NEPÁL pro každého

Pohodový zájezd do Nepálu je připraven pro ty z vás, kteří chcete poznat nádhernou zemi pod Himálajem, ale netroufáte si na dlouhý trek. Navštívíte starobylé Káthmándú s přilehlou kotlinou nabitou památkami. Z Lukly se vydáte na týden celkem nalehko bez těžkých batohů do Namche Bazaru, známého centra šerpského národa a vystoupíte na Everest View, ze kterého vás uchvátí Himálajské panorama v čele s nejvyšší horou světa Mt. Everest.


Datum 08.04.2018 - 22.04.2018 | 15 dní Cena: 46 990 Kč
Kód zájezdu: 291
Datum 07.10.2018 - 21.10.2018 | 15 dní Cena: 46 990 Kč
Cena FM: 46 050 Kč
Kód zájezdu: 292

V případě, že se Vám zobrazuje při používání prohlížeče Internet Explorer pouze celková mapa světa bez zákresu mapky, aktualizujte stránku pomocí stisku kláves CTRL + F5.

Popis zájezdu:

Tento zájezd organizuje CK Karavela

1.-2. den odlet do Káthmándú, za dobrého počasí je před přistáním vidět nádherné panorama Himálají, ubytování v Thamelu

3. den prohlídka Káthmándú - náměstí Durbar (UNESCO) s pagodami, starý královský palác, Kumari Bahal (dům živoucí bohyně), Swayambhunath (UNESCO) - buddhistický chrám s vyhlídkou na Káthmándú, Patan (UNESCO) - bývalé královské město, náměstí Durbar, pagody, královský palác

4. den odlet do Lukly (2800 m), pěšky do vesnice Monjo okolo řeky Dudh Koshi (Mléčná řeka)

5. den vstup do NP Sagarmatha (UNESCO), výstup do Namche Bazaru (3440 m) - středisko Šerpů, výhledy na masiv Kongde Ri a Thamserku (6608 m), odpočinek, aklimatizace, návštěva visitor centra NP Sagarmatha

6. den výstup na vyhlídku Everest View - nádherný výhled na Himálaje (Mt. Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Tawoche, Thamserku), okružní túra přes Khumjung (3780 m) - návštěva Hillaryho školy a Khunde (3800 m)

7. den po staré karavanní stezce směřující do Tibetu se vydáme přes vesničky Phurte, Thamo do Thame (3820 m) - v dětství zde žil Tenzing Norgay, návštěva buddhistického kláštera ve skalách, poblíž hydroelektrárna, vyhlídka směrem k Tibetu a sedlu Renjo La a do kaňonu řeky Bhote Kosi, návrat do Namche Bazaru

8.-9 den túra k největšímu a nejvýznamnějšímu buddhistickému klášteru v oblasti Solo Khumbu v Tengboche (3860 m) - prohlídka kláštera, nádherné výhledy k Everestu, možnost účasti na večerní nebo ranní buddhistické meditaci, druhý den návrat do Namche Bazaru

10. den sestup z Namche Bazaru zpět do Lukly, v místní pekárně si dáme zasloužený zákusek

11. den ráno odlet do Káthmándú, individuální volno

12. den Pashupatinath (UNESCO) - areál hinduistického chrámu, kremační místa (gháty) nad posvátnou řekou Bagmátí, Bódhnáth (UNESCO) - obrovská buddhistická stúpa, středisko tibetského buddhismu, vycházka ke klášteru Kópan

13. den výlet do Bhaktapuru (UNESCO) - bývalé královské město, náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoga Njatapola, dle zájmu návštěva chrámového městečka Changu Narajan (UNESCO)

14.-15. den odlet a návrat do ČR

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy vč. místních letů Káthmándú-Lukla-Káthmándú (limit 25 000 Kč), místní dopravu (bus, taxi), ubytování (5x turist. hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 7x lodže v horách - dvoulůžkové pokoje), permit, vstup do NP Sagarmatha, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění, tričko

Cena nezahrnuje:

vízum (na letišti v KTM 25 USD), jednolůžkový pokoj (2 500 Kč), nosiče (cca 20 USD/den, nosič nese cca 25 kg, vyjde tedy jeden na 2 klienty), pojištění STORNO (650 Kč)

Rezervovat zájezd:
Kontaktní adresa:
V případě, že nástup na zájezd je možný na více místech, uveďte prosím toto nástupní místo:
Nástupní místo:

SLEVY na naše zájezdy až 10%.

V případě, že hodláte uplatnit nárok na nějakou slevu, označte, o jaký druh slevy se jedná. Slevy pod bodem a, b, c, d můžete sčítat:

typ a) First minute – u zájezdů získáte nejvyšší slevu 4 % při nákupu zájezdu více jak 6 měsíců před odjezdem, nižší slevu 2 % v období nákupu 3-6 měsíců před odjezdem, méně než 3 měsíce do odjezdu se sleva First minute nevypisuje. Slevy se neposkytují z cen prodloužení zájezdů a z příplatků (víza, pojištění, jednolůžkové pokoje ap.).
typ b) Věrnostní sleva1 % z ceny zájezdu pro Vás, kdo jste byli s námi na zájezdu v roce 2016 či 2017 a byli jste přihlášeni přímo v CK Karavela.
typ c) Sleva pro seniory (věk nad 65 let), učitele (na základě ITIC), studenty SŠ/VŠ (na základě ISIC, indexu), děti do 15 let, lékaře (s dostatečně vybavenou lékárnou s možností poskytnutí první pomoci) činí 1 % z ceny zájezdu.
typ d) Skupinová sleva – při počtu 4-5 osob náleží sleva 1 %, při počtu 6-7 osob sleva 2 %, při počtu 8 a více osob sleva 4 % z ceny zájezdu (platí při společném zaslání smluv a platby zálohy).
Last minute – nelze sčítat s žádnou další slevou.
- neuplatňuji žádnou slevu

V případě, že máte zájem zarezervovat více míst (např. rodinná dovolená), uveďte prosím, celá jména dalších osob, které se zájezdu zůčastní:

Další osoby:
(Jméno a příjmení na řádek)

Chcete-li pracovníkům CK zdělit ještě něco dalšího, máte možnost využít posledního políčka formuláře:

Poznámka, komentář:

Před odesláním si prosím pečlivě zkontolujte vyplněné informace:

Zájezd:

Termin:

Cena:

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

Email:

Kontaktní adresa:

Sleva:

Natup:

Další osoby:

Poznámka: