem děkujeme.

Marcela a Zdeněk Hruškovi, Frýdek-Místek, 5.2.2018

 

Dobrý den,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za velmi krásnou cestu po obou ostrovech Nového Zélandu s Vaší cestovní kanceláří v měsíci listopadu. Prostě – nemělo to chybu.Zasloužil se o to Váš průvodce, skvělý kluk Jirka Kopeček, původem z Dřevohostic u Přerova (tato vesnice je kousek od mého bydliště), nyní již s trvalým pobytem na NZ. Musím vyzdvihnout jeho snahu a trpělivost, kterou s námi měl, jeho ochotu podělit se s námi o jeho velké znalosti o této zemi. I když to pro něho bylo velmi náročné a vyčerpávající, řídit celý den auto, organizovat a zajišťovat spoustu záležitostí. Přeji Vám všem krásné Vánoce a v novém roce hodně radosti, štěstí, pevné zdraví a hodně úspěchů.

Radka Doleželová

 

Ahoj Tomáši,
ještě jednou, Ti za sebe, děkuji za krásné zážitky, které jsme při společné
cestě po Myanmaru mohli prožít. Byla to skvělá dovolená a to i díky Tobě.
žádný problém se nevyskytl a vše klaplo na jedničku.
Petr Křížek, Liberec, 8.12.2017

 

Dobrý den,
absolvovali jsme s vaší CK podzimní zájezd do Japonska. Chtěla bych tímto za celou naši skupinu poděkovat panu Kafoňkovi za perfektně připravený a zorganizovaný program zájezdu, za jeho vstřícný a ohleduplný přístup k našim potřebám a nárokům.
Oceňovali jsme jeho přehled, znalost místních poměrů a japonské historie.
Děkujeme, byl to skvělý zážitek, budeme hodně vzpomínat a panu Kafoňkovi přejeme hlavně zdraví a sílu k uskutečnění ještě mnoha dalších takových zájezdů.

S pozdravem Dagmar Pantálková, Kletné, 28.11.2017

 

Dobrý den,

chtěl bych poděkovat Tomášovi Olszarovi za to, jak skvěle zvládl zájezd na Kubu. V místních podmínkách, kdy nic předem dohodnutého není zcela jisté, dokázal vždy pružné reagovat a obětavě (skoro vlastním tělem) zajišťoval terénní autobus, sháněl trenéra salsy nebo upravoval program podle počasí. Museli jsme také obdivovat jeho trpělivost při opakovaném zodpovídání otázek, připomínání míst a časů schůzek atd. Díky tomu, že se Tomáš na Kubě „vyzná“, se náš výlet do skanzenu socialismu velmi povedl a věřím, že i ostatní účastníci byli spokojeni. 

 S pozdravem

Jiří Eminger, Kladno, 28.11.2017

 

Dobrý deň.

Nedávno sme sa vrátili zo zájazdu z Japonska organizovaného Vašou cestovnou kanceláriou. Boli sme veľmi  spokojný a preto by som sa rada  informovala na zájazd „To najlepšie z Peru“  v termíne od 16.5. do 3.6.2018. 

Ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.  

Zuzana Kelemenová, Šala,, 7.11.2017

 

Dobrý den,

před několika dny jsem se vrátila ze zájezdu „Podzimní barevné Japonsko“. Byl to krásný zájezd se vším všudy – nevím, co bych víc vyzvedla, zda pro mne naprosto doposud neznámé Japonsko, a nebo vynikajícího průvodce zájezdem pana ing. Josefa Kafoňka a jemu perfektně „sekundující“ paní Marii Jeglinskou – prostě skvělá dvojka. Chtěla bych hlavně ocenit s jakou pečlivostí byl tento zájezd připraven do posledních detailů a s jakým přehledem a citlivostí byl tento zájezd veden. Nenastal snad jediný okamžik, kdy by se mi něco nelíbilo ( snad až na výstup na Mt.Misen, kde jsem „mlela“ z posledního – ale nikdo mě tam nenutil 🙂 – přesto to bylo krásné ). Takovou pohodu, klid a příjemnou atmosféru s noblesním vtipem našeho „vedení“ jsem snad ještě nikdy na poznávacím zájezdu nezažila. A to vše díky nejen prima partě lidí, ale hlavně díky Jožkovi a Marušce ( snad se neurazí, že je takto oslovuji ). Je to zájezd na který nikdy nezapomenu a budu na něj vždy vzpomínat jako na jeden z mých nejlepších zahraničních  „výletů“.
Marie Baťková, Sobělice, 6.11.2017

Dobrý den,

 před několika dny jsem se vrátila ze zájezdu do Japonska.Chtěla bych touto cestou poděkovat průvodci panu ing. Kafoňkovi. Jeho přehled, znalost historie, schopnost vyznat se v dopravě, klid a pružnost jsou vynikající. Dík patří samozřejmě také zdatné sekundantce paní PhDr Jeglinské, která vše „jistila“.A v neposlední řadě dík patří celé skupině za dochvilnost. Byl to vynikající zájezd. Děkuji.

Leokadie Konečná, Písečná, 6.11.2017

Letos jsem se rozhodla pro Velký okruh Brazílií. Brazílie, to není velký stát, to je kontinent sestávající se z několika států a regionů. Turista to pozná hned, neboť nejvíce využívaným dopravním prostředkem je letadlo. Každý stát, každý region má své specifikum a jen profesionál umí pro klienta vytvořit program, který by ho nejvíce přiblížil navštívené zemi, byl vyvážený, aby si klient užil na jihovýchodě země ve státu Minas Gerais památek, nahlédl na východě do kultury černošského Salvadoru de Bahiaě Bahia, obdivoval architekturu hlavního města Brasília, na severu se zúčastnil lovu kajmanů ve státě Amazonas či vychutnal atmosféru tajemného Pantanalu, většího než Francie. Třešničkou na dortu jsou pak mohutné a majestátné vodopády Iguazú na jihu země a nádherné město ve dne i v noci Rio de Janeiro. Říká se ale, že program tvoří polovinu zájezdu, druhou polovinu tvoří průvodce. Tady bych vyzdvihla velkou profesionalitu průvodce nejen po stránce jazykové vybavenosti a organizačních schopností, ale i v individuálním a osobním přístupu ke každému klientovi. A že toho přístupu bylo třeba. Vytvořila se zde dost zvláštní skupina poměrně zcestovalých klientů.. Překvapilo mě, že je ale nezajímala ani přehrada Itaipo, zdála se jim šedivá, zřejmě tam chyběly karnevalové barvy, já se ale přiznám, že jsem takové dílo ve svém životě neviděla, nezajímal je ani stadion Maracaná v Riu de Janeiro, i když fotbal je tak typický sport pro Brazílii. Někteří z nich dokonce chtěli přeskupovat navštívená místa a zkracovat časy u navštěvovaných míst. O to více si cením profesionality průvodce Tomáše Olszara, že dostál nejen základnímu programu a věnoval se všem každý den i po skončení programu, ale navíc jsme se dostali i do Paraguaye, což bylo nad rámec programu. Za to mu velký dík. Rozhodně bych zájezd doporučila klientům, kteří chtějí poznat i jinou kulturu a přírodu než je ve zbytku celé Jižní Ameriky. 

Jiřina Pavlová, Praha

22.10.2017 

 

Trochu opožděně bych chtěla poděkovat naši milé průvodkyni po severní Indii – Ladakhu a Kašmíru Irence Janouškové, za její profesionální průvodcování, za její snahu předat nám maximum svých vědomostí o zemi, za její zajímavá cestovatelská vyprávění, za její péči a ochotu nám ve všem pomoci, za její milou a veselou společnost. Těším se na další zájezd s ní, budu sdílet její nadšení s cestováním. Velké díky samozřejmě patří i celému kolektivu cestovní kanceláře Karavela, který připravoval zájezd samotný. Byl zajímavý, pestrý, napínavý, prostě skvělý. 

Eva Mesiarkinová, Česká Třebová

16.10.2017

 

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat CK Karavela za sestavení zájezdu „Velký okruh Brazílií“ v měsíci září.

Zájezd byl velmi pestrý a náročnější na přesuny. Zahrnoval jak prohlídku měst a historických památek, tak i přírodu Brazílie s výletem do Amazonie či pobytem v oblasti Pantanalu. Nechyběly ani naprosto jedinečné a famózní vodopády Iguazú a relaxace na plážích v Rio de Janeiru. Já osobně jsem se těšil především na divokou a nádhernou přírodu Brazílie.  Oceňuji bonus v podobě odskočení si do Paraguaye, takže vlastně to byla Brazílie-Argentina-Paraguay.

Naše skupina byla velmi různorodá s vyšším věkovým průměrem a odlišnými prioritami a nároky. Velký dík a uznání patří našemu průvodci Ing. Olszarovi, který se snažil kromě naplnění programu našeho zájezdu otupit četné excesy některých účastníků zájezdu. Mohli jsme se na něj obrátit s čímkoliv a vždycky byl ochotný a vstřícný. Pomáhal nám nejen s jazykovou bariérou, jídlem, ale i se suvenýry. Snažil se nás zapojit do místních kulturních ale i večerních aktivit. Ochotně a trpělivě se snažil řešit individuální požadavky některých klientů, s jakými jsem se doposud nesetkal na žádné cestě. Rovněž lze pochválit odborný výklad k jednotlivým památkám či bodům programu a výbornou jazykovou vybavenost.

Jak už jsem uvedl v úvodu, program zájezdu byl velmi pestrý, náročnější na přesuny a s pobytem v přírodě. Není pro zhýčkané jednotlivce a bábovky. Jestliže jsme v průběhu zájezdu byli občas unaveni, pak Tomáš musel být dvojnásobně a za to mu rozhodně patří uznání a velký dík.

S poděkováním Ing. Jelínek, Brno

3.10.2017

 

Dobrý večer,

minulý měsíc jsem absolvovala zájezd To nejlepší z Peru. Jižní Ameriku jsem navštívila poprvé. Pro mě byl zájezd „natřískaný“ zážitky, vjemy a dojmy. Chvílemi jsem měla dojem, že to vše nestačím na konci dne vstřebat. Naštěstí po 20 hodině jsme neměly povolené trajdání po městě (z důvodu bezpečnosti), dojmy se večer usadily za pomoci slivovice z domácích zdrojů. Díky Jardovým komunikačním a organizačním schopnostem vše navazovalo a běželo jak na drátkách, zkrátka žádné ztráty. Cítil se tam jak ryba ve vodě. Zároveň klobouk dolů k Jardově vysoké dávce asertivity ke starším, pokročilým a náročným účastníkům zájezdu. Diplomaticky zvládl dva alkoholové výstřelky pana Jaroslava, aniž by ho urazil před námi všemi. Bylo to super. Na konci těch tří týdnů mi bylo líto, že nemohu pokračovat navazující plavbou po Amazonce.

Díky

Dana Šupáčková, Řevnice

2.10.2017

 

Vážení,  absolvovali jsme s Vaší cestovní kanceláří KARAVELA poznávací zájezd TO NEJLEPŠÍ Z PERU  v termínu od 6. do 25.9. 2017. Chtěli bychom touto cestou vyslovit velké poděkování Vašemu průvodci Bc. Jaroslavu Vančatovi, který se postaral, aby se toto naše cestování po neznámé zemi na jiném kontinentu stalo velmi příjemným a nezapomenutelným zážitkem. Jeho humor a nadhled i velmi kategorické vyžadování našeho „pohodlí“, ať už v hotelích nebo u přepravců a pořadatelů zájezdu na jezeře Titicaca, bylo to, co nám naše cestování nejen usnadňovalo a zpříjemňovalo, ale i nás bavilo.Samozřejmé předávání informací a zvládání obtíží, které jsou někdy i zbytečné díky nepředvídatelnému chování některých členů skupiny byly, pro našeho průvodce Jaroslava, kterému nikdo neřekl jinak, než Jarda,  jen velmi malými překážkami, které zvládal s úsměvem a nadhledem.

 Ještě jednou tedy velký dík Jardovi a naše velké ocenění za práci, kterou pro nás a celou skupinu vykonával po dobu celých dvaceti dnů. Byly to opravdu nádherné zážitky.

 S pozdravem

 Manželé Eva a Jaromír Malířských, Příbram

2.10.2017   

před několika dny jsem se vrátil ze zájezdu Indie – Ladakh a Kašmír, pořádaného Vaší CK. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto zájezdu.
Obzvlášť bych chtěl poděkovat průvodkyni Irence Janouškové za její perfektní odvedení zájezdu. Významnou měrou přispěla k tomu, že jsme prožili tři nezapomenutelné týdny v exotickém prostředí.
Ještě jednou, díky.
Libor Zendulka, Bratislava
26.9.2017

Dobrý den, chtěla bych se připojit ke všem, kteří již pochválili zájezd CK Karavela do NP USA. Zájezd byl nádherný nejen organizací a zvolenou trasou, ale i přístupem pana Václava Fišera k nám, dříve narozeným. Můj dík patří také paní Heleně Fišerové, bez jejíž pomoci bych asi nezískala svůj ztracený kufr. Budu na ně i na zájezd dlouho vzpomínat. 

Ilona Jirásková, Praha

21.9.2017

 

Dobrý den,
na přelomu srpna a září jsem se s vaší kanceláří zúčastnila zájezdu po parcích USA. Tento zájezd byl velice krásný a mnohokrát předčil mé očekávání. Plánovaný program byl splněn na 100% a ještě něco navíc. Ke zdárnému průběhu nemalou měrou určitě přispěl i náš průvodce pan Václav Fišer. Svým přístupem, empatií a svou přirozenou autoritou, hlubokými znalostmi a krásným vyprávěním jenom podtrhl zdárný průběh zájezdu. Dík patří také jeho ženě Heleně, která z domova neustálým bombardováním leteckých společností dosáhla nalezení ztraceného kufru jedné z účastnic. Pan Václav je určitě člověkem na svém místě. Ze zájezdu jsem si odnesla zážitky na celý život. Prostě nádhera, všem milovníkům přírodních krás mohu vřele doporučit. Velký dík.
Vlasta Bejčková, Praha

20.9.2017

 

Dobrý den,
dovoluji si tímto prostřednictvím poděkovat CK Karavele na skvělý zájezd po národních parcích USA a zejména velké poděkování patří průvodci p. Václavu Fišerovi za jeho obětavý a vstřícný přístup ke klientům. Jednalo se o velmi dobře naplánovaný zájezd, který doporučuji všem lidem, kteří mají rádi přírodní krásy. Stoji to za to.

Alena Drápalová, Horní Suchá
11.9.2017

 

Dobrý den. Již je po naší dovolené a po 3 týdnech jen vzpomínáme na zájezd po národních parcích USA. Cestovala jsem s manželem a vnukem. Po celou dobu se o nás staral průvodce Václav Fišer. Velké poděkování za veškeré služby. Je to člověk na svém místě.
Podělování i Vám všem v kanceláři KARAVELA. Přeji hodně dalších spokojených klientů.

Jaroslava Šlaufová, Stříbro
9.9.2017

 

Pane inženýre,
zdravíme Vás z Olomouce. Velice rádi vzpomínáme na náš společný pobyt v Japonsku a pokud o něm hovoříme s našimi přáteli, tak jen v superlativech, včetně vyzdvižení zásluh obou průvodců, kteří nám svým přístupem přichystali tak krásnou dovolenou. Ještě jednou zdravíme, a pokud jste v kontaktu s paní doktorkou, vyřiďte jí laskavě naše pozdravy.

Kouřilovi, Olomouc
2.9.2017

 

Dobrý den pane Kafoněk,
díky Vám za báječnou dovolenou. S odstupem téměř jednoho měsíce, po probírce našich vlastních fotek a videí, po prostudování dostupných průvodců, map a dalších podkladů a po vzpomínání na celou cestu velice oceňuji nejen Váš profesionální přístup a znalost prostředí, ale i Vaši vnímavost k problémům cestovatelů a Vaši schopnost a ochotu vypořádat se s nimi. Pomohl jste nám skutečně poznat to, co by cestovatel měl o Japonsku vědět. Velice též oceňuji Vaší vstřícnost a proaktivní pomoc mému vnukovi Davidovi při jeho netradičních přáních cestovat samostatně a navštívit jím vybraná místa ať již v Kjótu anebo v Tokiu.
Přeji Vám, aby Vám Vaše duševní i tělesná svěžest vydržela co nejdéle a hodně spokojených cestovatelů.

Milan Devera
konzultant / consultant
dopravní inženýrství /Traffic Engineering
2.9.2017

 

Dobrý den,
v pondělí jsme se vrátili z Namibie nadšení a plní neopakovatelných zážitků.
Zcela zvláštní kapitolou byl průvodce zájezdu. Pro svoji mizernou
jazykovou vybavenost jsem odkázán na služby CK. Průvodců jsem poznal
desítky, ale ten náš, Tomáš Malý patří do té opravdové špičky! Výborná
angličtina, ochota, trpělivost při neustálém opakování informací klientům,
obdivuhodné znalosti africké fauny….. Neobyčejná kreativita. V neděli
odpoledne nám „odešlo“ jedno auto. V poušti, 80 km od kempu. Když zbývajícím
autem odvážel ženskou část skupiny, vypovědělo kousek před kempem službu i
to. Průvodce zajistil nejen dopravu zbytku trosečníků z pouště, ale i fungl
nová auta na zítřek! V pondělí jsme odjížděli jen s hodinovým zpožděním
proti plánu. Osobně jsem mu velmi vděčný za nezapomenutelné dva týdny.
Myslím, že se mu podařilo přenést nejen na mne, ale i na ostatní účastníky,
něco ze svého nesmírného entuziasmu pro Afriku.
A tady myslím, mluvím za všechny: Tomáši, děkujeme ti za tvoji péči,
obětavost, předané vědomosti i dávky dobré nálady, přejeme ti ještě hodně
úspěšných cest do milované Afriky.

MUDr. Ivan Kohout, Litoměřice
28.8.2017

 

Dobrý den,
touto cestou jsme chtěly poděkovat Vaší cestovní kanceláři a panu Václavu Turkovi za nezapomenutelnou dovolenou (Transsibiřská magistrála v termínu 6.7. -22.7.2017). Velmi se nám líbila organizace zájezdu, zajištění ubytování v dobré kvalitě a uzpůsobení zájezdu všem věkovým kategoriím i individuálním zájmům a potřebám. Pan Turek byl výborný a empatický průvodce, který prokázal velkou znalost této oblasti.

S pozdravem a díky
Ludmila Unčovská, Irena Prokschová a Petra Pokorná, Praha
11.8.2017

 

Vážení, chtěla bych touto cestou velmi poděkovat panu ing. Kafoňkovi a Marušce,
kteří nás provázeli po Japonsku. Bylo to nádherné a s nimi obzvlášť. Nechyběl jim
humor a udržovali stále dobrou náladu a plán byl skvělý a bohatý a vše klapalo
perfektně. Když jsem odlétala, tak nám zemřel pejsek a já měla tak silné zážitky, že
po příletu jsme si pořídili fenečku Shiba Inu! Gratuluji cestovní kanceláři, má
opravdu profesionální průvodce.

S pozdravem Irena Krischkeová, Praha
11.8.2017

 

Dobrý den,
právě jsme se vrátili ze zájezdu na Srí Lanku a už uvažujeme o dalším. Zájezd byl výborně organizován, paní Čechová perfektní, řidič výborný.
Prosím o zaslání bližších informací k zájezdům na Kubu a do Mexika.
Děkuji.
S pozdravem Aleš Hozák, Velká Polom
20.7.2017

 

Dobrý den,
před pár dny jsem se vrátil ze zájezdu “ To nejlepší z Peru“. Chtěl bych poděkovat Vaší CK za velmi dobře zvolenou trasu a hlavně průvodci Jardovi Vančatovi za skvěle odvedenou práci. Jeho organizační schopnosti, znalost prostředí, asertivní vystupování a jeho osobitý humor učinily z našeho zájezdu bezproblémovou a bezstarostnou cestu, kde jsme si mohli naplno užívat poznávání země. Rád se zúčastním dalších zajímavých zájezdů s Vaší CK.
S pozdravem
Ladislav Prokeš, Brno
19.6.2017

 

Dobrý den,
touto cestou Vám děkujeme za perfektní organizaci zájezdu Jarní Írán a zvláště bychom chtěli pochválit naši průvodkyni Mona Khademi
Byla velmi profesionální co se týká organizace, podávání informací o všech památkách, které jsme navštívili, jednala v našem zájmu s pokytovateli služeb (taxi, hotely) rázně a vždy se jí podařilo pro nás vyjednat co nejlepší podmínky. Vůči nám byla přátelská a výjimečně obětavá, díky ní jsme poznávali nejen historickou Persii , ale také současný život v Íránu. Mnohé předsudky vůči této zemi, které jsme si nesli sebou vlivem našich médií, jsme si museli (rádi) opravit.
Přejeme Vám samé spokojené zákazníky a bude-li jejich průvodkyní Mona, určitě spokojení budou, jako my.

Ivana a Karel Václavíčkovi, Kolín
15.5.2017

 

Dobrý den, nyní jsme absolvovali zájezd Japonsko a mohu říci, že jsme s průvodcem panem Ing. Josefem Kafoňkem byli moc spokojeni.

Nováčkovi, Průhonice
4.5.2017

 

Vážení,
v termínu od 8.3.-26.3.2017 jsem se zúčastnila zájezdu do Etiopie, který pořádala vaše CK.
Etiopie je velmi zajímavá země, kterou jsem dlouho chtěla poznat. Její poznávání však bylo, alespoň pro mne osobně, psychicky velmi náročné. Zejména v jižní části této nádherné země si člověk uvědomí v jak těžkých podmínkách Etiopané žijí a jak vzácnou tekutinou je voda.
Z cesty si odnáším velký zážitek a budu na ni dlouho a ráda vzpomínat. K příjemným vzpomínkám přispěla dobrá „parta“, která se na zájezdu sešla a zejména pak průvodce Vašek Fišer.
Vašek je velmi přátelský, erudovaný a organizačně zdatný průvodce. Má dar vytvořit příjemnou atmosféru a díky tomu, jeho obětavosti a ochotě se podařilo zvládnout nejen náročný program, ale i nepříjemnou situaci, kdy vážně onemocněl jeden ze spolucestujících.

S pozdravem
JUDr.Janka Šárová
13.4.2017

 

Vážený pane Modráčku, je to už 5 let co využívám služeb Vaší cestovní kanceláře a vždy jsem byla se vším velmi spokojena. Nabídky ve Vašem katalogu plně odpovídají mým představám a taktéž i vlastní realizace provedených zájezdů. Chci Vám touto cestou poděkovat a také vyřídit díky Vaším spolupracovníkům, především paní Ing. Coníkové, která velmi rychle a ochotně reaguje na mé požadavky a také vaším průvodcům p. Harabišovi, Polívkovi, Vančatovi a panu Olszarovi. S posledním jmenovaným jsem byla před týdnem na poznávacím zájezdu na Kubě a mohu říci, že jeho profesionalita a vstřícnost, která byla vždy doprovázená milým úsměvem mi daný zájezd ještě více zpříjemnila. Tak ještě jednou moc díky celé vaší cestovní kanceláří.
Alena Drápalová
Horní Suchá, 5.4.2017

 

Dobrý den, chhtěli bychom touto cestou co nejsrdečněji poděkovat Vaší CK a zejména našemu skvělému průvodci Ing. Tomaszovi Olszarovi, se kterým jsme absolvovali v březnu 2017 okruh Kubou. Program byl úžasný, Tomasz navíc vždy pohotově plnil naše nejabsurdnější přání. Prostě to nemělo chybu!!!!
Navíc si myslím, že se sešla skvělá parta, takže i to vedlo ke zkrácení chvil v autobuse. Myslím, že program vedl k poznání ostrova, poslední 2 dny pobytu v hotelu na Varaderu nás utvrdily v tom, že takovýto způsob poznávání je opravdu zcela neautentický a k poznání místa pobytu vůbec nevede. Ještě jednou velké díky.

Nadšení cestovatelé Renata Stěpanovová a Milan Míka
Praha, České Velenice, 4.4.2017

 

Ahoj Tomáši,

veľmi príjemne sa mi spomína pri prezeraní fotiek z Barmy. Človek sa vždy diví koľko toho videl za tie tri týždne. Ďakujem Ti za príjemné dni strávené s Tvojim sprievodcovaním.

RNDr.Tomáš Lavický, Prešov
6.3.2017

 

Dobrý den,
děkujeme za krásný zážitek z cesty po Vietnamu. Perfektní organizace a skvělá průvodkyně.

S pozdravem Markovi, Brno
19.2.2017

 

Vážený pane Modráčku!
Chtěl bych Vám a lidem z vaší cestovní kanceláře popřát mnoho úspěchů v roce 2017 a poděkovat za způsob organizace zájezdu po Novém Zélandu na přelomu listopadu a prosince 2016.
Dík patří i obětavosti Tomáše Harabiše, který nám poznání této divukrásné země pod Jižním křížem zprostředkoval.

PaedDr. Jaroslav Moravec, Třebenice
6.1.2017

 

Dobrý den, tímto bychom chtěli poděkovat vaší CK s kterou jsme podnikli zájezd Velká cesta Vietnamem 18.11.-10.12.2016. Příroda překrásná, program zahrnoval to nejlepší z Vietnamu, co jsme mohli vidět. Cestovali jsme minibusem, vlakem, taxikama a vše bylo Ok. Stravovali jsme se sami, takže byla dobrá možnost poznat výbornou vietnamskou kuchyni. Program zájezdu splnil naše očekávání hlavně díky průvodkyni Magdaléně Radostové, je opravdu profesionál, obětavá a ochotná pomoct, což byla i potřeba.
Byla perfektně připravená, znalá místních poměrů, a proto nám mohla zprostředkovat ty nejlepší zážitky – díky Magdaléno!
Přejeme vám mnoho dalších spokojených klientů.

S pozdravem Hana a Jan Jačkovi, Teplice
2.1.2017

 

Ahoj Petře.
Podzim jsme měli trochu složitější, takže mi teď došlo, že jsem Ti zapomněl poděkovat za krásný zájezd NP USA – náročný, ale skvělý program a Vašek jako průvodce perfektní.

Jiří a Pavlína Medkovi, Hradec Králové
31.12.2016

 

Pane Modráčku,
moc děkuji za letošní zájezd do USA, stále jsem se chystala, že Vás navštívím a pochválím program a hlavně našeho průvodce Václava Fišera, ale dopadlo to takhle.
Krásný nový rok! PF z letošní Route 66.
Jana Přibylová, Praha
27.12.2016

 

Připojujeme se k příspěvku rodiny Kasalovy, opěvující schopnosti a obětavost průvodkyně Saši Brunnerové. Nechceme se opakovat ale je pravdou, že takový přístup jsme v podstatě zažili jen jednou, a to už máme něco najeto. Bezchybná organizace, osobní angažovanost, obrovské znalosti země a historie nejen Mexika přispěly k bezchybnému průběhu zájezdu. Prostě jednička. Zájezd dle našeho názoru dělá průvodce. Je na něm, aby návštěvníka získal pro tu kterou zemi, aby ji představil v celé možné rozmanitosti. A to se Alex podařilo beze zbytku. Samotný program zájezdu je velmi hezky a barvitě postavený ,zájezd uspokojil jak nadšence pamětihodností tak obdivovatele přírody i “ochutnávače”. Škoda, že paní průvodkyně je specialistou pouze na Mexiko. Chtělo by se nám říci ,” ať pojedeš kamkoliv – pojedeme s Tebou”
Hodně podobných zájezdů a především stejně skvělých průvodců přejí Pipalovi.
18.12.2016

 

Zdravíme
a děkujeme za fotky. A nejen za fotky – jak pravil klasik (K. Čapek) – neexistují nejhezčí věci, ale nejhezčí zážitky. A těch bylo v Barmě díky Vám opravdu hodně. (Omlouvám se, ale tykání mi nějak nejde z huby, tak to berte prosím jako projev určité úcty k Vám a Vaší činnosti.)
Jana a Bohouš Hůlkovi.
10.12.2016

 

Ahoj,
stále jsme jednou nohou v metru a druhou v pagodě. Ale zvykáme si. Ještě jednou díky za skvělý zájezd do Barmy.
Pavel + Lenka Rynešovi, Praha
9.12.2016

 

Dobrý den. Tento týden jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Mexika. Touto formou bychom Vám chtěli sdělit, že zájezd se vydařil. Chtěli bychom moc pochválit průvodkyni dr. Alexandru Brunnerovou. Je opravdový profesionál a je výjimečně obětavá a ochotná pomoct a poradit nad rámec svých povinností.

Zdraví Lubomír a Věra Kasalovi, Ústí nad Orlicí
8.12.2016

 

Dobrý den, před týdnem jsem se vrátil z cesty Srí Lanka 13. 11. – 29. 11. 2016 a chci Vám touto cestou poděkovat za úžasnou dovolenou.
Krásy Srí Lanky jsou známé, program zahrnoval to nejlepší co nabízí, ale příjemným překvapením bylo i ubytování, polopenze a zejména cestování po celý zájezd pohodlným minibusem. Ranji byl spolehlivý, ochotný a hlavně bezpečně jezdící řidič. Program zájezdu splnil moje očekávání. Výborná a pohodová byla i průvodkyně ing. Vladimíra Svitáková, perfektní organizace podpořená dobrým počasím vytvořila předpoklady pro splnění všeho, co katalog sliboval (Chrámy, Adam‘ s Peak s východem slunce, World’s End s krásným výhledem, ale i levharty v NP Yala, relaxace všechno vyšlo) .

Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů a Vaše služby určitě znova využiji.
Děkuji ing. Josef Kolmačka
Praha, 5.12.2016

 

Dobrý deń,
chcela by som touto cestou poďakovat´ obom sprievodcom Vašej cestovnej
kancelárie za trpezlivosť, ochotu , toleranciu, dobrú náladu a splnenie
niektorých nesplniteĺných želaní – navštevu bonsajového múzea a záhrad v
Omnii, ktoré nebolo povodne v pláne , ale nakoniec patrilo k najkrajším
zážitkom z celého zájazdu do Japonska, hlavne pre ženskú čast´ výpravy.
A ešte viacej ma krása bonsajového umenia nadchla pre ich pestovanie.
Na tento pobyt a zaujímavé zážitky pri návšteve úžasných pamiatok ,
prekrásnych záhrad a japonského života a kultúry sa nedá zabudnút, tak
isto ako poriadok, čistotu, disciplínu, ochotu a úctu ich obyvaťeľov.

Pozdravujem a ďakujem, Vrabcová, Bratislava.
3.12.2016

 

Dobrý den.
Pomalu se dostávám z kolotoče povinností,které mne čekaly po návratu z cesty, a tak se dostávám k tomu abych vám napsal pár řádků o zájezdu. Byli jsme s manželkou velmi spokojeni. Ing Kafoněk je výborný průvodce a společně s paní Marií Jeglinskou zvanou Maruška tvořili vynikající dvojku. Velice jsme s manželkou oceňovali jejich snahu,pokud je to jen trochu možné vyhovět různým přáním účastníků a být dobrými psychology a stmelovat tak různorodý team. Viděli jsme toho opravdu hodně, nálada byla výborná (pár reptáků se vždy najde) a ubytování bylo také na jedničku.
Děkujeme.
S pozdravem Otto a Božena Trejbalovi, Praha
8.11.2016

 

Účastnil jsem se podzimního zájezdu do Japonska. Chci ocenit zodpovědnou práci, profesionalitu a cenné zkušenosti průvodce pana Kafoňka. Myslím si, že v něm má vaše cestovní kancelář velice cennou devizu.

Josef Nitra, Praha
3.11.2016

 

Byl jsem jedním z účastníků ,,výletu“ do Persie. Chtěl bych napsat pár postřehů. Hlavně konstatuji, že VŠE bylo OK, líbilo se a měli jsme spousty zajímavých a krásných zážitků.TO, že je tam klid a mír a vstřícní lidé mne nepřekvapilo. Věděl jsem to z X informací od známých, kteří tam již byli. Na nějakou ,,propagandu“ již dávno nedávám, scestoval jsem toho již dost, abych si udělal sám názor na cokoliv. Hlavně bych chtěl vyzvednout průvodcovství Mony Kademi, hodnotím na 1***. Jednak s pečlivostí jakou byla připravena a HLAVNÉ znalostí místních problemů, jsme se dozvěděli mnohem více , než od průvodce, který sice umí persky, ale není místní a ZNALÝ tak jako ten, který odtud pochází a žil tam. Chci vám jen doporučit, aby jste ji využívali na tuto cestu častěji, bude to jen k prospěchu vašemu i jejímu. Org. zajištění (i díky Mony) perfektní¨. Díky za zážitek a někdy snad zase.

S pozdravem Vlastimil Křeček, K. Vary
23.10.2016

 

Vážení. Ve dne 4.9. – 1.10. jsme byli s vaší cestovní kanceláří účastníky zájezdu Peru, Bolívie s přejezdem Chile. Byly to pro nás nevšední, zajímavé, krásné dny, na které budeme rádi vzpomínat. Těžko sdělit, který den a která navštívená památka či oblast byly zajímavější. Celkově se zájezd vydařil nad očekávání. Za to chceme poděkovat našemu průvodci Jardovi Vančatovi, který nás celým zájezdem provázel se vší profesionalitou a přátelským přístupem. Byl vždy dobře naladěný, i když musel řešit nemálo problémů. A ty vyřešil vždy k naší spokojenosti. Za to mu patří velký dík.

Nesvadbovi z Brna
18.10.2016

 

Dobrý den,
zúčastnili jsme se zájezdu do Peru, Bolívie a Chile, díky Vaší CK, kde nám dělal průvodce Jarda Vančata. Tyto země byli jeho zásluhou a profesionálním přístupem velmi zajímavé, jak organizačně tak informačně. Tímto mu chceme poděkovat a jen tak dál Jardo.
Loudovi, Klatovy
18.10.2016

 

Vážení, zúčastnili jsme se s Vaší CK zájezdu Indie – Ladakh a Kašmír v období srpen až září 2016. Zájezd trval 21 dní a byl vynikající. Hlavně se nám líbila oblast Ladakhu, kde jsme strávili první skoro celé dva týdny. Přejezdy horských sedel vysokých přes 5000 m a krásné výhledy do okolí byly skutečným požitkem. Úžasné bylo i jezero Pangong a město Leh. Nádherné byli též i veškeré kláštery, které jsme v oblasti navštívili. Služby průvodkyně byly též na vysoké úrovni a tak můžeme tento zájezd všem cestovatelům jen a jen doporučit.

Jiří a Eva Holoubkovi, Králův Dvůr
13.10.2016

 

Chtěli bychom poděkovat Vaší CK za skvělý zájezd „Národní parky USA minivanem“, kterého jsme se zúčastnili na přelomu srpna a září 2016. Zájezd byl výborně zorganizován a my mohli 3 týdny obdivovat nádhernou přírodu a zvláštnosti této velké země. Zážitky předčily naše očekávání. Příjemným překvapením bylo i pěkné ubytování se snídaněmi.
Velké díky patří zkušenému průvodci Václavu Fišerovi.

Jitka a Karel Slaninkovi, Dolní Rychnov
12.10.2016

 

Dobrý den.
Před několika dny jsem se vrátil ze zájezdu „Peru, Bolívie s prujezdem Chile“. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se nějakou měrou podíleli na přípravě a realizaci tohto zájezdu. Díky jim jsme prožili nádherné čtyři týdny v exotickém prostředí. Mimořádné poděkování patří vedoucímu naší skupiny, Jardovi Vančatovi. Jarda během celého zájezdu prokazoval naprostou profesionalitu a díky svým bohatým znalostem navštívené oblasti nám zprostředkoval ty nejlepší zážitky. V každé situaci dokázal najít optimální řešení tak, aby neutrpěl naplánovaný program.
Ještě jednou všem díky.

Libor Zendulka, Bratislava
6.10.2016

 

Dobrý den,
zúčastnili jsme se s vaší cestovní kanceláří zájezdu do Peru ve dnech 6.9-25.9.2016. Bylo to úžasné, i když někdy náročné. Naší průvodkyní byla Helena Fišerová, která měla vždy výbornou náladu, usměvavá a byla ochotná vždy pomoci a měla veliký přehled o zemi kam jsme se vydali. Rádi bychom jí ještě jednou poděkovali za všechno. Nejvíce jsme u ní obdivovali výbornou fyzickou kondici, kdy dokázala zvládat bez problémů všechny ty nadmořské výšky a turistické trasy. My jsme si odnesli krásný zážitek ze země pro nás tak vzdálené.
Ještě jednou vaší cestovní kanceláři děkujeme.

s pozdravem manželé Kloubovi
29.9.2016

 

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři Karavela za velice dobře promyšlenou a připravenou cestu Národní parky západu USA. Pobyt ve Spojených státech mě příjemně překvapil v mnoha směrech, byl mnohem lepší a zajímavější, než jsem původně čekala. Za tři týdny jsme navštívili vše podstatné, co lze v této oblasti poznat, a viděli to nejhezčí, co tato část USA nabízí.
Průvodce zájezdu pan Václav Fišer je člověk na svém místě. Klidný, spolehlivý, svědomitý a vstřícný. Kolem sebe dokáže lehce vytvořit přátelskou atmosféru a z jeho jednání je vždy jasně patrná snaha o spokojenost nás klientů.To vše z něho dělá skvělého průvodce a já ho řadím mezi těch několik lidí, se kterými pojedu kdykoliv kamkoliv.
PhDr. Alena Smolejová
14,9.2016

 

Dobrý den,
chtěli bychom touto cestou pochválit vydařený zájezd „Nezapomenutelné prázdninové Japonsko 2016“. Je to již 3 týdny co jsme se vrátili a zažili skvělý zájezd i skupinu lidí se stejným cílem zemi poznat. Chtěli bychom poděkovat všem z CK Karavela, kteří mají jakoukoliv spojitost s organizací i samou realizací zájezdu. Hlavní díky patří vynikajícímu panu Josefu Kafoňkovi. Průvodci, organizátorovi, fotografovi, společníkovi při cestách, skvělému vypravěči s jemným humorem a osobním přístupem k jednotlivým účastníkům. Jeho trpělivost s námi byla až obdivuhodná. Měli jsme tak možnost seznámit se s Japonskem nejen jako takovým, ale díky cestování opravdu fungující místní dopravy mohli poznat i velké množství místních lidí včetně jejich kulturních zvyků, jedinečnost památek i krásu přírody. Počasí nám též v tomto období jako obvykle přálo a my nyní můžeme jen s příjemnými vzpomínkami třídit fotky… A mazat se nám opravdu žádná nechce.
Domo Arigato Gozaimashit.

Vratislav Konšel, Praha
3.8.2016

 

Dobrý den,
ze 14 – ti denního zájezdu „Prázdninové Japonsko“ jsme už týden doma, ale stále se nám stýská…Trochu jsme se obávali, že to bude náročnější – jeli jsme i s naší 12 -ti letou dcerkou. Naše obavy se ale nenaplnily, ba naopak. Musíme zodpovědně konstatovat, že tento zájezd byl jeden z nejkrásnějších, jaké jsme kdy absolvovali. A to nejsme žádní začátečníci :-). Zájezd plánoval a celý provázel p.ing. Kafoněk. Poznali jsme nádherné japonské chrámy, japonská velkoměsta (Osaka, Tokio), krásnou přírodu a v neposlední řadě třeba i jízdu tokijským metrem ve špičce. I to totiž patří k Japonsku, stejně jako téměř dietní (Japonci jsou štíhlí…), ale velmi zdravá strava. Když vidíte dokumentární film o Japonsku, je to zajímavé, ale když tam jste, je to fascinující!
Stále vzpomínáme, jíme doma sushi a zapíjíme zeleným čajem. Bylo to nádherné a děkujeme zejména Vám, pane inženýre, za nevšední a zároveň vysoce profesionálně provázený zájezd!

Manželé Mudrovi s dcerkou
Plzeň, 19.7.2016

 

Přeji dobrý den, už delší dobu se chystám Vám napsat, ale nějak pořád nemám čas, omlouvám se. Chtěla jsem jen poděkovat za moc pěkný květnový zájezd do Jižní Koreje, všechno se mi moc líbilo, viděli jsme od každého kousek a bylo to prostě moc pěkné. A pěkné to bylo také díky panu Kafoňkovi, je to opravdu člověk na svém místě, vše bylo bez problémů, v pohodě a klidu (já už jsem s ním byla na Tchajwanu, takže to pro mě ani tak velké překvapení nebylo, jak všechno klape). Ještě jednou děkuji.

Hana Walterová, Liberec
29.6.2016

 

Poděkování za zájezd Čína, Nepál, Indie od 18.4 do 9.5. Skutečně jsme prožili, viděli, krásný zájezd.
Musím, především poděkovat Olince Kozelkové, která je průvodkyně na pravém místě, historii všech navštívených památek znala perfektně, organizaci přesunů zvládla výborně a musím přiznat, že někdy časově to zvládnout, bylo náročné pro všechny a se vším si poradila. Rozhodl jsem se Vám tímto trochu odvděčit a pošlu Vám fotky z celého zájezdu, ať nasajete atmosféru, kterou jsme prož

S pozdravem Vašek Balík
Rtyně v Podkrkonosší
18.6.2016

 

Dobrý den,
rádi se přidáváme k pochvalnému hodnocení úrovně zájezdu Velikonoční Japonsko na přelomu března a dubna 2016. Hodnotíme zejména bohatou nabídku programu a cenovou úroveň zájezdu, která je v porovnání s ostatními CK u tohoto produktu nesrovnatelně lepší. Bohaté znalosti průvodce ing. Kafoňka a milá společnost průvodkyně paní Marušky byly rovněž velmi přínosné. Bylo s podivem, že jsme se nikdy neztratili v tak náročném prostředí a uznání zaslouží rovněž fakt, jak hladce a bez komplikací proběhly veškeré přesuny vlaky během téměř tří týdnů pobytu.
Rádi vzpomínáme a děkujeme!

Jana a Milan Mašíkovi, Praha
16.6.2016

 

Dobrý den.
Před třemi týdny jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Velikonoční Japonsko – svátek Hanami a od té doby stále vstřebáváme úžasné a nezapomenutelné zážitky. Chtěli bychom poděkovat Vám a jmenovitě našemu průvodci, panu Ing. Jožkovi Kafoňkovi, jehož obrovské znalosti a průvodcovské schopnosti velice oceňujeme. Jeho historické vědomosti, informace o životě v současném Japonsku, orientace v spletité síti japonské dopravy i mumraji lidských mravenišť ve městech, jemný humor a vždy dobrá nálada se zasloužily o to, že naše náročná cesta proběhla bez zádrhelů, přinesla nám spoustu zajímavých poznatků a bude patřit k těm, na něž budeme vždy rádi vzpomínat.

Svatoslava a Jiří Hradských, Děčín
3.5.2016

 

Dobrý den,
chtěla bych touto formou poděkovat průvodci Ing Josefu Kafonkovi a paní Marušce za perfektní vedení zájezdu po Japonsku. Vše na vteřiny navazovalo, hlavně přesuny a znalosti průvodce, které byly na vysoké úrovni, mě velice obohatily. Paní Maruška byla velice milá a snažila se splnit každé přání v oblasti nakupování. Ještě jednou moc děkuji a přeji oběma plno spokojených klientů.

S pozdravem Dr.Dagmar Harapátová, Ústí nad Labem
21.4.2016

 

Po návratu z poznávacího zájezdu do Japonska si nad fotografiemi a písemnými poznámkami utřiďujeme poznatky z cesty. Váš, ale po těch třech týdnech i Náš, průvodce Ing. Josef Kafoněk nás obohatil o velké množství velmi zajímavých informací z historie i současnosti této pro nás tak vzdálené a odlišné země. Svými znalostmi v pro nás tak nezvyklém prostředí si získal autoritu a my jsme rádi důsledně plnili jeho pokyny. Rádi jsme se v přeplněných nádražích nechávali přepočítat jím i průvodkymí Maruškou, která v proudícím davu jistila posledního.
Přejeme oběma průvodcům vše dobré do dalších let a CK další úspěšné zálezdy s erudovanými průvodci.

Marcela a Jan Mrázkovi, Opava
21.4.2016

 

Vážený pane Modráčku,
v březnu jsem byla s kamarádkou s Vaší CK na Kubě. Byl to úžasný zážitek. Cesta byla bezvadně naplánovaná, zábavná, poučná a plná krásných zážitku. Za to Vám moc děkuji.
Tomasz, je výborný průvodce, je chytrý, milý, kamarádský, vtipný. Díky němu jsme poznali Kubu od jejího vzniku, přes revoluci až do současnosti a opravdu jsme se nenudili.
Mimo program nás bral večer na prochazky městem, kde jsem často povečeřeli, dále do známých barů na drinky, ukázal nám také jak se tančí Salsa a to i přes to, že jsme byly samé starší modely:). Večer jsme se vraceli taxiky / starými veterány / spět domů.
Jízda prostorným autobusem, s příjemným řidičem, nám také cestování po celém ostrově, hodně zpříjemnilo. Dobře vymyšlené!
Kuba nám prostě učarovala.
Během zájezdu jsem si zlomila ruku. Musela jsem vyhledat doktora. Tomasz mi byl ve všem nápomocný, také nám všem na klinice svojí úžasnou španělštinou ulehčil celou situaci.
Seznámení s kubánským zdravotnictvím, byl pro nás oba velký zážitek. Pěkná divočina.

Tomasz Vaší CK velice dobře reprezentuje.

Dovolte mi abych Vám touto cestou mnohokrát poděkovala. Určitě si s Vaší CK užiji jěště nějaký další zájezd. Jen tak dál.

S pozdravem
Milada Kašparová a Eva Sofronová
Praha, 11.4.2016

 

Dobrý den pane Modráčku,
opožděně, ale chtěla bych poděkovat za uspořádání březnového zájezdu na Filipíny. Díky CK Karavela a hlavně průvodci Jardovi Vančatovi, jsem poznala další kousek světa.

Markéta Vlčková, Brno
7.4.2016

 

Dobrý den,
v březnu 2016 jsme absolvovali zájezd na Kubu. Výpravu vedl veselý a vtipný odborník Ing. Tomasz Olszar. Máme sježděnu velkou část světa, a oceňujeme jeho vynikající vlastnosti jako vedoucího zájezdu.
Bezchybná orientace, přesné a hlavně včasné informace – jak dlouho momentálně pojedeme, jak se obléci, jak dlouhý výlet z hlediska jídla a pití sebou, tedy nejdůležitější informace pro zákazníka. Samozřejmé pro něj byly informace o historii a možnostech, kde co vidět, nakoupit. Jeho brilantní španělština, vyslovovaná jako kulomet, nás všechny stále překvapovala.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat jemu i Vaší cestovce a uvažujeme i o využití Vašich služeb při další cestě do zahraničí. Moc na tuto cestu vzpomínáme

Zdraví Vás
Marcela Langová-Šindelářová a Miloš Maštalíř
1.4.2016, Brno

 

Ahoj zdravíme Tomáši. Bohužel už jenom vzpomínáme a koukáme občas na fotky, bylo to moc hezké v Barmě a taky hodně zajímavé. Zájezd se nám líbil po všech stránkách, náplň byla bohatá, noclehy příjemné a informace dostatečné. Možná jenom ten poslední den by mohl být klidnější před dlouhým letem, ještě si projít město a pokochat se večerně osvětlenou pagodou.
Zdravíme a přejeme hezké cesty.

Jan a Ludmila Sladovi, Brno
4.3.2016

 

Dobrý den do Karavely.
Minulý týden ve čtvrtek 14.1.2016 jsme se naše čtyřčlenná rodinka vrátili z poznávacího okruhu po Kubě. Viděli jsme toho opravdu moc. Myslim, že celá naše 13 členná posádka jsme si opravdu užili báječnou dovolenou. Zážitků máme všichni spoustu. Myslim, že by jich bylo podstatně méně, kdyby nebylo naší suprové průvodkyně. Tímto strašně moc děkuji Monice Hainzové, která se nejen o nás starala s velkou péčí. Nejen, że nám sháněla všechny mistni dobroty, abychom vše ochutnali, ale jeji vědomosti o Kubě byly neuvěřitelné. Při delších přesunech měla mikrofon neustále u úst a mluvila několik hodin. Ona snad věděla i velikost boty Fidela. Diky Mončo moc.
S pozdravem
rodina Blažkova, Praha
23.1.2016

 

Ahoj do Karavely,
Zajezd Indie-Nepal musim pochvalit, Jana Martinkova bezvadna pruvodkyne se skvelou znalosti navstivenych mist a legend hinduismu a buddhismu.
Preji uspesny Novy Rok 2016 ve zdravi a spokojenosti.
Frank Koller, Cardiff, Wales
8.1.2016

 

Dobrý den,
před týdnem 14.12.2015 jsme se vrátili z úžasného zájezdu po Etiopii. Chtěli bychom touto cestou poděkovat CK Karavela za ohromně zajímavou poznávací cestu, a především vyjádřit jejímu průvodci Mgr. Tomášovi Polívkovi obdiv za způsob jeho práce, ohromné všestranné znalosti, a to nejen o Etiopii, ochotu, přátelský a kamarádský přístup – prostě na chválu slova nestačí, bylo to skvělé!!!

Ivana Karlová, Helena L´Abbate, Marie a Toni Piekarzovi
21.12.2015

 

Dobrý den, před týdnem jsem se vrátil z cesty Kuba 22. 11. – 8. 12. 2015 a chci Vám touto cestou poděkovat za úžasnou dovolenou. Krásy přírody a moře jsou všeobecně známé, program jsem si vybral, ale příjemným překvapením bylo i ubytování a stravování v kubánských rodinách. Samozřejmě i téměř denní možnost strávit večery s kubánskou hudbou a tancem. Program zájezdu splnil moje očekávání. Výborný byl i průvodce Tomáš, zejména jsem ocenil, že udržel pohromadě celou skupinu až do konce zájezdu. Téměř všeho jsme se zúčastnili všichni.

Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů a Vaše služby určitě znova využiji.
Děkuji ing. Josef Kolmačka
Praha, 15.12.2015

 

Dobrý den pane Modráček,
omlouvám se, že píši až téměř tři týdny po návratu z cestování po Srí Lance. Mám zkušenost, že je lepší když se v člověku všechno trochu „uleží“. Proto chci poděkovat za perfektní organizaci bez jakýchkoliv zádrhelů / pokud nějaké byly, nedozvěděli jsme se o nich/ a za všechny krásné zážitky, které jsme si opravdu vychutnali. Vratili jsme se nadšeni a těšíme se na další cestování /třeba zase s Karavelou/.

Marta a Volker Rocheltovi z Děčína
14.12.2015

 

Zdravím již z Prahy. Zasílám foto z prvního večera na Velikonočním ostrově. To se nedá neposlat, zájezd Chile-Argentina se moc povedl.
Zdraví Jiřina Pavlová.
Praha, 8.12.2015

 

Dobrý den všem,
předevčírem jsme se vrátili z cest po Thajsku a stále ještě plni dojmů vám chceme poděkovat za zprostředkování úžasných zážitků. Obdiv a velké poděkování patří Ireně Janouškové, která bravurně zvládala organizační záludnosti a přitom nám všem byla velkou oporou a skvělým parťákem. Za 20 roků našeho cestování po světě je toto poděkování cestovní kanceláři a průvodkyni první které jsme kdy napsali. A opravdu ze srdce Usmívající se.

Doufáme, že nás s vaší cestovkou čekají ještě další krásné zážitky.
Ať se vám daří !

S pozdravem Dana a Ruda Vřešťalovi
Praha, 24.11.2015

 

Dobrý den, velmi Vám děkuji za příjemné prožití naší dovolené společně s Vaší cestovní kanceláří. Využili jsme Vaší nabídky a zúčastnili se spolu s manželem Vámi pořádaného zájezdu do Peru začátkem měsíce září. Program, který jste zvolili, byl perfektní, stejně tak Vámi delegovaný průvodce Tomáš Olszar. Jeho vědomosti o zemi, lidský a laskavý přístup k účastníkům zájezdu by měl sloužit všem, kteří chtějí provázet takovýmito zájezdy. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho dalších spokojených zákazníků.
S pozdravem Ing. Jitka Slepičková
2.11.2015

 

Dobry den,
pred par tydny jsem se vratila ze zajezdu Peru-Bolivie-Chile v terminu 2.-26.9. Rada bych se s Vami podelila o feedback k tomuto zajezdu, zaroven se omlouvam spozdeni, ale pro pracovni vytizeni jsem to nestihla driv. Zajezd byl vyborne zorganizovany, a i navzdory jihoamericke kulture klapalo vsechno, az na malicke vyjimky, vyborne. Chtela bych pochvalit hlavne organizaci vyletu do Aguas Calientes, se dvema noclehy, a tim padem dostatecnym casem na prohlidnuti Machu Picchu, a taky na vyborne zajisteni vyslapu na Huyana Picchu v rannich hodinach. Dale bych chtela vyjadrit jedno velke dekuji skvelemu pruvodci Jardovi. Vyznacoval se doopravdy velkou profesionalitou a spolehlivosti. Chtela bych pochvalit jeho pripravu, kdy nam ke kazde pamatce a kazdemu mistu povypravel podrobne informace. Takze co se tyce odborne stranky na jednicku. Pak se mi taky libil jeho lidsky pristup, hlavne kdyz pomahal starsi pani z nasi skupiny, a kdyz zaostavala, tak sel s ni vzadu jako skutecny gentleman. Taky hodne vychazel vstric ruznym individualnim pozadavkum, a co mohl to poradil. Musim pochvalit jeho doporuceni, co se tyce nakupu suvenyru a potravin, skvele zajisteni rozumnych restauraci a casu na stravovani. Nemel problem se pustit i v cizim jazyku a v cizi zemi do ostrejsi debaty, kdyz selhavali sluzby mistnich, aby zajistil klientum komfort. Chtela bych vyzdvihnout jeho odhodlanost, kdyz si ve Valparaisu a Santiagu bez vahani ve slejvaku navlekl plastenku a poukazoval nam krasy obou mest. Myslim si, ze svoji praci dela skutecne dobre, je s nim sranda, a je to fakt chlap na spravnem miste.

Dekuji taky cestovni kancelari za dobrou organizaci a vyborny itinerar, byl to pro me skvely zazitek.
Preji hodne zdaru a uspechu do budoucna.
S pozdravem a pranim hezkeho dne
Katarina Dlugosova
17.10.2016

 

Dobrý den,
koncem září jsem se vrátila z poznávacího zájezdu Peru-Bolivie-Chile, kterým nás po celou dobu výborně provázel Jarda Vančata. Po pravdě jsem z účasti na tomto zájezdu měla obavy. Nikdy předtím jsem na podobném zájezdu s žádnou cestovní kanceláří nebyla a všechny cesty si organizovala vždy sama. Zkušenosti, organizační schopnosti a vědomosti Jardy ale předčily mé očekávání. Díky organizačním schopnostem Jardy jsme během našeho zájezdu viděli nejen to, co bylo v propozicích zájezdu, ale i mnoho dalších lokalit mimo program. Jarda bez problémů a velmi rychle vyřešil například i problém s ubytováním v Bolívii, kdy nás i přes potvrzenou rezervaci odmítli v hotelu ubytovat. Během necelé hodiny jsme se již v klidu mohli ubytovat v novém útulném hotelu. Vždy se snažil vyhovět individuálním potřebám jednotlivých účastníků a to i přes nepřízeň počasí, která nás zastihla v Chile.
Ráda bych Jardovi poděkovala za to, jakým způsobem celý zájezd vedl a řešil nenadá situace, které čas od času nastaly. Tento zájezd jsem si velice užila.

Jarka Remková,
Praha, 6.10.2015

 

Vážený pane Modráčku,
v pondělí jsme se vrátili z cesty po Peru, a chtěla jsem velmi pochválit organizační schopnosti, jazykové znalosti, vědomosti o destinaci a hlavně velmi milé a vstřícné vystupování Tomáše jako vedoucího zájezdu.
Děkuji jménem svým a asi všech účastníků zájezdu a těším se na další zájezdy.

Mgr. Ivana Langhammerová
Praha, 1.10.2015

 

Dobrý den, posílám pozdrav z Dačic. Před týdnem 22.7.2015 jsme se vrátili z Mongolska. Zájezd byl parádní, předčil naše očekávání a děkuji za jeho zajištění. Vše proběhlo podle plánu a nikomu se nic nestalo. Drobným zpestřením byly neshody s mongolskými řidiči UAZů, vše však ukočírovala průvodkyně Jana spolu s Petrem Modráčkem z CK Karavela. Doporučuji.
Pěkný den
Alena a Jiří Jakubcovi
Dačice, 30.7.2015

 

Dobrý den,
vrátil jsem se minulý týden nadšený ze zájezdu Peru-Bolívie-Argentina-Brazílie (duben, květen 2015). Průvodcování Ing. Tomaszem Olszarem bylo skvělé, program cesty CK Karavela úžasný.

Ing. Vladimír Zajíček
Plzeň, 22.5.2015

 

Dobrý den.
Před 14ti dny jsme se vrátili z překrásného zájezdu do Japonska, kde nás doprovázel průvodce Ing. Josef Kafoněk. Chtěli bychom mu touto cestou poděkovat za skvělou organizaci zájezdu. I přes mírně nepříznivé počasí dokázal program uspořádat tak, že jsme viděli nejen to, co bylo v programu, ale i některé další lokality mimo program. Dokázal uspokojit i některá individuální přání účastníků zájezdu, za což mu patří náš obdiv a velký dík. Kéž by takových obětavých a vstřícných průvodců bylo víc.
Takže ještě jednou moc děkujeme CK Karavela a zejména panu Kafoňkovi.

Manželé Hana a Josef Hostinští
Brno 26.4.2015

 

Dobrý den.
Chtěl bych za nás všechny ,,Varáky“ (5) poděkovat za pěknou prezentaci celé Kuby a toho jak to tam opravdu chodí. Díky Monice, která je velmi znalá tamních poměrů, jsme viděli a zažili i něco více než jiné party. Mohu srovnávat. Týden jsem se tam „křížili“ s mým bráchou a švagrovou, kteří tam byli s Bubo (SEN) a byli zklamáni z toho, že nezažili a neviděli to co my. Je to o tom, že pokud jezdí jen po VIP zlatých klecích, kde jak říkala švagrová: jen velké peníze a nic z toho, tak zákonitě z běžného kontaktu s realitou nic neví. Takže s pozdravem a spokojeností ,,KARLOVARACI“

Vlastimil Křeček
30.3.2015

 

Dobrý den.
Rád bych touto cestou vyjádřil poděkování za pěknou dovolenou strávenou na zájezdu CK Karavela na Srí Lanku v době od 20.2. do 9.3.2015 všem, kteří se podíleli na její přípravě a realizaci.

Libor Zendulka, Bratislava
12.3.2015

 

Ahoj Petře,
Nový Zéland naplnil naše představy, počasí nám nepřálo pouze jednou a museli jsme zrušit trek v NP Tongariro, ještě nám pršelo u palačinkových skal, dále již bylo většinou nadprůměrně hezky a užívali jsme si teplých dní. Příroda, ta je bez komentáře, lidé a prostředí velmi pohodové. Vše klapalo na výbornou včetně průvodce, skupinka byla též suprová, ubytování kulturní.

Petr Véle a Hana Hoffmanová
Náchod, 7.3.2015

 

Dobrý den pane Modráčku,
před týdnem jsem se vrátila z Barmy – ze zájezdu pořádaného Vaší CK. Byla to velice vydařená cesta. Program nespočetných pagod a stúp byl šťastně proložen i výlety do přírody a zpestřen nahlédnutím do života lidí na venkově. Organizace zájezdu, zajištění dopravy, ubytování .. ….vše bylo naprosto bezchybné. Mimořádnou zásluhu na zdařilém zájezdu má průvodce Mgr. Tomáš Polívka; kromě erudovaného výkladu o Barmě, jejích pamětihodnostech, rozsáhlých znalostí nejen cestovatelských, přispěl k naší pohodě i svými osobními zkušenostmi, praktickými a užitečnými radami.
Společenský, pohodový, vtipný, vytvářel kamarádskou atmosféru. Patří mu velké uznání a dík za to, jakým způsobem celou cestu vedl, komunikoval s místními obyvateli, řešil nenadálé situace ……vše s láskyplným vztahem k Barmě a s cílem zajistit nám příjemný pobyt.

Přeji Vám pěkný den a nám cestovatelům více takových průvodců
Miluše Klegrová
1.3.2015

 

Koncem roku 2014 jsme se jako účastníci zájezdu CK Karavela zúčastnili zájezdu do Vietnamu s průvodcem Honzou Pokorným. Nechtěli bychom opakovat, to co je již mnohokrát o něm napsáno. Stoprocentní pravdou zajisté je, že je to chodící studnice informací o Asii a všech aspektech Asie se týkající (pokud jsme někdy potřebovali pomoc s domlouváním, smlouváním, výběrem jídla nebo nás zajímali historická fakta či souvislosti). Honza získal náš obdiv tím, jak profesionálně zvládl organizaci tohoto zájezdu, jak se dokázal pohotově vypořádat se všemi nečekanými situacemi a zejména pak tím, jak svým pohotovým jednáním spoluzachránil život jednoho neopatrného člena výpravy. Přitom potřebné úplatky v nemocnici neváhal zaplatit ze svého. Dobrou náladu a nadhled si dokázal udržet i přesto, že se v kolektivu nacházely tři osoby, které si na všechno (a zejména na něj) neustále bezdůvodně stěžovaly, co ž mu muselo nutně ubírat elán do další práce.
My mu tímto ještě jednou děkujeme, že těmito „potížisty“ ani jinými nepříjemnostmi nenechal zničit celý zájezd a připravil nám krásné doživotní, nezapomenutelné zážitky!

Petr Valenta a Šárka Demelová
Hradec Králové, leden 2015

 

Vážení z CK Karavela,
vrátila jsem se v prosinci ze zájezdu v Etiopii, zájezd jsem si moc užila, byla jsem přímo nadšená hlavně jižní částí Etiopie a návštěvou kmenů Mursí a Hamerů, také proto, že za pár let bude všechno úplně jiné. Návštěva etiopského jihu na mne silně zapůsobila.
Také severní část nás všechny nadchla, hlavně návštěvou komplexu skalních klášterů a chrámů Lalibela, kde pro mne byl nejkrásnější Křížový chrám věnovaný svatému Jiří.
Velký podíl na pohodě celého zájezdu měl Mgr.Tomáš Polívka, který byl ochotný, vstřícný a opravdu zkušený průvodce.

Děkuji za krásný zájezd.
Jana Blechová 30.12.2014

 

Dobrý den.
Od 20. listopadu do 8. prosince 2014 jsem absolvoval s cestovní kanceláří Karavela poznávací zájezd po Etiopii. Zájezd se skládal ze dvou částí, nejprve jižní okruh zaměřený spíše na krásnou přírodu a velice zajímavé domorodé kmeny/Mursí, Hamerů aj./, žijící již po staletí stejným způsobem a z druhé části, severní, zaměřené spíše na památky. Zde byla asi nejzajímavější návštěva skalních klášterů Lalibely, kterou bych klidně přirovnal k světoznámé Petře v Jordánsku. Narozdíl od ní je stále živoucím a do značné míry tajemným náboženským centrem s místními mnichy a poutníky z dalekého okolí. K velmi pozitivnímu dojmu z celého zájezdu přispěl profesionální přístup vedoucího zájezdu Mgr. Tomáše Polívky, který nás vždy velmi zasvěceně seznamoval s místními poměry a ochotně zodopovídal naše případné dotazy.

MUDr.Petr Frgál
Prostějov, 30.12.2014

 

Dobrý den.
Děkujeme za skvělou dovolenou v Etiopii, kterou jsme absolvovali v listopadu a prosinci 2014.

Pavel a Lenka Rynešovi
22.12.2014

 

Dobrý den.
Děkuji za krásný zájezd na Nový Zéland, jsem úplně nadšená, moc se vydařil. Průvodce byl výborný, ukázal nám ještě i něco navíc, pořád vzpomínám.
S pozdravem Alena Pavlů
16.12.2014

 

Dobrý den!
Velice děkuji za velmi povedený zájezd s Vaší CK do Barmy. Země je překrásná a cestu tam s Vaší CK teď mohu doporučit všem svým známým cestovatelům. Organizaci zájezdu odvedl průvodce Marek na výbornou. Ještě jednou děkuji a snad zas někdy naviděnou na další cestě.

Věra Sukeníková
11.12.2014

 

Vážení z CK Karavela,
21.11.2014 jsem se vrátila z nádherné dovolené z Nového Zélandu. Chci poděkovat za velice pěkně připravený program a hlavně panu průvodci, který nás bezpečně vezl po celou dobu zájezdu. Co jsem velmi ocenila, bylo to, že pokud zbyl čas, snažil se, abychom viděli místa, která do programu zahrnuta nebyla. Večer, po návratu na ubytování, nebyl problém, aby připravil výtečnou večeři i pro ostatní účastníky zájezdu. Ještě jednou děkuji!

S pozdravem
Marie Procházková
Týnec nad Labem
1.12.2014

 

Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za nádhernou dovolenou, Nový Zéland (31.10.2014-21.11.2014), byl skvostný. Nemalé díky patří také našemu skvělému mladému průvodci, který vše zvládal s úsměvem, dobrou náladou a maximálně profesionálně.

Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů.

S pozdravem
Věra Svobodová
28.11.2014

 

Dobrý den,
v neděli jsem se vrátil z poznávacího zájezdu na Kubu s CK Karavela. Cestou a hlavně průvodkyní Monikou Hainzovou jsem byl nadšen, zájezd byl mimořádně příjemný – i přes propršený den na Varaderu – a socialistická Kuba ve mně vyvolala mnoho již zakrytých vzpomínek na socialismus u nás a radost z toho, že žijeme již ve zcela jiném světě. Kubánců, kteří jsou vcelku spokojení a o okolním světě moc nevědí, je mi trochu líto. Až přijde změna režimu, mnoho z nich bude na tyto poklidné časy, kdy s úsměvem okrádali turisty i sebe navzájem, vzpomínat s nostalgií.
Doporučuji Vám tento zájezd aktivně nabízet i těm, kteří jsou nespokojení, aby viděli, jak je socialismus v 21. stol. úspěšný a jak zářné zítřky mizí v oparu mlh.

Srdečně zdraví
Ing. Čejka
26.11.2014

 

Vážený pane Modráčku,

chtěla jsem Vám poděkovat za výborný zájezd na Nový Zéland. Průvodce. Celou téměř 5000 km cestu perfektně odřídil a zorganizoval. Splnil naše očekávání na 110 %. Plně se nám věnoval a zájezd neměl hluchá místa. Všichni účastníci zájezdu až na jednoho, kterému se nešlo zavděčit, byli velmi spokojeni. Jarda i přes svůj věk byl naprostý profesionál. Takových průvodců moc není. Zároveň jsem se nezávazně přihlásila na zářijový zájezd do Peru.
Tak ještě jednou děkuji.

S pozdravem
Mgr. Ivana Langhammerová
26.11.2014

 

Dobrý deň, cestovná kancelária Karavela,

je len pár hodín, čo sme sa vrátili zo zájazdu Srí Lanka s Vašou sprievodkyňou Hankou Čechovou. Chcem vyjadriť pochvalu za jej profesionálny postoj, absolútnu rozvážnosť a aj napriek tomu, že určite má veľa zájazdov, ktoré sprevádza aj schopnosť splynúť s klientami a prežívať s nimi všetko nanovo akoby na danom mieste bola prvýkrát. Skutočne plnila nároky a chcela, aby sme krajinu spoznali takú aká je. Myslím, že jej prítomnosťou umocnila naše zážitky a podnietila nás opäť si vybrať Vašu ck pre ďalší zájazd. Ak to bude aktuálne, ozveme sa.

Veľa úspechov!

S pozdravom
Mgr. Jana Abelová
23.11.2014

 

Dobrý den Karavelo.
Velmi děkuji za krásný zájezd od severu až k jihu Číny. Ke krásným zážitkům velkou měrou přispěl perfektní průvodce pan Mgr. Adam Cabiš. Byl jsem překvapen s jakým přehledem a profesionalitou zvládal někdy dost nepředvídané situace.
Bohužel někteří ostřílení a zcestovalí účastníci si tento zájezd zřejmě spletli s pobytovou u moře na Madeiře.
Avšak i přes drobná nedorozumění s těmito účastníky pan Cabiš vše zvládl na výbornou a já mu tímto vyjadřuji veliký obdiv a dík.Takových odborníků na Čínu není asi mnoho a Vaše CK jednoho má ve svých řadách.

Prosím, vyřiďte mu mé poděkování.

Přeji Karavele hodně úspěchů.

S pozdravem a úctou
Antonín Vosátka
22.11.2014

 

Vážení v CK Karavela,
procestoval jsem již mnoho zemí světa s různými cestovními kancelářemi. Mám tedy dobrou
možnost porovnávat organizaci i celkovou uroveň zájezdů. Neposílám cestovním kancelářím
po ukončení zájezdu svůj názor či zprávu o tom, jak a zda jsem byl spokojen. Dnes však
činím výjimku.
Byl jsem jedním z jedenácti účastníků letošního listopadového zájezdu na Nový Zéland, který
připravila vaše cestovní kancelař. Dle mého názoru byl tento zájezd dobře zorganizován,
trasa vhodně zvolena tak, aby jeho účastníci poznali ve dvaceti dnech to nejpodstatnější a
nejzajímavější z Nového Zélandu a zejména se seznámili s jeho přírodou. Uvítal jsem proto,
že podstatnou součástí byla řada vycházkových tras a treků, kterých se lidé mohli volitelně
účastnit s ohledem na jejich vyspělost a naročnost tras.
Říká se, že úspěšnost zájezdu spočívá z jedné třetiny na vedoucím zájezdu. V našem případě
byl vedoucím průvodce, který tento názor potvrdil. Vše bravurně zvládal, a to jak
z hlediska komunikace s lidmi, tak i z hlediska konkrétního organizování a zajišťovaní akcí,
včetně náročného řízeni vozidla (celkově se najelo kolem 5000 km). Neměl to vůbec
jednoduché, protože vlivem prudkých změn počasí musel navržený program operativně
přizpůsobovat novým podmínkám (po 30 letech napadl sníh tam, kde už dříve bývalo dávno
jaro). Bylo to však k naprosté spokojenosti účastníků. Nevznikaly žádné ztrátové časy.
Nad rámec svých povinností nabízel vedoucí ještě další návazné či doprovodné aktivity.
Jsem učitelem marketingu na vysoké škole a tak umím nestranně posoudit jednání, chování, znalosti prostředí, jazykovou vybavenost a další aktivity vedoucích zájezdů. Z tohoto hlediska je průvodce člověkem na svém místě a proto vás prosím, abyste mu poděkovali za mimořádně úspěšný zájezd, krásné zážitky, ke kterým
výraznou měrou přispěl. Diky za krásný zájezd. Pro mě je CK Karavela v hledáčku zájmu
o dovolenou i pro příští období.

Ing. Pavel Pešek, CSc.
V Ústí nad Labem, dne 23.11.2014

 

Děkujeme CK Karavela za uspořádání říjnového zájezdu do Japonska. Zejména děkujeme průvodci ing. J .Kafoňkovi, který je velký znalec historie i současného Japonska. Velice odborně a poutavě provází. Je velice ochotný i nad rámec průvodcovských poviností. Počasí se velice vydařilo a byli jsme moc spokojeni.
Josef a Helema Lustovi.
Praha, 13.11.2014

 

Dobrý den. Jsem jedna z účastníků podzimního zájezdu do Japonska a ráda bych se podělila o své dojmy. Absolvovala jsem již řadu obdobných zájezdů i s dalšími CK a musím pochválit vedoucího pana Kafonka, jehož zásluhou bylo zajišťování programu perfektní, vždy bylo připraveno cílové místo, jakým druhem a v jakém čase použít co nejvýhodněji příslušnou dopravu, atd. Kromě toho na místě sděloval i potřebné a zajímavé podrobnosti. K celkové pohodě přispěl i menší počet účastníků a bylo možno opěrativně se domlouvat i na event. časových a jiných změnách. Takže díky za vydařený zájezd – zdraví J. Brunclíková
Praha, 11.11.2014

 

Vážený a milý Petře, konečně mám čas (byly práce na chatě, v bytě, mám 4 vnoučata, atd.) sednout k internetu, abych ohlásila, že jsem se šťastně a spokojeně vrátila z Transsibiřské magistrály a mám hotové fotky. Cesta se mi moc líbila.
Helena Červinková, Olomouc
26.10.2014

 

Vážený pane Modráčku!

Byl jsem účastníkem zájezdu vaší cestovní kanceláře „Transsibiřská magistrála“ (3.7.-20.7.2014). Splnil jsem si klukovský sen – spatřit přírodu podél nejdelší železnice světa, zavítat do sibiřských velkoměst, popovídat si s tamními obyvateli. Program zájezdu byl splněn v úplnosti. Obsahová náplň zájezdu byla poskládána vhodně, mírou náročnosti vyhovovala turistům všeho věku – mladým, dříve narozeným, mužům, i ženám. Na dodržení programu starostlivě dohlížel průvodce zájezdu – pan Václav Turek. Jeho přístup ke klientům byl profesionální, nálada mezi účastníky byla dobrá, každý měl dostatek času pro individuální zájmy. Ve srovnání s dřívějšími zájezdy do Ruska (obzvlášť se zájezdy v době bývalého Sovětského svazu), překvapila výstavnost a upravenost ruských velkoměst. Příčinou může být i zákaz prodeje a požívání alkoholických nápojů a zákaz kouření na veřejném prostranství, jehož přestoupení je trestáno citelnou finanční pokutou. Skvostné jsou rozsáhlé parky i pěší zóny ve velkých městech, tzv. „arbaty“, nazývané tak podle stejnojmenné moskevské ulice, soustřeďující umělce všeho druhu. Slunečné dny dovolily přírodě pochlubit se svými krásami především v oblasti kolem čarokrásného sibiřského klenotu, jezera Bajkal. Mimořádným zážitkem byla projížďka po trase původní trasy magistrály podél Bajkalu (tzv. Krugobajkalkou), vyšperkovanou 39 tunely vylámanými ve skalách svažujících se k jezeru. Osobně jsem si vážil možnosti navštívit místa spojená s našimi moderními dějinami, s dobou kdy na magistrále naplňovaly svou „historickou misi“ českoslovenští legionáři. Patřila k nim návštěva Michajlovského hřbitova v Jekatěrinburgu a Mořského hřbitova ve Vladivostoku s památníky československých legionářů, v Irkutsku prohlídka ledoborce Angara, jehož proti legionářům použili bolševici v lodní bitvě na Bajkalu, i nespočet míst spojených s našimi legionáři na Ruském ostrovu poblíž Vladivostoku. Asi bych mohl ve výčtu krásných zážitků pokračovat do nekonečna. Nebudete mi věřit, nechtělo se mi vracet se z takové války zpět někam do české kotlinky, uprostřed střední Evropy. Tolik bych chtěl zůstat ještě pár dnů v krajině kolem Bajkalu, projít ještě jednou Světlanskou ulici a dozvědět se víc o místech spojených s československými legionáři ve Vladivostoku. Maně člověka napadá – co kdyby CK Karavela vzala své klienty na trasu Bajkalskoamurské železnice (BAM), umožnila jim podívat se do téměř panenské krajiny mezi severním břehem Bajkalu a Tichým oceánem, a přidat k tomu návštěvu ostrova Sachalin? Pane Modráčku, děkuji vaší cestovní kanceláři, Vám osobně, průvodci panu Václavu Turkovi, za životní zážitek.

PaedDr. Jaroslav Moravec
24.10.2014

 

Vážení přátelé, chtěli bychom Vám poděkovat za krásný a dobrodružný zájezd do Peru. Zvláště velké poděkování a uznání patří našemu průvodci panu Bc. Jardovi Vančatovi, který svým přístupem, znalostmi a zkušenostmi přispěl k super pobytu v Peru. Ještě jednou díky.
Luboš Hrabal a Marie Kouřilová
10.6.2014

 

Milá Karavelo,

Před pár dny jsme se vrátili z Peru, ze zájezdu To nejlepší z Peru s Jardou Vančatou.

Jsme nadšeni, bylo to nádherné dobrodružství, od prvního dne v Limě v úžasném koloniálním hotelu, od prvního „lomo saltado“ v místní hospůdce, přes pobyt u domorodců na Titicaca až k posledním dnům v Cuzcu. Viděli jsme trojzubec i obrazce na Nazce, archeologická naleziště i mumie, lezli jsme na Wayanu Picchu, abychom viděli Machu Picchu z výšky, plavili se na totorovém člunu, sjížděli písečné duny na snowboardu, chodili po čtyřtisícových kopcích. Jezdili jsme místní dopravou-autobusy, taxiky, vláčkem, lodí, letadlem. Chceme poděkovat a zároveň vyzdvihnout profesionalitu průvodce Jardy Vančaty, jeho komunikativnost a nadšení pro věc, a zároveň znalosti řeči, historie, místních zvyklostí – jídla, nakupování,dopravy. Vždy jsme od něj věděli přesné časy a místa, kam pojedeme, doprava byla zajištěna v naprosté návaznosti, ubytování vždy zajištěné ve standardu, spousta informací od něj a pokud byl cizojazyčný průvodce, pak z jeho tlumočením, a typy na jídlo „u místňáků“ perfektní. Užili jsme si to, určitě pojedeme zase s Karavelou a moc děkujeme průvodci Jardovi i cestovce.

Hana a Tomáš Tučkovi, Plzeň
9.6.2014

 

Dobrý den,

chci Vám touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou Jarní Japonsko – Hanami, svátek sakur, které jsem se zúčastnil a která splnila více, než jsem očekával.
Průvodce ing. Josef Kafoněk byl pohodový a ochotný, plně se nám věnoval a tak pomohl překonat všechny nástrahy, které Japonsko skýtá. Vše probíhalo bez zádrhelů a to i přesto, že naše různorodá skupina mu v tom určitě nepomáhala. Podařilo se mu naplnit, nejen to co katalog sliboval, ale i mnohem víc. Má úžasné znalosti a i organizačně byla cesta na vysoké úrovni, bez zbytečného přetahování zavazadel. I touto cestou bych mu chtěl znova poděkovat, bylo to super.
Díky Vám jsem měl možnost obdivovat úžasné památky, poznat přátelské lidi a jejich zvyklosti i trochu nahlédnou do historie. Počasí nám přálo, a tak co si ještě víc přát.
Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů a Vaše služby určitě doporučím svým známým a doufám, že i já je ještě v budoucnu využiju.

Děkuji a s pozdravem

Ing. Josef Kolmačka
15.4.2014

 

Dobrý den do Karavely,
ještě jednou díky za perfektní Omán, který se mi líbil po všech stránkách.

Děkuju a zdravím, Vlasta Horská
30.3.2014

 

Dobrý den,
váš zájezd na Srí Lanku, který jsem absolvovala přes Nový rok, byl skvělý.
S díky a pozdravy.

Markéta Panyová
17.1.2014

 

Zúčastnila jsem se podzimniho zájezdu 2013 do Jižní Koree a na Taiwan. Cestovala jsem už po druhé s Karavelou a byla jsem opět velmi spokojena. Chci tímto Vaší cestovní kancelaři poděkovat za skvělou organizaci a tím pohodu při měsíčním pobytu.
Zájezd provázel pan ing. Kafoněk. On je opravdu výjimečný průvodce. Jeho prioritním zájmem a řekla bych i koníčkem je, ukázat svým klientům nejen to standartní, ale také to neobvyklé. Místa, kam zájezdy nejezdí a kde český turista je naprosto exotický.
Ing. Kafoněk má obě tyto země „v malíčku“ a ze zásob svých osobních objevů a zážitků, vybírá pro své svěřence „třešničky na dortu“.
Zájezd byl různorodý. Přírodní krásy velehor střídala velkoměsta, mořská pobřeží, buddhistické chrámy, pobyty v lázních, lidových restauracích atd. atd.

Jsem šťastná, že jsem tyto obdivuhodné země poznala právě s Karavelou. Těšim se na další zajímavé cesty s Vaší cestovní kanceláří!!!

Srdečně zdravi PhDr M. Jeglinská
20.1.2014

 

Dobrý den. Se zpožděním Vám, přes nepříjemnosti při zpátečním letu, dovoluji poděkovat za nezapomenutelný pobyt v Barmě plný překvapení (v drtivé převaze příjemných). Ještě jednou Vám děkujeme za úžasné zážitky a přejeme Vám hodně štěstí do nového roku.

Pavel a Zdenka Škvařilovi
Rožnov pod Radhoštěm
31.12.2013

 

Zdravíme do Karavely.
Zůčastnili jsme se podzimního zájezdu do Jižní Koreje. Velice se nám líbil. Sešla se dobrá parta, počasí přálo, hodně jsme toho viděli díky dobrému naplánování a obětavosti průvodce J.Kafoňka. Děkujeme.
J.a H.Lustovi 
Praha. 20.12.2013    
 
   
 
 
Vážený pane řediteli,
obracím se na Vás s velmi pozitivním hodnocením našeho listopadového
zájezdu na Kubu.
Vše probíhalo v pohodě, tak jak by mělo, stihli jsme řadu dalších neplánovaných
aktivit, přesto že nás bylo 15 a do jisté míry jsme z toho počtu měli strach.
Skupina byla navíc věkově různorodá, ale průvodkyně Monika Hainzová vše
perfektně zvládla. Dokázala se věnovat všem dohromady i individuálně, pokud
někdo něco potřeboval.
Nevíme, kde se v ní bere tolik síly, že stačí během dne stihnout zajistit celý program
a kromě toho se ještě mladým věnovat až do noci, aby je nasměrovala tam, kde chtějí.
Během svých cca 30 cest s průvodci různých CK jsme se s takovou obětavostí
a zaníceností průvodce dosud nasetkali a to se dá říct, že jsme měli převážně štěstí.
Musíme však konstatovat, že Monika je v tomto oboru opravdovou jedničkou.
Byli bychom rádi, kdybyste ji mohl v tomto ohledu za mimořádný výkon odměnit,
protože Kuba určitě nepatří k jednoduchým destinacím.
Děkujeme Vám a přejeme Vám osobně příjemné prožití Vánoc a Vaši CK
úspěšný rok 2014.

Homolovi

18.12.2013

 

Dobry den pani Zdenko.

Timto vam jeste jednou moc dekuji za zorganizovani zajezdu do Peru.
Bylo to moc fajn, a i kdyz jsem mela obavy z organiziovaneho zajezdu, proze jsem jezdila vetsinou sama, byla jsem velmi spokojena. Sama bych toho tolik nikdy nestihla. Libilo se mi, ze bylo ze vseho neco – priroda, mesta, historie. Skupina byla mozna trochu velka, v mene lidech by to bylo prijemnejsi. Jinak organizace vyborna, stejne jako volba destinaci a hotelu. Pri zime bylo sice v hotelich docela chladno, ale to je v Jizni Americe normalni.
Pruvodce byl profesionalni a vse vzdy klaplo dle tamnich moznosti. Dle meho nazoru zvladl perfektne i nelehkou situaci se ztratou osobnich veci jedne ucastnice zajezdu, coz ovlivnilo celou skupinu. Program se dodrzel a vse se nakonec vyridilo.

Preji Vam hezky den a v budoucnu verim na dalsi skvelou spolupraci.

S pozdravem
Petra Zajoncova
2.10.2013

 

 
Vážení podnikatelé.

Zůčastnila jsem se letos zájezdu do Peru s CK Karavela. Zájezd byl úžasný! Předčil mé očekávání! Byl velmi dobře organisovaný panem Bc. Jaroslavem Vančatou, velmi schopným mladým mužem. V Nazce mi byl odcizen batůžek s dokumenty, penězi a cenostmi. Díky pomoci pana Vančaty, jsem se mohla zúčastnit celého programu zájezdu a jsem mu za to velmi vděčná! Ještě jednou – nádherný zájezd! Úžasné Peru! Děkuji.

S pozdravem Hana Rohlenová
27.9.2013

 

 
Vážený pane Modráček a pani Merčáková,

v sobotu jsme vrátili ze zájezdu NP USA a chceme Vám s manželkou poděkovat za krásný zážitek ze zájezdu. Zážitky v NP i městech nám utkví navždy v paměti jako jedny z nejkrásnějších v naší cestovatelské historiii.

I průvodce Vašek Fišer byl vynikající a 12 spolucestujících vytvořilo s námi vynikající partu. Ještě jednou moc díky. Pozitivní reference o Vaší CK, které nás vedli k přihlášení na zájezd s Vaší CK se naplnily.

Drobné chybičky bez vlivu na perfektní průběh zájezdu Vám jistě sdělí průvodce.

S pozdravem manželé Míla a Karel Koškovi, důchodci ze Řevnic
9.9.2013

 

 
Vážení,

chci poděkovat Vaší cestovní kanceláři a průvodci panu ing. Josefu Kafoňkovi za perfekní organizaci podzimniho zájezdu do Japonska v minulém roce.
Program byl nabitý, poznali jsme prakticky celé Japonsko. Znalosti ing.Kafońka týkající se jak tisícileté japonské historie, náboženství, tak celé země s velice odlišnými zvyklostmi, jsou důkladné a na vysoké odborné úrovni. Také bych ráda vyzdvihla jeho jazykovou vybavennost (angličtina, částečně i japonština !). Perfektní časový rozvrh každého dne nám umožnil poznat co nejvíce nádherných míst čarokrásného Japonska. Jeho milá, klidná povaha, vstříctnost vůči všem přáním nás turistů, kompetence a angažovanost, přesahující obvyklý rámec jeho povinností, to vše přispělo ke krásné atmosféře celého zájezdu.

Źiji v Německu a procestovala jsem už veliký kus světa. Letos, pokud mi to dovolí moje časové a finanční možnosti, bych ráda na podzim opět vycestovala s Karavelou, protože jsem s Vámi velice spokojena a důvěřuji jak programům, tak výběru průvodců.

Na další cesty s Vámi se těší

Dr. Marie Jeglinská
Braunschweig, Německo

27.3.2013

 

Vážený pane Modráčku,
jménem manželky a svým bych Vám chtěl poděkovat za skvěle organizačně a námětově připravený zájezd do Thajska. Zárověň Vám gratuluji k tak kvalitnímu průvodci, jakým byl Mgr. Marek Neubauer. Díky jeho přístupu k účastníkům zájezdu, podávaným informacím k jednotlivým etapám putování a ochotou být nápomocen při řešení případných potíží, byl celý pobyt souhrnem pouze nádherných zážitků.
S ohledem na dané skutečnosti velice rádi využijeme služeb Vaší CK při plánování příští dovolené.
S pozdravem Chalupský Zdeněk.

27.3.2013

 

Pane Modráčku,

před více jak 14 dny jsme se vrátili z krásné cesty po Vietnamu, Kambodži a Thajsku, kterou jsme podnikli s Vaší CK Karavela. Při stále doznívajících zážitcích a vzpomínkách na krásnou přírodu těchto zemí, na jejich úžasné památky, jejich historii a příjemné lidi, nesmíme opomenout Vám poděkovat za sprostředkování této cesty.
Největší dík však patří našemu mladému průvodci Honzovi Pokornému. Je obdivuhodné s jakou bravurností se se vším vyrovnal. Perfektní organizace, perfektní znalost navštívených zemí a míst, perfektní jazykové znalosti. Stejně bravurně se vyrovnal i s drobnými komplikacemi, které občas vznikly při kontaktu s místním servisem.
Cestovali jsme tentokráte s CK Karavelou již podruhé a Vaše průvodce – jak Honzu Pokorného, tak i Moniku Hainzovou nezbývá než obdivovat.
Moc, moc děkujeme všem v CK Karavela.
Hezký den:-).

Jaroslav a Jaroslava Kláskovi, České Budějovice

28.2.2013

 

Dobrý den,

chci Vám touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou Skvosty jižní Indie (11. 11. – 9. 12. 2012), které jsem se zúčastnil a která splnila má očekávání.

Průvodce Ladislav Kovařík byl pohodový a ochotný, překvapil mě dobrými znalostmi i přípravou. Vše probíhalo bez větších zádrhelů v těchto zemích spíš obvyklých a to i přesto, že naše různorodá skupina mu v tom určitě nepomáhala. Podařilo se mu naplnit, co katalog sliboval a nejen to.

Díky Vám jsem měl možnost obdivovat úžasné památky, poznat přátelské lidi a jejich zvyklosti i trochu nahlédnou do historie. Počasí nám přálo, koupání bylo skvělé a tak co si ještě víc přát.

Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů a Vaše služby určitě doporučím svým známým.

11.12.2012

 

Milý pane Modráčku,

děkuji Vám za odjetou Indii. Splnila moje očekávání, je to pořád stará dobrá středověká Indie. Ještě je možné někde zažít trochu exotiky a přenést se do jiného, méně ciivilizovaného světa.

Chci pochválit průvodce Láďu Kovaříka. Je to šikovný, příjemný kluk se smyslem pro humor a svatou trpělivostí.

Bez problémů nás provezl Indií, vše ochotně ukázal a vysvětlil. Měl s námi opravdu svatou trpělivost. Líbila se mi jeho znalost indické kultury a mytologie.

Přeji Vám hezké vánoce a hodně pracovních úspěchů, abych s Karavelou zase někdy mohla zažít kus exotiky.

Eva Bucková

10.12.2012

 

Byla jsem účastníkem zájezdu do Japonska, který byl velmi povedený. Celý naplánovaný program včetně, průvodcem zájezdu Josefem Kafoňkem doplněný různými lahůdkami navíc, klapal jako hodinky. Bylo báječné počasí, skvělý velitel a sešla se i dobrá skupina. Jsme všichni moc spokojení a Josefovi vzdáváme velký dík. Jeho znalosti Japonska jsou obdivuhodné a přístup ke skupině velmi vstřícný.
Hana Malevičová

12.11.2012

 

Zdravím.

Jenom bych chtěl moc moc poděkovat za Vámi uspořádaný zájezd na Mont Blanc.
Průvodce byl perfektní!!!, účastníci zájezdu taky a počasí nemohlo být
lepší. Hodně pozdravů „rejžovi“. Určitě Vaši CK Karavela každému doporučím.

Díky za krásné zážitky.

S přáním krásného zbytku prázdnin
Vašek Haupt a Iva Kučerová

6.8.2012

 

Dobrý den,

v neděli jsme se vrátili ze zájezdu do Mexika. Moc se nám tam líbilo, děkujeme za dobrou organizaci zájezdu.

Děkujeme a zdravíme,

Radomíra Měkutová

12.7.2012

 

Dobrý den do CK Karavely.

Chtěl bych touto cestou poděkovat CK Karavela za organizaci a přípravu zájezdu na Nový Zéland v termínu 28.1. – 19. 2. 2012.
Díky dopodrobna zpracovaným informacím účastníkům zájezdu, které všichni účastníci zájezdu obdrželi v dostatečném předstihu, i informativní schůzce před vlastním odjezdem, jsme se nejen na zájezd náramně těšili, ale mohli jsme se skvěle připravit.
Připravit se nejen prostudováním a hledáním informací k plánovaným návštěvám daných lokalit, ale hlavně se připravit na podmínky vlastního cestování malého kolektivu ve velké zemi. Připravit se na to, že budeme cestovat v naprosto novém a nesourodém kolektivu, že budeme cestovat jako skuteční turisté, hledající krásy přírody a ne luxus v ubytování či stravování.
Poděkování se týká výběru a obsazením průvodce na tento zájezd. Z vlastní dlouholeté praxe při organizování zájezdů (a to zdaleka menších rozměrů) znám povinnosti průvodce a v neposlední řadě jsem řidičem s více než čtyřicetiletou praxí.
Proto právem patří poděkování panu Mgr. Marku Neubauerovi za skvělou operativnost při řešení problémů, které nemohl ani on ani nikdo jiný ovlivnit.
Naprosto s přehledem a z využitím vlastních poznatků vždy operativně přehodnotil situaci a tak se po celou dobu zájezdu nestalo, že bychom měli nevyužitý čas a zdařilo se to, že jsme mohli vidět všechny avizované krásy Nového Zélandu, které byly zahrnuty do programu zájezdu.
Dovolím si říci, že jsme díky Markovi mohli zhlédnout mnohem více z této poutavé a malebné země. Díky využívání časových rezerv (denní výjezdy po dohodě všech účastníků zájezdu byly většinou v 7:30 až 8:00 a návraty do míst ubytování v pozdních podvečerních hodinách) a jeho organizačním schopnostem jsme na vytyčené trase mohli udělat více zastávek k prohlédnutí přírodních krás.

Pokud se vyskytly drobné nedostatky v ubytování či vybavenosti ubytovacích prostor (ty se vyskytnou vždy), tyto vždy okamžitě řešil s příslušnými kapacitami.

Ještě jednou děkujeme za umožnění získání nádherných poznatků a šťastný návrat ve zdraví.

Dobrý vítr do plachet v dalším, podnikatelsky nelehkém období,

přejí CK Karavele

manželé Miluše a Vladimír Erbenovi.

Staré Jesenčany 22. února 2012

 

Se zájezdem Vaší C.K. na Nový Zéland jsme byli velice spokojení. A ke spokojenosti přispěl nemalou měrou i průvodce pan Václav Fišer. Svým přátelským chováním dokázal stmelit kolektiv různorodých účastníků tak, že jsme se rozcházeli jako přátelé.
Těšíme se na další spolupráci.
S pozdravem Janebová, Bárta.
26.11.2011

 

Chtěla bych poděkovat za letošní pěkný zájezd s Vaši CK – Madeira. Pani, co zájezd pro mně zařizovala, byla moc milá a vyšla mi maximálně vstříc (sezení ve předu – zdravotní problém s žaludkem, atd.)
Dost cestuji a myslím, že vaše CK patří ke špičce!  VŘELÉ DÍKY!!!

Eva Vítková

9.11.2011

 

Dobrý den,

chci Vám touto cestou poděkovat za úžasnou dovolenou. Indonésie (28. 9. – 23.10 2011), které jsem se zúčastnil a která splnila všechna má očekávání. Díky Vám jsem měl možnost obdivovat krásnou přírodu země tisíce ostrovů a sopek, fantastické korálové moře, poznat přátelské lidi a jejich zvyklosti i trochu nahlédnou do historie.

Zejména díky Vaší průvodkyni paní Jitce Váchové, byla dovelená plná příjemných překvapení. Její znalost jazyka a místního prostředí nám otevřela cestu všude, kde jsme se objevili. Podařilo se jí naplnit vše, co katalog sliboval a nejen to. Provedla nás místní kulturou, zvyky, ale i místní kuchyní plnou dobrot a neznámého ovoce. I počasí nám přálo, vše probíhalo bez větších zádrhelů a tak co si ještě víc přát.

Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů a Vaše služby určitě doporučím svým známým.

Děkuji a jsem s pozdravem,

ing. Josef Kolmačka

26.10.2011

 

Dobry den pane Modracek,

minulou sobotu jsem se vratil z krasneho a velmi vydareneho trekkingu „okolo Annapuren“, ktery predcil veskere ocekavani jak moje tak i meho bratra Jiriho Filipa. Nadsene vypravime pribuznym a kamaradum nase zazitky a dojmy. Pan Petr Supich, ktery nas po celou dobu zajezdu doprovazel, je zkuseny cestovatel a v kazde situaci se ukazal jako vyborny pruvodce. Nasel vzdy to nejlepsi mozne reseni pro jakykoliv problem! Po dohode s nami nekolikrat modifikoval program trekkingu, cimz dosahl optimalniho vyuziti casu a prohloubil nebo rozsiril tak nase zazitky z trekkingu.

Trekking okolo Annapuren byl nas prvni zajezd s Vasi cestovni kancelari. Po techto zkusenostech planujeme s mym bratrem a nasimi manzelkami, ze se zucastnime pristi rok na podzim zajezdu do Maroka, spojeneho s turami ve Vysokem Atlase. Uz se tesime!

Srdecne zdravi,

Alexander Filip

25.10.2011