PÁKISTÁN – trek pod K2 a Nanga Parbat

Když slyšíme slovo Pákistán, vybaví se nám informace, které nám poskytují média – vybaví se nám „západní pohled“ na Pákistán, jako na nebezpečnou zemi ovládanou Talibánem, zemi strádající častými bombovými útoky a uzavřeností k ostatnímu světu. Při návštěvě Pákistánu se tento pohled rozplývá a zjišťujeme, že Pákistánci jsou ti nejpříjemnější a nejpoctivější lidé, jaké si dokážeme představit. Zjišťujeme, že Pákistán má nejkrásnější horské masívy, nejdelší ledovce na světě, výbornou kuchyni, ale především zde v horách žijí nesmírně srdeční, přívětiví a pohostinní lidé. Poznáme zemi, kde se zastavil čas, kde ještě přetrvávají tradiční lidské hodnoty.

Datum 07.07.2018 - 29.07.2018 | 23 dní
Info: Vyprodáno
Cena: 55 500 Kč

PÁKISTÁN s lehčí turistikou (Karákóram, Hindukúš, Himálaj)

Tento zájezd je určen pro každého milovníka hor i památek s průměrnou zdatností. Program většinou s jednodenními, jedním dvoudenním a jedním třídenním výletem v nádherném prostředí pákistánských hor. Vše jen s menšími batohy, při vícedenních výletech se velká zavazadla nechají v depozitu. Budeme se pohybovat v Karákóramu, Hindukúši i Himálaji. Budeme projíždět divokým údolím Indu, pojedeme  po slavné Karákóram Highway, navštívíme údolí Hunzy s túrou pod horu Rakaposhi. V případě příznivé situace dosáhneme Khunjerabského průsmyku na hranici s Čínou. Cestou zpět na jih podnikeme výlet pod osmitisícový Nanga Parbat a na závěr si prohlédneme dvouměstí Islámábád/Rávalpindí a Lahore u indické hranice. Vzhledem ke vzdálenostem se občas nevyhneme dlouhým přejezdům.

Datum 05.08.2018 - 25.08.2018 | 21 dní
Info: Téměř garantovaný odjezd, chybí 2 klienti, průvodce Petr Modráček
Cena: 69 990 Kč

PÁKISTÁN – trek pod K2 komfortněji

Pohodovější trek do Concordie se službami nosičů, plnou penzí a postaveným stanem. Dostaneme se k nádherné, majestátní hoře hor K2, budeme obdivovat další osmitisícovku Broad Peak a masiv Gashebrumů. Lehčí a bezpečnější varianta bez přechodu sedla Gondogoro La. Po návratu zpět do Skardu projedeme úžasným kaňonem Indu až k Raikotskému mostu. Odtud vyjedeme džípy odvážně vedenou cestou do Jhelu. Odtud vystoupáme na Fairy Meadows a dále do BC pod velkolepý masiv Nanga Parbatu. Na závěr nás čeká přejezd po Karákórám Highway (ev. kratší cestou přes Babusar La) a prohlídka dvouměstí Islámábád/Rávalpindí.

Datum 05.08.2018 - 27.08.2018 | 23 dní Cena: 79 990 Kč